Προς το περιεχόμενο

Peavey Valve king 212 - τον γνωρίζετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε τι μεγάφωνο; Πάλι τα έχουμε πει. Με ικανό και δυνατό μεγάφωνο σε παρακαλάνε να χαμηλώσεις. Ξέρεις πόσους έχω δει να γελάνε περιφρονητικά με τον Orange Tiny Terror (7W - 15W), και μετά το χαμόγελο σβήνει όταν συνδέεται σε 4x12; Kαι δεν είναι καν αναγκαία. Με μια απλή 1x12 closed back και με αυτό...

 

EVM12LBlackLabel_large.jpg

 

σου εγγυώμαι προσωπικά ότι το vol θα το κουνάς χιλιοστό - χιλιοστό από το... φόβο!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέθαψες μια άποψη του SF από πέρσι το Φεβρουάριο, η οποία δεν έχει καμία σχέση με την δικιά μου, για... ποιο λόγο αλήθεια;

 

 

Το λόγο τον εξήγησα ήδη!

Προτείνεις κάτι που δεν έχεις ακούσει (Harley Benton Ga5 σε κεφαλή με την καμπίνα 1x12 της Epiphone), επειδή εμπιστεύεσαι τη γνώμη του SF. Καλώς ως εδώ. Αν δηλαδή δεν είχε τύχει να δοκιμάσεις και το VK, που ξέρεις τώρα ότι δεν σου αρέσει (πολύ σεβαστό κατά τ' άλλα), θα τον πρότεινες και αυτόν επειδή άρεσε στο SF? Πολύ πιθανό μου φαίνεται! Αλλά όχι λογικό!

 

Δεν υπάρχει λόγος να "αρπάζεσαι" βρε συ bloody. Τα ίδια θα έλεγα και αν δεν είχα δει καν τον ενισχυτή σε φωτογραφία στη ζωή μου, απλά και μόνο βλέποντας μια όχι αντικειμενική αντιμετώπιση σε κάτι που -προφανέστατα- δεν συμπαθείς. Τίποτα άλλο! Μπας και πάρει μια παραπάνω ιδέα ο υποψήφιος αγοραστής. Αυτός πληρώνει άλλωστε.  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δηλαδή δεν είχε τύχει να δοκιμάσεις και το VK, που ξέρεις τώρα ότι δεν σου αρέσει (πολύ σεβαστό κατά τ' άλλα), θα τον πρότεινες και αυτόν επειδή άρεσε στο SF? Πολύ πιθανό μου φαίνεται! Αλλά όχι λογικό!

 

Ξέρεις, θα τον πρότεινα, ναι, με την αναγκαία επισήμανση ότι έχω ακούσει από κάποιον που ξέρει τι του γίνεται ότι είναι καλός, κάτι που κάνει κι ο οποιοσδήποτε για οτιδήποτε (πρέπει να είναι η τρίτη φορά που γράφω το ίδιο πράγμα). Πχ. αν εσύ είχες ακούσει από ένα technojunkie φίλο σου ότι μια οθόνη Samsung είναι καλή, θα το ανέφερες αν σε ρωτούσαν για αυτή. Εν πάσει περιπτώσει, επειδή ενοχλούνται λογικά και οι υπόλοιποι ας σταματήσω - οι διθύραμβοι που είχα διαβάσει για τον ενισχυτή πριν από δυο χρόνια περίπου στο Guitarist είναι εδώ: http://www.peavey.com/assets//literature/reviews/00575640_4.pdf

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου