Προς το περιεχόμενο

Απλό audio editor??


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες. Ψάχνω το ποιό απλό και ευχρηστο audio editor για Vista. Αν είναι και Free ακόμα καλύτερα.

 

Το θέλω για το pc ενός γνωστού που το μόνο που χρειάζεται να κάνει είναι να κόβει μεγαλά αρχεία ήχου (συνήθως mp3 και wav αλλα καμιά φορά και wma) σε κομμάτια των 80min για να τα γράφει σε CD. Αλλα έχει ελάχιστες γνώσεις στους υπολογιστές οπότε θέλω και κάτι απλό

 

Το Nero έχει ενσωματωμένη μια τέτοια εφαρμογή αλλα για να φορτώσει ένα αρχείο 1 ωρα και 20 λεπτά, χρειάστικε 14 λεπτά. Κατι ποιο γρήγορο ρε παιδια...

 

Δοκίμασα και το audacity αλλα στα (σ)vista δε μου δούλεψε σωστά.

 

Καμιά άλλη πρόταση?

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file splitter??

 

Με αυτό σπάω κάποιο αρχείο σε δύο με βάση μόνο το μέγεθος ή μπορείς να ακούσεις και να ορίσεις με βάση αυτό που ακούς?? Δηλαδή μπορώ να ακούω και να το κόψω στο σημείο που τελειώνει μια ομιλία ή πρέπει να ορίσω πχ 700MB??

 

Κανένα εύχρηστο file splitter?? Freeware κατα προτίμηση

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το Wavosaur:

http://www.wavosaur.com/

 

Είναι δωρεάν ;)

 

Μόλις το δοκίμασα. "Unable to load file" με λέει! Δέ μπορώ να καταλάβω γιατί. Απλό wave αρχείο πήγα να ανοίξω.

 

Τί να πω?

 

Τέλος πάντων θα του εξηγήσω πως να το κάνει με το nero...

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου