Προς το περιεχόμενο

Delay για πληκτρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που μου τραβάει το ενδιαφέρον σε απόδοση είναι το Nova Delay  σχετικά με την απόδοση που βγάζει.Αλλά δεν χρειάζομαι ούτε μνήμες, ούτε LCD οθόνες και usb μαραφέτια.Καρφί καρφί καλώδιο, αναλογική στέρεο έξοδο.

Και απλά να ρυθμίζω ομαλότατα την επανάληψη και την συχνότητά της.

1 διακόπτης on/off, τροφοδοσία από ρεύμα και 2-3 knobs.Και να ναι κατακόκκινο, άλικο!!

Να έχει 2 inputs για να έχω patchαρισμένα 2 πλήκτρα θα ήταν ευλογότατο.

Και να μην ''τρωει'' συχνότητες.

Αν με αντιλαμβάνεστε, αν ήδη υπάρχει αυτό...τότε κατατoπίστε με.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Κοίτα τώρα γκαντεμιά...  ;D Το κόκκινο είναι digital  :D Το μπλε είναι αναλογικό (και τα δύο είναι λαμπάτα).

 

SIB, από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετα και σε τιμές από 500 και άνω. Αλλά εσύ σαν... πολυεκατομμυριούχος  δεν έχεις θέμα  ;D ;D ;D

 

Δυστυχώς δεν έχει δύο inputs, οπότε θα πρέπει να πάρεις... δύο  ;D

 

Πάντως πέρα από την πλάκα τα SIB είναι κορυφή και εσύ που είσαι ένας παίκτης απαιτήσεων πρέπει να έχεις τα top  ;)

SIBEchodriveBig.jpg.f410b929ff811a5adff27a37ea1f4817.jpg

7-echodrive-660-80.jpg.d8b80d345fb7227d6ca5949205334c1d.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσεύρετα έ;....μάλιστα.....

Και 500 ευρώ έ;...μάλιστα....

..............για ψάξε καλύτερα να μου πείς που τα ξέρεις εσύ.....κατι πιο προσιτό να το βρούμε...και μην δώσουμε και τόσα χρήματα.

Επί την ευκαιρία, νονέ μου σε ευχαριστώ που με ξαναβάφτισες ! Και από Korgious έγινα Nordius και ησύχασα! ;D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δυσεύρετα έ;....μάλιστα.....

Και 500 ευρώ έ;...μάλιστα....

..............για ψάξε καλύτερα να μου πείς που τα ξέρεις εσύ.....

Επί την ευκαιρία, νονέ μου σε ευχαριστώ που με ξαναβάφτισες ! Και από Korgious έγινα Nordius και ησύχασα! ;D

 

;D ;D ;D

 

Διόρθωση, δεν είναι 500. Είναι από 500  ;D Δεν σου φταίω εγώ που ανέβασες τον πήχη ψηλά. Έχω ακούσει το κόκκινο δίπλα σε άλλα γνωστά και η ποιότητα του ήταν φοβερή- ελέω λάμπας θέλω να πιστεύω.

 

Εγώ ο πτωχός πλην τίμιος έχω ένα Nova repeater το οποίο είναι αξιοπρεπές, αλλά digital.

 

ΥΓ: Nordius; Μα γιατί άραγε...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, τον πριονίζω τον πήχη...καλά μην γίνει και στέκα...

Σε κουτάκι με 2-3 knobs,να μην τρώει συχνότητες και να έχει stereo output>Να του ρυθμίζω τη συχνότητα, το eq και το time,να έχει ρευματάκι....και να ναι κόκκινο έχουμε;

Να μην του αλλάξω κουτί, και το βάψω....και το βαφτίσω Nordelay!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου τραβάει το ενδιαφέρον σε απόδοση είναι το Nova Delay

 

μονο που ΔΕΝ ειναι αναλογικο....

 

και μια και καταληξαμε οτι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ αναλογικο delay... ;D

 

παρε αυτη την ΠΕΤΑΛΑΡΑ να ησυχασεις για παντα & ασε τα αναλογικα για τους κιθαριστες... ;D

 

στο προτεινω γιατι το εφε που αντιγραφει ειναι απο τα κλασσικοτερα keyboard delays που υπαρχουν ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία από τις μέχρι στιγμής προτάσεις δεν καλύπτει αυτά που ζητάς. Το Delay Llama δεν είναι stereo, το Boss Space Echo δεν είναι αναλογικό, το υπερσπάνιο μπλε Sib δεν είναι stereo, το πολύ σπάνιο κόκκινο Sib δεν είναι καν αναλογικό κλπ. Επίσης, δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα που να είναι σε fire-engine red για να φαίνεται όμορφο πάνω στα Nord σου...

 

...επίσης, μερικές συχνότητες θα "τρώει" οπωσδήποτε μιας και είναι ένα από τα χαρακτηριστικά των ντιλέις αυτών. Αν θες πληρότητα και πιστότητα πρέπει να πας υποχρεωτικά σε ψηφιακά (χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα πάψουν να ακούγονται "γλυκά"), αλλιώς θα πρέπει να το πάρεις απόφαση πως το σήμα σου θα πάψει να είναι τέλειο και θα αποκτήσει τα πολλές φορές επιθυμητά και γοητευτικά ελαττώματα της ατελούς αναλογικής επεξεργασίας του σήματος. Υπάρχουν και άπειρα ψηφιακά που το μιμούνται αυτό, αλλά από τον τίτλο του θρεντ δεν φαίνεται να επιθυμείς κάτι τέτοιο.

 

Από κει και πέρα, υπάρχουν πάρα πολλές προτάσεις για αυτό που ζητάς... εκτός από στέρεο έξοδο, τα θες να έχουν και στέρεο είσοδο? Και τι χρήματα επιθυμείς να διαθέσεις?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως απο όσα αναλογικα delay εχω ακουσει το llama ειναι το αγαπημενο μου,

 

Τσεκαρε το νεο deluxe memory man αν σε ενδιαφερει tap tempo

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου