Προς το περιεχόμενο

Διασημες LP μη Gibson???


frail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν οι περίφημες Tokai love rock που είχουν κάνει θραύση στην χρυσή 80 εποχή και τώρα παρόμοια πορεία (απαγορευμένες σε Αμερική, θραύση σε Ιαπωνία, που οδηγεί σε τρελές εισαγωγές σε Αμερικα...) κάνουν οι edwards elp-117 ctm + 112 ce. Ήταν να παραγγείλω την 117 και ενώ Σεπτέμβρη μου λένε ότι, δεν υπάρχει στοκ και θα φέρουν χριστούγεννα και πέρα, κάνω μια προσπάθεια προπαραγγελίας κανά μήνα μετά και πουφ... όλα τα κομμάτια είχαν  ήδη προπαραγγελθεί!!!

 

Και θα το ξαναπώ, η esp eclipse είναι καλύτερη από gibson. Απλά τραβάτε παίξτε και ακούστε την, είτε με τους seymour, είτε με τους emg για τους πιο κάφρους και τα ξαναλέμε

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και θα το ξαναπώ, η esp eclipse είναι καλύτερη από gibson. Απλά τραβάτε παίξτε και ακούστε την, είτε με τους seymour, είτε με τους emg για τους πιο κάφρους και τα ξαναλέμε

 

Για ποιά σειρά από τις Eclipse λες;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απ' ότι έχω διαβάσει, κάποιοες από τις Les Paul του Slash δεν είναι original Gibson

 

http://www.slashsworld.com/equipment/59-les-paul-replica-built-by-chris-derrig/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιά σειρά από τις Eclipse λες;

 

Τις σειρές ctm και ΙΙ που παίζουν στα 1500-1700€.

 

Harilatron είχε σκάσει κι εδώ μέσα το λινκ, που το έλεγε ξεκάθαρα, ότι όχι μόνο έπαιζε με μαϊμού γκιμπσον, αλλά ήταν και από τις αγαπημένες του.

 

Καλά ο άκαιρος ούτε που είδα το έδωσες κι εσύ το λινκ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης (όπως έχει ξαναειπωθεί στο φόρουμ, απλά είμαι άχρηστος στο search) μπορείτε να ψάξετε το τεύχος 294 του Guitarist όπου έχει ακόμα και συνέντευξη από έναν οργανοποιό που φτιάχνει μαϊμούδες LP και πολλοί γνωστοί και ακριβοπληρωμένοι παραγγέλνουν τις "Gibson" τους από αυτόν.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curlytree πώς γίνεται να συγκρίνεις μια bolt on LP με μια set neck LP; Kαι το ότι είναι κάτι ακριβό δεν το καθιστά αυτόματα και καλό. Αλλά πλιζ να μην ξεκινήσουμε πάλι, έχω σκυλοβαρεθεί τις μάχες headstocks - ξύλων - Fender εναντίον Gibson κλπ.

 

Μα αυτό ακριβός λέω φιλε μου. Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους για να μπορούν να συγκριθούν. Ειναι εντελώς διαφορετιές. Το αναφέρω απλά γιατι ρωτίθηκε αν ειναι καλές σε σχέση με της Gibson.

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curlytree πώς γίνεται να συγκρίνεις μια bolt on LP με μια set neck LP; Kαι το ότι είναι κάτι ακριβό δεν το καθιστά αυτόματα και καλό. Αλλά πλιζ να μην ξεκινήσουμε πάλι, έχω σκυλοβαρεθεί τις μάχες headstocks - ξύλων - Fender εναντίον Gibson κλπ.

 

Μα αυτό ακριβός λέω φιλε μου. Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους για να μπορούν να συγκριθούν. Ειναι εντελώς διαφορετιές. Το αναφέρω απλά γιατι ρωτίθηκε αν ειναι καλές σε σχέση με της Gibson.

 

Φιλε μου δεν αναρωτιεμαι ουτε συγκρινω κιθαρες με διαφορετικα χαρακτηριστικα.

Υπαρχουν παμπολλες αντιγραφες LP που σε τεχνικα χαρακτηριστικα δεν διαφερουν...για αυτες ειναι το θεμα και οχι για καποιες με τετοιες διαφορες οπως στο παραδειγμα σου!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω φιλε μου και συγνωμμη απλα δε βρηκα ονοματα καλλιτεχνων πουθενα και ελεγα μηπως ξερετε εσεις ..δεν ηθελα να το αναγω σε συγκριση κιθαρων :P

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι πάντως οποίος ενθουσιάζεται απτα reviews και τις φωτογραφίες να κρατά την γνώμη για τον εαυτό του και να μην παρασύρει τα άλλα μέλη ώστε να ρισκάρουν τα χρήματα τους, προτείνοντας με τόση σιγουριά διάφορα προϊόντα.

με λίγα λόγια ας μιλάει οποίος έχει εμπειρία με την κιθαρα η την έχει στην κατοχή του.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου