Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πιο πολύτιμο κομμάτι της δισκοθήκης σας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συναισθηματική αξία: δεν ξερω, πολλα, δεν μπορω να διαλεξω ενα συγκεκριμενο.

 

Χρηματική αξία: το Spock's Beard - X 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικά

BEGGARS BANQUET Rolling Stones ,πάντα υπήρχε ένα θέμα με το Exile ή το Let it bleed ακόμα και με το sticky fingers ,αλλά όχι ποτέ δεν θα ξεπεράσει κάτι το δείπνο του επαίτη

 

Χρηματικά

Υπάρχουν κάβα καμμιά 500αριά βυνίλια 45άρια του συχωρεμένου του αδελφού μου -τα περισσότερα σε άθλια κατάσταση ,χωρίς εξώφυλλα ,με αφιερώσεις από γκομενίτσες κλπ κλπ .Βρίσκονται φυλαγμένα σε κάτι κούτες μαζί με το πικάπ ,αλλά κάτι που και πάλι έχει αξία οικονομική ,τη μεγαλύτερη ,είναι ένα βυνίλιο απαλλοτριωθέν  8)

Greg Sage-Straigt ahead ,δεν έχει σημασία η αξία του ,ίσως τιποτένια ,ο τρόπος κτήσης σε εποχές σκληρής αφραγκίας και η συναισθηματική του αξία ,ακόμα και σήμερα ,για μένα είναι μοναδικά ανυπολόγιστη

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Greg Sage-Straigt ahead ,δεν έχει σημασία η αξία του ,ίσως τιποτένια ,ο τρόπος κτήσης σε εποχές σκληρής αφραγκίας και η συναισθηματική του αξία ,ακόμα και σήμερα ,για μένα είναι μοναδικά ανυπολόγιστη

 

Μπράβο Σάμυ, είσαι μερακλής.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναισθηματικά:

 

α. τα Hotel California των Eagles και Made In The Shade μια συλλογή των Rolling Stones επειδή είναι τα πρώτα LP που μου έκανε δώρο ο πατέρας μου και μου μετέδωσε αυτή την ανίατη ασθένεια της μουσικής

 

β. το The Wall των Pink Floyd επειδή είναι το 1o LP που αγόρασα με δικά μου χρήματα στα τέλη του '79 αρχές του '80

 

γ. πάμπολλα βινύλια (κυρίως) και cd που σημάδεψαν συναισθηματικές καταστάσεις που περνούσα.

 

Οικονομικά:

 

Δεν μπήκα ποτέ στον κόπο να το ψάξω. Έχω αρκετά σπάνια κομμάτια, picture και χρωματιστά βινύλια, 33άρια και 45άρια. Έχω επίσης από τα ραδιοφωνικά μου χρόνια πολλά βινύλια υπογεγραμμένα από διάφορες μπάντες, κυρίως μικρές ανεξάρτητες, κλπ.

 

Αν και δεν τα παίζω πλέον, ελπίζω να μην φτάσω ποτέ στην ανάγκη να τα πουλήσω ώστε να αναζητήσω και την πραγματική αξία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου