Προς το περιεχόμενο

country ballad(a baja tele clip)..


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικότερο feeling ήταν αυτό που μου έδωσες, δεν ήταν κάτι συγκεκριμένο, κάποιες νότες συγκεκριμένα.Προσπάθησε να παίξεις πιο χαλαρά, και πιστεύω ότι θα το γράψεις καλύτερα, και σύγκρινε τα 2 παιξίματα και θα το ακούσεις και εσύ ο ίδιος πιστεύω.

Όσο για την βαθμολογία, περισσότερο είχε παιχνιδιάρικη διάθεση "..σε βάζω" παρά κρισιμότητα πανελλαδικών.

Πάντως η βαθμολογία είναι και ένα είδος κρίσης, γιατί το απορρίπτεις τελείως? Άλλωστε γιατί ποστάρουμε τα κλιπάκια μας, για να τα κρίνουν οι άλλοι δεν τα βάζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατ'αρχην, γιατι ντρεπεσαι??? ;D ;D ;D ;D Αφου παιζεις μια χαρα......δυναμωσε την στο mix τη κιθαρα σου.... ;) ;) ;) ;)

 

Κατα τα αλλα ωραιος ηχος και phrasing (α και οι μαγνητες της baja δεν ξερω αν ειναι mexico η CS αλλα καθε μερα μου αρεσουν και περισσοτερο......η tele μπορει να ειναι το icon της country αλλα εγω την βρισκω εξαιρετικη για blues). Οσο ακουω τετοια κλιπακια πρεπει εσπευσμενα να αγορασω recording equipment......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερο feeling ήταν αυτό που μου έδωσες, δεν ήταν κάτι συγκεκριμένο, κάποιες νότες συγκεκριμένα.
ειναι παρομοιο με ενα σχολιο που ειχες κανει παλαιοτερα για το κλιπ του φιλου eangle:http://www.noiz.gr/index.php?topic=2896.30....πιστευω οτι υπαρχουν πολλες διαφορετικες αποψεις για το τι εστι improvise και το ποσο "δουλεμενο" η "αυθορμητο" πρεπει να ειναι.....αν πρεπει ντε και καλα να σου δινει διαρκως και ακαταπαυστα αρμονικες λυσεις η μπορει να ειναι πιο "loose"...οι αποψεις μας εκει μαλλον διαφερουν ;)(δεν μπορουν να συμπιπτουν και σε ολα, ο καθενας αντιλαμβανεται αλλιως το καθε ακουσμα :) ;))....εξακολουθω παντως να διαφωνω με βαθμολογια ,ακομα κι αν ηταν 11 με αριστα το 10.......................Υ.Γ. Το λινκ τωρα λειτουργει.. http://jammer.net.ru/mpjam_blues.html....προλαβετε!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι τελείως διαφορετικό αυτό που είπα στον άλλο φίλο, εκεί συμφωνούσα τεχνικά όπως και το είπα,απλά είχα ένσταση με το feeling που έβγαζε από ένα σημείο και μετά,γιατί ενώ μέχρι το 1ο λεπτό ήταν συγκεκριμένος και με πήγαινε κάπου με πολύ όμορφο τρόπο,μετά,το παίξιμό του ακουγόταν "διεκπεραιωτικό",απλά να βγεί το track εώς το τέλος.

Σε σένα είναι τεχνικό το "πρόβλημα",δεν "πατάς" καλά χρονικά στις νότες,Απ'την άλλη,το feeling που βγάζεις είναι πολύ ωραίο,το φρενάρει όμως η βιασύνη σου.

Πάντως δέχομαι την διαφωνία σου, δεν είπα ότι πρέπει να "χάψεις" ότι σου λέω εγώ.Peace!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα οταν λεμε πιο "loose" δεν εννοουμε μονο αρμονικα αλλα και ρυθμικα...και για να γινω πιο κατανοητος..

μακαρι βεβαια να μπορουσα να παιξω κι εγω ετσι ;D...ok i'm dreaming!!! ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα οταν λεμε πιο "loose" δεν εννοουμε μονο αρμονικα αλλα και ρυθμικα...και για να γινω πιο κατανοητος..

μακαρι βεβαια να μπορουσα να παιξω κι εγω ετσι ;D...ok i'm dreaming!!! ;D ;D

 

Πώς λέγεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

οσο αναφορα το 1 κομματι δεν θα κρινω εαν ειναι country,bluezocountry...heavycountry...και πιαστο αυγο και κουρευτο...!!!απλα ειναι πολυ ωραιο κομματακι και σε πληροφορω οτι το εχω ακουσει και πολλες φορες γιατι μου αρεσε απλα....συνεχισε γραφεις ομορφα!!

οσο για το δευτερο ..γαματο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου