Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani (Διευκρινησεις)


-art-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κιθάρα δεν παίζουν; Hλεκτρική; Lead; Ροκ; Guitar heroes δεν θεωρούνται; Στα σόλο πρότζεκτ τους δεν παίζουν; To phrasing τους δεν είναι άμεσα συγκρίσιμο; ???

 

 

Δλδ αφού πήρε τη διευκρίνησή της η δεσποινίς να το κλειδώσουμε το θέμα μιας και δεν έχει πια λόγο ύπαρξης;  ??? ??? ???

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Beck είναι αξεπέραστος κατά τη γνώμη μου... Αν και νομίζω ότι την ίδια γνώμη με εμένα έχει και ο Satriani, ως απόλυτος θαυμαστής του και "μαθητής" του. Μάλλον τον σέβεται όσο κανέναν άλλον κιθαρίστα...

 

...και καλά κάνει... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον satriani,τον εχω ακουσει να μιλαει με θαυμασμο για 3 κιθαριστες...τους:hendrix-beck-timmons...

(σιγουρα θα εχει μιλησει και για αλλους αλλα για αυτους εχω ακουσει εγω.. :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες άσχετο αλλά επειδή είπε ο τακης για άσκοπες συγκρίσεις και με βρίσκει σύμφωνο απολύτως, απλά να διευκρινίσω ότι όταν ανέφερα τον κουβαδάκια το έκανα επειδή μιλάγατε περί συναισθήματος. Έτσι έκανα μια απλή αναφορά απλά σαν βιβλιογραφία, αν είναι και κάποιον τον ενδιαφέρει αυτού του είδους η μουσική, να τον τσεκάρει λίγο.

 

Δεν είχα καμιά πρόθεση για συγκρίσεις και "κόντρες" μεταξύ μουσικών για το ποιος είναι ο πιο τεχνίτης+μελωδικός

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ανέφερα τον κουβαδάκια το έκανα επειδή μιλάγατε περί συναισθήματος. Έτσι έκανα μια απλή αναφορά απλά σαν βιβλιογραφία, αν είναι και κάποιον τον ενδιαφέρει αυτού του είδους η μουσική, να τον τσεκάρει λίγο.

 

Δεν είχα καμιά πρόθεση για συγκρίσεις και "κόντρες" μεταξύ μουσικών για το ποιος είναι ο πιο τεχνίτης+μελωδικός

 

;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου