Προς το περιεχόμενο

Peavey Valve king 212 - τον γνωρίζετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ηχητικά, ο 212 είναι "ίδιος" με τον 112? Δηλαδή, πέρα από watts και άλλα features...

Ναι,πρέπει να είναι το ίδιο χάλια ;D ;D

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τον VK τον καλύτερο ενισχυτή του κόσμου, αλλά μήπως βρε bloody χάνεις αρκετή από την αντικειμενικότητά σου? Θέλω να πω, μην φτάνουμε στο σημείο να χρησιμοποιούμε επιχειρήματα

 

δεν έχω παίξει ο ίδιος με αυτόν αλλά το παραθέτω μετά από συμβουλή του SF που εμπιστεύομαι

 

που αλλού ανατρέπονται

 

η συμβουλη μου ειναι να μαζεψεις αλλα 155 ευρω και να παρεις αυτον τον ενισχυτη 

 

PEAVEY VK

 

ειναι ΠΟΛΥΣ ενισχυτης για τοσο λιγο χρημα

 

μόνο και μόνο για να στηρίξουμε κάτι...

 

 

Εγώ ως κάτοχος του VK112 είμαι υπερ-ευχαριστημένος από τα ΚΑΘΑΡΑ του (έτσι κι αλλιώς μόνο αυτά με ένοιαζαν) και ΠΑΝΤΑ για τα λεφτά που πλήρωσα.

 

ΥΓ: εννοείται φιλικά πάντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά,όταν έλεγε ο bloody_sunday ότι το παραθέτει μετά από συμβουλή του sf αναφερόταν στον GA5 και όχι στον Valve king ;).Anyway,από περέργεια και μόνο το μεγάφωνο του vk 1χ12 τι λέει;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε, το είχα καταλάβει αυτό. Εννοούσα ότι δεν χρειάζεται προκειμένου να στηρίξουμε την "απέχθειά" μας σε κάτι, ένα από επιχειρήματά μας να είναι "δεν το έχω ακούσει, αλλά αφού το λέει αυτός....", γιατί όπως αποδεικνύεται, "αυτός" πολύ πιθανό να έχει άλλα γούστα! Μόνο τα αυτιά μας ας εμπιστευόμαστε....

 

Anyway...

 

Το μεγάφωνο στις σχετικά μικρές για τις δυνατότητες του ενισχυτή εντάσεις που παίζω εγώ (είναι αρκετά δυνατός) ανταποκρίνεται επαρκέστατα.

Γενικά, δεν μιλάμε για κάτι το φοβερό και τρομερό, είναι απλώς ένας πολύ τίμιος ενισχυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ήταν προφανές ότι μπορώ να είμαι βέβαιος για κάτι που έχω ακούσει προσωπικά από κοντά και το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, και ότι όταν μιλάω για κάτι που ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει, ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΖΩ ότι είναι μια πρόταση κάποιου άλλου.

 

Έχω ξανατονίσει ότι ΝΑΙ, έχω προσωπική πείρα από τον VKing ενώ ΔΕΝ έχω από τον GA5. Ξέθαψες μια άποψη του SF από πέρσι το Φεβρουάριο, η οποία δεν έχει καμία σχέση με την δικιά μου, για... ποιο λόγο αλήθεια;

 

Τίμιος και καλός μπορεί να είναι για σένα, όπως επίσης κι εγώ έχω την προσωπική μου άποψη, όπως βεβαίως και κάθε υποψήφιος αγοραστής (ή ΠΡΩΗΝ υποψήφιος αγοραστής όπως εγώ).

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τον VK τον καλύτερο ενισχυτή του κόσμου, αλλά μήπως βρε bloody χάνεις αρκετή από την αντικειμενικότητά σου? Θέλω να πω, μην φτάνουμε στο σημείο να χρησιμοποιούμε επιχειρήματα

 

δεν έχω παίξει ο ίδιος με αυτόν αλλά το παραθέτω μετά από συμβουλή του SF που εμπιστεύομαι

 

που αλλού ανατρέπονται

 

η συμβουλη μου ειναι να μαζεψεις αλλα 155 ευρω και να παρεις αυτον τον ενισχυτη 

 

PEAVEY VK

 

ειναι ΠΟΛΥΣ ενισχυτης για τοσο λιγο χρημα

 

μόνο και μόνο για να στηρίξουμε κάτι...

 

 

Εγώ ως κάτοχος του VK112 είμαι υπερ-ευχαριστημένος από τα ΚΑΘΑΡΑ του (έτσι κι αλλιώς μόνο αυτά με ένοιαζαν) και ΠΑΝΤΑ για τα λεφτά που πλήρωσα.

 

ΥΓ: εννοείται φιλικά πάντα ;)

εγω ο κακομοιρης αυτο πηγα να πω....οτι για τα λεφτα του ειναι τιμιοςκαι πηγαν να με φανε.....ε τι να κανουμε ειναι τιμιος.... με αυτα τα λεφτα δεν παιρνεις τιποτα αλλο σε αυτα τα watt...και ναι για καποιους ειναι κριτηριο και αυτο...να τους το στερησουμε αυτο το δικαιωμα....ημαρτον ας μην ειμαστε τοσο απολυτοι...εννοειται οτι υπαρχουν και καλυτεροι αλλα αν ειναι 5 watt ή 15 μπορει στο παληκαρι να μην λεει τιποτα....σωνει και καλα να παρουμε 10 watt δεν θελουμε....Αν ειναι να συγκρινουμε πραγματα να συκγρινουμε πραγματα που ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ WATT ή τουλαχιστον παραπλησια και ιδια τιμη......δεν συγκρινεις το hundai accent με 10000eurosμε την ΗΑΥΑBUSA που εχει 110000τι να κανουμε ειναι καλυτερη η δευτερη αλλα ειναι αλλο πραγμα... :-\

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημαρτον ας μην ειμαστε τοσο απολυτοι...εννοειται οτι υπαρχουν και καλυτεροι αλλα αν ειναι 5 watt ή 15 μπορει στο παληκαρι να μην λεει τιποτα....σωνει και καλα να παρουμε 10 watt δεν θελουμε....Αν ειναι να συγκρινουμε πραγματα να συκγρινουμε πραγματα που ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ WATT ή τουλαχιστον παραπλησια και ιδια τιμη......δεν συγκρινεις το hundai accent με 10000eurosμε την ΗΑΥΑBUSA που εχει 110000τι να κανουμε ειναι καλυτερη η δευτερη αλλα ειναι αλλο πραγμα... :-\

 

Δεν είμαι καθόλου απόλυτος, κι αν παρατηρήσεις τα ποστ μου στο φόρουμ πάντα προσπαθώ να κρατάω μια ουδέτερη θέση. Κανείς δεν θα υποχρεώσει κανέναν να πάρει λαμπάτο ενισχυτή με 10 Watt. Συμφωνώ απόλυτα να συγκρίνουμε πράγματα με ίδια τιμή, αλλά όχι με ίδια βατ γιατί όλα εξαρτώνται από την χρήση που θα του κάνεις. Αν τον θέλει κάποιος για την παγκόσμια τουρνέ του κανένα πρόβλημα, αλλά αν χρειάζεσαι μια Hayabusa για να πηγαίνεις μέχρι το ψιλικατζίδικο για τσιγάρα, είναι... άχρηστη. A! Kαι αυτή δεν κάνει... 110000 ευρώ αλλά 14000.

 

Πόσες φορές θα το θίξουμε επιτέλους στο φόρουμ το ζήτημα "λίγα βατ σε λαμπάτο = ό,τι πρέπει για ηχογράφηση και για μικρό με μεσαίο live, και σε μεγάλο ακόμη και τα θηρία τα παίρνουμε με μικρόφωνα"; Τα λαμπάτα βατ ΔΕΝ πωλούνται με το κιλό σε τιμή "πάρε κόσμε"!!! Κι όσοι δεν έχουν καταλάβει ότι πρέπει να τον "ανοίξεις" κάπως για να "αναπνεύσει", μάλλον δεν θυμούνται ότι όταν το vol πάει πάνω από τις 11 -12 η ώρα σε πολλά βατ συνήθως γίνεται... σεισμός...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα σκεψου οτι υπαρχουν πολλοι που παιζουν με καφρο drummer και δεν βγαινουν μπροστα με τιποτα.....και για μενα που εχω εναν hot rod deluxe στο σπιτι τελικα τσαμπα παει δεν τον εχω ακουσει ποτε στα καλα (δυναμομενο δηλαδη) αλλα ειπα ας καλυψω τον κ@λο μου για τα live και κανω καποιες υποχωρησεις στο σπιτι,στο πισω μερος του μυαλου μου υπαρχει η σκεψη να παρω κατι πολυ μικρο και καλο ωστε να αποδιδει στο σπιτι .Κατα αλλα εγω ειπα οτι αφου θελει watt ειναι μια  λυση....τιποτα αλλο.....ΑΥΤΟς ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΚΡΙΤΗΣ εμεις λεμε τα δικουλακια μας ;D χωρις παρεξηγηση.....

 

p.s ελα κανε προβα με τον drummer που παιζω με 5 watt kai 10 και θα μου πεις μετα γιατι κλωτσιες μιλαμε.... >:(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου