Προς το περιεχόμενο

Διασημες LP μη Gibson???


frail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει το Xαριλατρόνιο, ο Μπούκας και ο Bρας να έχουν πατήσει κανένα ignore κουμπί για τα ποστ μου, δεν εξηγείται. Μόλις στην προηγούμενη σελίδα λίνκαρα για αυτά που είχα γράψει για τον Σλας και τις κιθάρες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Καλά.... :)

Τ' ομολογώ.... δεν ακολουθησα το link του post σου.  :)

 

Πάντως αυτό ακριβώς που ρωτάει ο frail (παρεπιπτόντως.... καλώς σε βρήκαμε frail  :) ) δεν θυμάμαι να το έχουμε συζητήσει υπό αυτή την σκοπιά ακριβώς. Δηλαδή των μουσικών και όχι των οργάνων.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα το ξαναπώ, η esp eclipse είναι καλύτερη από gibson. Απλά τραβάτε παίξτε και ακούστε την, είτε με τους seymour, είτε με τους emg για τους πιο κάφρους και τα ξαναλέμε

 

+1000 :)

 

Εγώ βρήκα στην EC1000 LTD(ούτε καν ESP παρακαλώ) την κιθάρα εμπορίου που πλησιάζει κατα 95% στα specs που θέλω απο μια κιθάρα ;) Ήταν απο τις λίγες φορές που ενθουσιάστηκα με κιθάρα.Το ζήτημα τώρα είναι ότι η Gibson δεν θα πω ότι είναι καλύτερη η χειρότερη αλλά πραγματικά είναι άλλη φάση.

Ας πούμε άλλη αίσθηση μου έδωσε η LP Standard(που σαι Takis;; ;D) και άλλη η ECLIPSE ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά.... :)

Τ' ομολογώ.... δεν ακολουθησα το link του post σου.  :)

 

Πάντως αυτό ακριβώς που ρωτάει ο frail (παρεπιπτόντως.... καλώς σε βρήκαμε frail  :) ) δεν θυμάμαι να το έχουμε συζητήσει υπό αυτή την σκοπιά ακριβώς. Δηλαδή των μουσικών και όχι των οργάνων.  :)

 

 

Καλως σας βρηκα παιδια  ;D

Και οντως εχω διαβασει ολα τα σχετικα θεματα με τις κιθαρες στο forum (παρεπιπτοντως περιμενω και την ΤΟΚΑΙ μου απο ιαπωνια )

 

Δεν ηθελα να επαναληφθουν τα θεματα απλα καλλιτεχνες να αναφερουμε μεχρι τωρα 2 αναφορες μολις εγιναν ολα τα αλλα ειναι λιγο εκτος δυστυχως!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει το Xαριλατρόνιο, ο Μπούκας και ο Bρας να έχουν πατήσει κανένα ignore κουμπί για τα ποστ μου, δεν εξηγείται. Μόλις στην προηγούμενη σελίδα λίνκαρα για αυτά που είχα γράψει για τον Σλας και τις κιθάρες.

 

Τουλ, εγώ παραδέχτηκα στο ίδιο ποστ την γκαβομάρα μου!!! :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curlytree πώς γίνεται να συγκρίνεις μια bolt on LP με μια set neck LP; Kαι το ότι είναι κάτι ακριβό δεν το καθιστά αυτόματα και καλό. Αλλά πλιζ να μην ξεκινήσουμε πάλι, έχω σκυλοβαρεθεί τις μάχες headstocks - ξύλων - Fender εναντίον Gibson κλπ.

 

Μα αυτό ακριβός λέω φιλε μου. Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους για να μπορούν να συγκριθούν. Ειναι εντελώς διαφορετιές. Το αναφέρω απλά γιατι ρωτίθηκε αν ειναι καλές σε σχέση με της Gibson.

 

Φιλε μου δεν αναρωτιεμαι ουτε συγκρινω κιθαρες με διαφορετικα χαρακτηριστικα.

Υπαρχουν παμπολλες αντιγραφες LP που σε τεχνικα χαρακτηριστικα δεν διαφερουν...για αυτες ειναι το θεμα και οχι για καποιες με τετοιες διαφορες οπως στο παραδειγμα σου!

 

Α! ΟΚ σόρρυ τότε... :)

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει το Xαριλατρόνιο, ο Μπούκας και ο Bρας να έχουν πατήσει κανένα ignore κουμπί για τα ποστ μου, δεν εξηγείται. Μόλις στην προηγούμενη σελίδα λίνκαρα για αυτά που είχα γράψει για τον Σλας και τις κιθάρες.

 

 

Και εγώ για να πω την αλήθεια δεν πατησα το λινκ σου...ashamed0001.gif Παντως αυτό το thread εννοούσα που δεν έβρισκα με το search...sign0002.gif

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου