Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani (Διευκρινησεις)


-art-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και για να μην βαζουμε ολα τα μελισταλαχτα του να και ενα που οταν το ακουω το ρημαδι παω αλλου ειδικα στο αμαξι..

 

http://www.youtube.com/watch?v=3AodtIr9jK8

 

 

 

και επισης δυνατο

 

 

μετα μου λενε για vai ωραιος τεχνιτης και αυτος αλλα riff που εχει γραψει ο γερος δεν ...αμ δεν....τι να λεμε τωρα

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά και εμένα είναι απ' τους super αγαπημένους μου κιθαρίστες και respect σε ότι και αν κάνει. Το πρώτο video όμως με το unplugged, μου έφερε στο μυαλό την εμφάνιση του έταιρου star εκείνης της βραδιάς, του Stevie Ray Vaughan, ο οποίος ανέβηκε μόνος και τα έσπασε κανονικότατα και με το νόμο...

Δεν συγκρίνω στυλ, ούτε πιστεύω ότι η μουσική μπαίνει σε ζυγαριές, αλλά αν ήμουν ο JS εκείνη τη μέρα θα μου είχαν κοπεί τα χέρια μετά την εμφάνιση του Vaughan

 

Y.Γ. Είμαι τόσο φαν του Joe Satriani που έχω αγοράσει και το signature μοντέλο το js1200, απλά το vid μου θύμισε τον άλλο αγαπημένο, τον αξεπέραστο SRV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys...οτι και να πουμε για τον συγκεκριμενο κυριο ειναι λιγο...κατα την ταπεινη μου αποψη...

Εχει κανει αριστουργηματα...που οταν τα ακους αναβλυζουν απο μεσα σου τοσα συναισθηματα...που δυστυχως δεν μπορεις να τα νιωσεις σε τετοιο βαθμο απο την αλληλεπιδραση σου με αλλους ανθρωπους...Αυτο ειναι απλως μαγεια-και συνεπαγωγικα αυτος μαγος!Το ιδιο ισχυει βεβαια και με αλλους "μαγους" οπως αναφερει ο PGS...Για εμενα ειδικα αυτοι οι δυο κιθαριστες βγαζουν μια θεαματικη ηρεμια..και τρομερα μελωδικο παιξιμο...

Rock on!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συγκεκριμενος κυριος εχει δωσει τοσα πολλα στην κιθαρα που αν αρχισουμε να λεμε κομματια του τελειωμο δεν θα 'χει. τι να πω τεχνιταρας μελωδικος οπου ηθελε....τιποτα απλα τελειος....εκανα χρονια να τον ξεπερασω (οχι παιχτικα αλλα συναισθηματικα)...για μενα σταθμος  κομματι του κυριου ειναι το THE FORGOTTEN PART I,II τετoιο συναισθημα και τετοιο μελωδικο παιξιμο εγω τουλαχιστον δεν εχω ακουσει σε αλλο instrumental.......μπορει ισως το cry for you του TIMMONS

οντως το φοργκοτεν ειναι τρελο ρισπεκτ.

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβαδοκέφαλο έχετε ακούσει έτσι; Εκεί να δω συναίσθημα σε συνδυασμό με τεχνική...

 

+1.000.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά τέτοια απλότητα και μελωδία δεν έχω ακούσει από κανέναν άλλον...

http://www.youtube.com/watch?v=kD7HgmgdJxw&feature=related

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου