Προς το περιεχόμενο

Custom γιαμαχα


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,

μετά από πολλές αλλαγές στο σώμα της 2ης κιθάρας(μιας γιαμαχα)ήρθε η ώρα να ασχοληθώ με το μπράτσο.Έλα όμως που δεν γνωρίζω από ξύλα..Χρειάζομαι κάποιες οδηγίες για αυτά που έχω στο μυαλό μου.

 

καταρχήν ξέχασα να πω ότι ειναι αρκετά παλιά και τα τάστα έχουν φαγωθεί.Επίσης έχει ένα μικρό χτυπηματάκι στο πάνω μέρος της ταστιέρας στο 22 τάστο.θέλω να αλλάξω το decal με κάτι διαφορετικό και να ρετουσάρω το μπράτσο γενικότερα.Λοιπόν ρωτώ τους γνωρίζοντες:

 

Αν πρέπει να τρίψω το μπράτσο,τι γυαλόχαρτο πρέπει να παρω?Πόσο πρέπει να τρίψω?με τα τάστα τι να κάνω?Αλλαγή?με τι πρέπει να περασω το ξύλο μετα?με βερνίκι?για το decal πόσο εύκολο είναι να αλλαχτεί?

 

Όπως καταλαβαίνετε χρειάζομαι info,γι'αυτο κάθε γνώμη ευπροσδεκτη!!Σορρυ για την έκταση...

 

Α,και κάτι τελευταίο..απο παλιά έχω το εξής πρόβλημα:μαλλον λόγο της γέφυρας οι χορδές(κ οι 6) "φεύγουν" λιγο προς τα κάτω με αποτέλεσμα η e να είναι κοντά στο τέλος της ταστιέρας..Έχω προσπαθήσει να ρυθμίσω τη γέφυρα αλλα ματαια...με άλλη (γεφυρα) μπορεί να διορθωθεί το προβλημα?

 

D:\1

 

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Τωρα που το θυμήθηκα..

Έλληνας τεχνίτης(πολύ γνωστός)μου ζήτησε για το καστομ πικαρντ 65 εουρος. Το έστειλα αμερικα κ μου πήγε 35 κ με μεταφορικα 45.. Τι να πει κανεις?Παει να του στείλω κανα μαιλ με τίτλο: Αντε γεια!!!!!!!! ;D

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα των χορδών και της θέσης τους κατά 90% πρέπει να είναι το nut.

 

Το άλλο 10% είναι να μην έχει μπει σωστά το μπράτσο πάνω στο σώμα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμίζω ότι πρέπει να προσέχεις αγαπητέ Subfire. Υπάρχει ένας εδώ μέσα που λέγεται Kwstas79 που κάνει σατανιστικά βασανιστήρια σε όσους έχουν πιο σέξι άβαταρ από αυτόν (για αυτό και δεν θα δεις κανένα καλύτερο...). Για να σου πει τι να κάνεις με το πρόβλημά σου, πρέπει να αλλάξεις άβαταρ αμέσως και να βάλεις τη Λουκά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου