Προς το περιεχόμενο

Tuner;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γίνεται αυτό το πράγμα? εγώ ήξερα οτι μόνο με το noise suppressor της Boss γίνεται η τροφοδότηση και άλλων πεταλιών.

 

Η τροφοδότηση πεταλίων γίνεται απο το Νoise suppressor, απο το tuner και απο το LS2 (το line selector).

Όλα αυτά προ-one spot εποχής...! τώρα με το one spot δεν χρειάζεσαι κανένα για την λειτουργία τροφοδοσίας, εκτός αν τα θέλεις για αυτό που κάνουνε και μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν έχεις ένα από αυτά και επίσης το OneSpot ή κάποιο άλλο τροφοδοτικό, δεν βλάπτει να χρησιμοποιήσεις παράλληλα κι αυτό των Boss γιατί πολλά προβλήματα θορύβου προκύπτουν επειδή διάφορα πετάλια τροφοδοτούνται από την ίδια γραμμή (σας μιλάω εκ πείρας).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης βολευει πολυ αν θες να τροφοδοτησεις και πεταλακια γερμανιου που εχουν αντιθετη πολικοτητα και το One spot δεν μπορει να τα οδηγησει μαζι με κανονικα πεταλια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν όλα αντίθετη πολικότητα αλλά (ΑΛΛΑ) αυτά που έχουν μπορούν ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ να καούν από μια απροσεξία (πχ. εσύ αφηρημένος παίρνεις ένα καλώδιο με κανονική πολικότητα και το στέλνεις στον παράδεισο, ή ένας φίλος σου που δεν ξέρει τίποτα περί πολικότητας τα συνδέει και αναρωτιέται γιατί δεν... παίζουν).

 

Και πάλι σας μιλάω εκ πείρας - πριν 2 μήνες πρόλαβα δυο φίλους μου πριν βάλουν το καταραμένο βύσμα, σε απόσταση ενός εκατοστού από την καταστροφή. Κι όχι τίποτα άλλο αλλά τα δυο fuzz δεν βγαίνουν πια. Οπότε αυτό που κάνω εγώ είναι μπαταριούλα και λίγο white tac στην υποδοχή του ρεύματος για την αποφυγή ατυχημάτων.

 

 

 

Για να γυρίσω και στο θέμα: έχει κανείς να προτείνει tuner με οθονούλα που πιάνεται με δαγκάνα πάνω στο headstock της κιθάρας; (σε οποιοδήποτε έγχορδο δλδ)  Θέλω να αποφύγω ένα έξτρα πετάλι στο σύνολο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κανείς να προτείνει tuner με οθονούλα που πιάνεται με δαγκάνα πάνω στο headstock της κιθάρας; (σε οποιοδήποτε έγχορδο δλδ)  Θέλω να αποφύγω ένα έξτρα πετάλι στο σύνολο.

 

Έχω δεί οτι τέτοια χρησιμοποιούν οι τσελίστες, βιολιστές κλπ και κάποιον που ρώτησα μου ειχε πει πως τέτοια έχει ο Νάκας... το τέσταρα στην κιθάρα και ήταν άψογο και εύχρηστο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να γυρίσω και στο θέμα: έχει κανείς να προτείνει tuner με οθονούλα που πιάνεται με δαγκάνα πάνω στο headstock της κιθάρας; (σε οποιοδήποτε έγχορδο δλδ)  Θέλω να αποφύγω ένα έξτρα πετάλι στο σύνολο.

 

Σαν αυτό?

http://www.musicoffice.gr/tuners/joyo-jt-20-tuner/detailed-product-flyer.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το behringer κανει μια χαρα τη δουλεια του με μοναδικο σημειο ανησυχιας οτι καθε φορα που το πατας δεν σου δινει την εντυπωση οτι θα αντεξει πολλα πατηματα ακομα.....γενικα δεν ειναι και ιδιαιτερα στιβαρη κατασκευη (οπως π.χ τα boss).....λειτουργικα μια χαρα ειναι.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου