Προς το περιεχόμενο

emu 1616m ηχογραφηση


stergiosgc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα.Εχω μια απορια....

Αν ηχογραφησω τα αυdio και midi καναλια ενος project ξεχωριστα ενα ενα ξανα πισω στο audio in της καρτας ηχου θα εχω διαφορετικο ισως καλυτερο ηχο(δε ξερω πως να το εκφρασω ισως χρωματισμενο διαφορετικα)?

ευχαριστω για τις απαντησεις εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν επανατροφοδοσία του κάθε καναλιού πίσω στο input της κάρτας;

 

Δεν το έχω ακούσει ποτέ να εφοαρμόζεται κάπου (βέβαια αυτό δεν λέει κάτι), πόσο μάλλον σε όλα τα κανάλια. Στην αρχή νόμιζα πως αναφέρεσαι στο reamping, αλλά δεν λες αυτό.

 

Πιστεύω πως θα ήταν εντελώς άσκοπη μια τέτοια κίνηση. Ίσως αν το έκανες για ένα συγκεκριμένο κανάλι θέλοντας να πετύχεις κάποιον ήχο ή κάποιο (περίεργο) αποτέλεσμα...

 

Το να το εφαρμόσεις σε όλα τα κανάλια, δεν θα σε κάνει να κερδίσεις τίποτα στο σύνολο (χρωματισμό του ήχου κτλ), αντίθετα, μόνο να χάσεις έχεις στην ποιότητα του αρχικά ηχογραφημένου σήματος.

 

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν επανατροφοδοσία του κάθε καναλιού πίσω στο input της κάρτας;

 

Δεν το έχω ακούσει ποτέ να εφοαρμόζεται κάπου (βέβαια αυτό δεν λέει κάτι), πόσο μάλλον σε όλα τα κανάλια. Στην αρχή νόμιζα πως αναφέρεσαι στο reamping, αλλά δεν λες αυτό.

 

Πιστεύω πως θα ήταν εντελώς άσκοπη μια τέτοια κίνηση. Ίσως αν το έκανες για ένα συγκεκριμένο κανάλι θέλοντας να πετύχεις κάποιον ήχο ή κάποιο (περίεργο) αποτέλεσμα...

 

Το να το εφαρμόσεις σε όλα τα κανάλια, δεν θα σε κάνει να κερδίσεις τίποτα στο σύνολο (χρωματισμό του ήχου κτλ), αντίθετα, μόνο να χάσεις έχεις στην ποιότητα του αρχικά ηχογραφημένου σήματος.

 

 

 

ναι.εχω ακουσει οτι γινεται πιο punchy ο ηχος αν υπαρχουν καλοι convertors...

δε ξερω...σε ευχαριστω για την απαντηση.θα το δοκιμασω να ακουσω το αποτελεσμα βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου