Προς το περιεχόμενο

p90 σε Epiphone SG


LoUkAs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως οι lipstick της GFS ήταν τελείως τσάμπα λεφτά......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διαφωνω ειναι εκπληκτικοι μαγνητες σε ακομα πιο εκπληκτικη τιμη!

κανουν επιτελους τις κιθαρες που φορανε διπλους μαγνητες να ακουγονται καλα! :) :)

 

highly recommended!

 

http://store.guitarfetish.com/gfsprlihupic.html

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές έβαλα σε μια παλιά washburn εναν Dream90 neck από GFS και πραγματικά έπαθα σοκ. Δεν ειναι απλά καλός για τα λεφτα του.... είναι εκπληκτικος. Ασυζητητι θα σου τον πρότινα ;)

 

http://store.guitarfetish.com/gfsdr90blbow.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές έβαλα σε μια παλιά washburn εναν Dream90 neck από GFS και πραγματικά έπαθα σοκ. Δεν ειναι απλά καλός για τα λεφτα του.... είναι εκπληκτικος. Ασυζητητι θα σου τον πρότινα ;)

 

http://store.guitarfetish.com/gfsdr90blbow.html

 

Ναι, κάπως έτσι ήθελα να αντιδράσω κι εγώ για τον mean90 αλλά φοβήθηκα ότι θα θεωρηθεί υπερβολική αντίδραση για έναν μαγνήτη 30 δολλαρίων (καινούριο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ περιμένω ένα σετάκι Mean 90's από μέρα σε μέρα για να αναστήσω την Epiphone G-400 που έχω. Μόλις τους βάλω θα σας πω τι λένε!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ολοκληρώθηκε η εγχείρηση... Η Epiphone G-400 μου πλέον φοράει ένα σετάκι Mean 90's από τον GFS. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι η κιθάρα αναστήθηκε (πάντα με βάση τα δικά μου γούστα). Δεν περίμενα να πω την αλήθεια να δω τόσο μεγάλη διαφορά αλλά είδα! Πιο λαμπερός ήχος, τέρμα πια η λασπίλα από τους μαμίσιους μαγνήτες! Η μέχρι στιγμής γνώμη μου βασίζεται στον καθαρό της ήχο, πάνω στον Fender Pro Junior μου. Θεωρώ ότι πλεόν είναι φοβερός συνδυασμός οι δυό τους. Θα τη δοκιμάσω όμως και με γκάζια και θα επανέλθω.

 

Όσο για το κλιπάκι που ζήτησε ο blue, θα το έχει-έχετε μάλλον αύριο το απόγευμα-βραδάκι!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ολοκληρώθηκε η εγχείρηση... Η Epiphone G-400 μου πλέον φοράει ένα σετάκι Mean 90's από τον GFS. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι η κιθάρα αναστήθηκε (πάντα με βάση τα δικά μου γούστα). Δεν περίμενα να πω την αλήθεια να δω τόσο μεγάλη διαφορά αλλά είδα! Πιο λαμπερός ήχος, τέρμα πια η λασπίλα από τους μαμίσιους μαγνήτες! Η μέχρι στιγμής γνώμη μου βασίζεται στον καθαρό της ήχο, πάνω στον Fender Pro Junior μου. Θεωρώ ότι πλεόν είναι φοβερός συνδυασμός οι δυό τους. Θα τη δοκιμάσω όμως και με γκάζια και θα επανέλθω.

 

Όσο για το κλιπάκι που ζήτησε ο blue, θα το έχει-έχετε μάλλον αύριο το απόγευμα-βραδάκι!

 

Μεγειές κύριε συνάδερφε. Δώσε clips στον κόσμο! ;D

 

(Προσεχώς κι από μένα νέα περί φρέσκων μαγνητών... :-X )

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι είμαι θεόκουλος, μπορείτε να μου το επισημάνετε κι εσείς! Ανεβάζω λοιπόν ένα κλιπάκι γραμμένο με την Epiphone G-400 με τους Mean 90's που φοράει πλέον. Είναι γραμμένο ως εξής : Κιθάρα--> M-Audio Fast Track USB--> Cubase SX 3--> Guitar Rig 2. Στο Guitar Rig 2, τα καθαρα είναι γραμμένα απλά με την κιθάρα στον "Tweedman" με flat equalizer (στη μέση όλα). Τα βρώμικα είναι πάλι με τον "Tweedman" με flat equalizer και με το Cat (rat δηλαδή στο οποίο το φίλτρο ήταν λίγο προς τα μπάσα, το drive sto 1/4 και το volume λιγο πιο πάνω από τη μέση). Το πρώτο μισό είναι καθαρά ( 4 κύκλοι, οι δύο πρώτοι με τον bridge και οι αλλοι δυο με τον neck ) και το άλλο μισό είναι με βρώμικα, 4 κύκλοι επίσης, οι δύο πρώτοι με τον neck και οι δύο τελευταίοι με τον bridge. Συνολικά είναι γραμμένες 2 κιθάρες οι οποίες είναι παναρισμένες η μια τέρμα δεξιά και η άλλη τέρμα αριστερά (σε κάθε στιγμή παίζει ο ίδιος μαγνήτης). Στα drums και το μπάσο μη δίνετε σημασία please. Να προσθέσω ότι δεν πείραξα ούτε equalizer ούτε τίποτα για να είναι πιο αντιπροσωπευτικό το κλιπ. Τέλος να πω ότι σε κάποια στιγμή στο τέλος τζιτζικίζει λίγο ο bridge με το Cat. Περιττό να πω ότι στον ενισχυτή μου με το Rat μου με ίδιες ρυθμίσεις, δεν ακουγόταν επ'ουδενί έτσι αλλά ας όψεται το ότι δεν έχω μικρόφωνο.

 

Προσθέτω και μια φωτογραφία για το πως έγινε η κιθάρα με την αλλαγή μαγνητών. Μην τρομάξετε από το sticker που έχει... Δεν μου άρεσε να βλέπω το χτύπημα που έχει.

 

Ακούω γνώμες και παρατηρήσεις (και για την ιδέα φυσικά μιας και είναι μια νέα ιδέα που δουλεύουμε με την μπάντα μου).

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό, δεν είναι κακό!

 

Θα βοηθούσε πολύ περισσότερο ένα κλιπάκι με λίγο καθαρό μπούρδου-μπούρδου neck-both-bridge, και μετά λίγο γκαζωμένο μπούρδου-μπούρδου neck-both-bridge. Η ιδέα είναι όμορφη, και της πάει πολύ ο ήχος σου.

 

Τις βάζουμε δίπλα-δίπλα σε ένα κλιπάκι; Τη δικιά μου θα την έχω πίσω σε καμιά δεκαριά μέρες... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου