Προς το περιεχόμενο

Strat, ή μήπως Nashville tele...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάω στο περίπτερο για Metal Hammer, wasted να σου πάρω και σένα;

 

Κάντα 2

 

Kι ένα Invader για εμένα.. Τι? σταμάτησε??

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α!! Νόμιζα ότι ούτε σε ιντερνετική μορφή είχε επιβιώσει. Φάστα καρτα έχει και μια εικόνα με το αβαταρ του jmone. ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΞΕσκίσανε... και πάμε για την έβδομη σελίδα. Κάποιος πριν από κανα μήνα είχε πει ότι νιώθει σαν αόρατος στο φόρουμ, τώρα αντιλαμβάνομαι τι εννοεί. Τεσπα, για να γυρίσω στο chat... εεεεε, στο θέμα, πάντα ήμουν κατά των "ύβρεων" στα iconic designs, δηλαδή strat που να μην έχει τρεις μονούς, tele χωρίς δυο μονούς κλπ.

 

2000 ευρώ είναι αξιοπρεπέστατο ποσό (και ίσως υπέρ του δέοντος) για ένα πραγματικά επαγγελματικό όργανο (κάτι που δεν ισχύει σε άλλα όργανα εκτός της ηλεκτρικής, πχ. για να πάρω εγώ ένα αξιοπρεπές φλάουτο που θα με καλύπτει σαν απαιτητικό παίχτη θα πρέπει να σκάσω τουλάχιστον 3500 ευρώ).

 

Και βέβαια, θα πρέπει οπωσδήποτε να έχεις παίξει ο ίδιος με την κιθάρα που θα αγοράσεις, όπως και να έχεις μια γνώμη φίλου σου με κάποια πείρα που θα κοιτάξει κρίσιμα σημεία (orange peel, τάστα, bindings, τρέμολα, μαγνήτες κλπ). Πέραν τούτων, οι προτάσεις είναι αρκετές για καθαρόαιμη strat ή tele που ανέφερες στην αρχή...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εντάξει οκ. Αν μέσα στο ξέσκισμα μετέχει με αρκετά ενεργό ρόλο και αυτός που το ξεκίνησε, δεν τρέχει και τίποτις στην τελική!

 

Μάλιστα αν ίδιος λέει ότι κατατοπίστηκε τότε 2 φορές δεν τρέχει κάτι...

 

Άρα συμβουλές περί αγοράς ή μη δεν στέκουν πλέον  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετικό off-topic.

 

@Vrass:

killvrass.gif

 

Δεν άντεξα.  ;D

 

 

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι που ονόμασες το αρχείο "killvrass". Respect! Εννοείται οτι το έσωσα...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου