Προς το περιεχόμενο

Kαπνίζετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν άτομα που επικροτούν το κυνήγι μαγισσών στην Αμερική με τους καπνιστές. Σε λίγο θα τους πυροβολούν on sight και θα κρεμάνε τα κεφάλια τους πάνω από το τζάκι σαν τρόπαια... Αυτός ο εκμηδενισμός των δικαιωμάτων των καπνιστών με ενοχλεί αφάνταστα. Όσο για την Ελλάδα, δεν είναι ανάγκη να γίνουμε Αμερική όπως είπε κάποιος παραπάνω για να σταματήσουν να καπνίζουν στις δημόσιες υπηρεσίες. Θέληση, επιτήρηση, φοβέρα και πρόστιμα χρειάζονται.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν άτομα που επικροτούν το κυνήγι μαγισσών στην Αμερική με τους καπνιστές. Σε λίγο θα τους πυροβολούν on sight και θα κρεμάνε τα κεφάλια τους πάνω από το τζάκι σαν τρόπαια... Αυτός ο εκμηδενισμός των δικαιωμάτων των καπνιστών με ενοχλεί αφάνταστα. Όσο για την Ελλάδα, δεν είναι ανάγκη να γίνουμε Αμερική όπως είπε κάποιος παραπάνω για να σταματήσουν να καπνίζουν στις δημόσιες υπηρεσίες. Θέληση, επιτήρηση, φοβέρα και πρόστιμα χρειάζονται.

 

τι ακριβώς στις ΗΠΑ χαρακτηρίζεις "κυνήγι μαγισσών"?

 

εγώ θα έλεγα πως στις ΗΠΑ εφαρμόζουν αυτό ακριβώς που προτείνεις, "Θέληση, επιτήρηση, φοβέρα και πρόστιμα"

 

φροντίζουν ώστε αυτοί που θέλουν να καρκινιάζονται, δεν θα ενοχλούν όσους δεν θέλουν, τόσο απλά

 

τα αποτελέσματα των μελετών περί παθητικού καπνίσματος τα παίρνουν στα σοβαρά

 

εμείς λέμε "έλα μωρέ τώρα... ώχουουουουουου..."

 

επίσης ακολουθούμε και την άλλη κινδυνολογική τακτική

 

παρουσιάζουμε τα περί απαγόρευσης καπνίσματος ως δήθεν προπομπό άλλων μέτρων που αυτή τη φορά είναι όντως εξωφρενικά, όπως απαγόρευση αλκοόλ, κινητού και άλλων που έγραψε κάποιος προ ολίγου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε λίγο θα μας πείτε ότι πρέπει να τους βάζουν σε κλουβιά και να φέρνουν σχολεία σε εκπαιδευτικές εκδρομές για να τους βλέπουν και να παραδειγματίζονται...

 

Ρε μ'αυτά τα smilies δεν μπορούμε να γελάσουμε και όπως πρέπει  :-X ;D

 

Καi συ jasemeister σε φόρμα είσαι σήμερα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα δεν ειναι η απαγορευση, απλα η μη ενοχληση των μη-καπνιστων. και αυτο ειναι απλα θεμα παιδειας και ευγενειας. (ασχετα με το εικονιδιο μου) σταματησα να καπνιζω πριν εναμιση χρονο, οχι οτι καπνιζα και πολυ, ομως στο γραφειο ειμαι με 6 καπνιστες, τα υπολοιπα 3 μελη της μπαντας μου καπνιζουν μεσα στο στουντιο που παιζουμε και οι περισσοτεροι φιλοι μου καπνιζουν και στο σπιτι μου ακομα. "ελα μωρε ενα τσιγαρακι τι σε πειραζει"

 

το τσιγαρο μπορει να ειναι απολαυση και με τοσα γυρω μας φανταζομαι οτι το ποσοστο του στον θανατο μας δεν ειναι και πολυ μεγαλο.

αλλα η βρωμα απο την καπνιλα ειναι πολυ σπ@σ@ρχιδικη.

i sure could use a vacation from this stupid shit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστειτε καποιοι απο σας που παιζουν σε μαγαζια τι ωραιο θα ηταν να μην υπηρχε αυτο το νεφος και τα ματια σας να μην χρειαζοταν υαλοκαθαριστηρες.Μηπως την τρυπα του οζοντος την δημιουργησανε οι νεοελληνες απο το καπνισμα;Τι ωραιος που θα ηταν ο κοσμος χωρις τσιγαρο.

Ατιμε κολομβε που μας το εφερες.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δύο συναυλίες του Marc Almond στο ρόδο είχε εκφράσει την έκπληξή του για τον άφθονο καπνό που τον ενοχλούσε στο τραγούδι

 

οι φανς από κάτω δεν χαμπάριασαν

 

αυτό έλειπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-25 χρονια καπνιστης (απο παιδακι).

-2 ανεπιτυχεις προσπαθειες να το κοψω (πριν πολλα χρονια, απο 1 εβδομαδα αντεξα)

-11 μηνες ακαπνος ( ουφ επιτελους )  8)

Πως?

Με αυτοκολητα νικοτινης.

Τα ειχα 5-6 μηνες στο συρταρι και το σκεφτομουνα. ::)

Ενα πρωι ξυπνησα, το χερι πηγε στο κουτι του καπνου φυσικα με τη μια. ;D

Το ανοιξα και ηταν αδειο, "πρεπει να το γεμισω" σκεφτηκα, το κοιταξα παλι μεσα και ειδα τη μπιχλα που αφηνει ο καπνος.

Σκεφτηκα "καπως ετσι ειμαι και μεσα μου".:-X

Ανοιξα το συρταρι, εβγαλα ενα patch 15 ml νικοτινης, το κολησα και μεσα σε 1 μηνα με δικο μου προγραμμα σταδιακης απεξαρτησης (οι οδηγιες ελεγαν 3 μηνες) το εκοψα. :D

Ο φιλος ο haryy εχει απολυτο δικιο για οσφρυση, γευση κλπ

Τα πλεονεκτήματα όμως που απολαμβάνεις είναι priceless!

Επανέρχεται η γεύση και η όσφρηση (μου ήρθαν μυρωδιές και γεύσεις που είχα να αισθανθώ από μικρό παιδί),η αναπνοή, η αντοχή και γενικά αισθάνεσαι νεότερος κατά 10 χρόνια

+ καθε 1 χρονο ηθελε βαψιμο το σπιτι, τωρα ειναι οι τοιχοι κατασπροι.

-Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι τωρα που δουλευει η οσφρηση κανονικα, γεμιζω το πλυντηριο με ρουχα μου που δεν αντεχω τη μυρουδια τους με το που βρεθω σε χωρο που καπνιζουν αμεσως μου βρωμανε μετα.

Μεχρι και τη θηκη της κιθαρας θελω να πλυνω.(τσιγαριλαααααα) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to κάπνισμα ειναι η αποδειξη του ποσο ηλίθιος μπορεί να ειναι ο άνθρωπος. Η πιο απλά ποσο εκπληκτικά άνετα και ενώ εχει γνώσει καταστάσεων και των πάντων μπορεί να μην χρησιμοποιεί το iq του ουτε στο 2%

 

edit : δεν το εννοώ σε καμία περίπτωση επιθετικά, χρησιμοποιησα λαθος λέξη. συγνώμη. Απλά εννοώ ότι εχουμε τι γνώση του τι προκαλεί και παρόλα αυτά καπνίζουμε.. χαζομάρα μπίτι δηλαδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to κάπνισμα ειναι η αποδειξη του ποσο ηλίθιος μπορεί να ειναι ο άνθρωπος. Η πιο απλά ποσο εκπληκτικά άνετα και ενώ εχει γνώσει καταστάσεων και των πάντων μπορεί να μην χρησιμοποιεί το iq του ουτε στο 2%

 

Α γειά σου. Επίσης οι καπνιστές την έχουνε μικρή, αλλά όχι τριανταφυλλένια.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου