Προς το περιεχόμενο

Πως λειτουργούν τα plug in's;


st_eve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη το guitar rig ειναι stand alone plug in ενω το ezdrummer οχι..τα λεω καλα?μηπως ξερεται κανενα προγραμα drums,bass,synth που να ειναι stand alone σε rock ηχο?και αλλη μια ερωτηση τα stand alone προγραμματα ειναι φτιαγμενα ετσι ωστε να μπορεις να τα χρησημοποιεις σε live ενδεχομενος..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε σου λέω το vsthost να ξεγνιάσεις. Ανοίγεις σε αυτό τα vst και καθάρισες. Έτσι δεν χρειάζεται να περιορίζεσαι σε vst που βγαίνουν και σε stand alone έκδοση, καθώς θα χάσεις πολλά διαμάντια έτσι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα VST plugins, όταν τρέχουν μέσα από κάποια host application, συνήθως ένα sequencer, δεν είναι τίποτα άλλο παρά δυναμικές βιβλιοθήκες (αρχεία με κατάληξη dll) τα οποία φορτώνονται όταν τα ζητήσει ο χρήστης, και φυσικά όπως κάθε dll χρησιμοποιούν πόρους του συστήματος, επεξεργαστική ισχύ, μνήμη κ.λ.π. Τα σωστά προγραμματισμένα dll, αποδίδουν τους πόρους πίσω όταν δεν τα χρειάζεσαι, τα άλλα όχι. Παρομοίως λειτουργούν και τα εφφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω χρονια κιθαρα εχω μαθει μονο να βαζω την κιθαρα στον ενισχυτη μου και να παιζω με την βοηθεια και της πεταλιερας μου.τωρα που μου εχει δημιουργηθει η αναγκη να γραψω τις ιδεες μου στον pc αναρωτιεμαι αν προτιμοτερο ειναι μεσω μικροφωνου να ηχογραφω τον ενισχυτη μου ή μεσω ενως προγραματος οπως το guitar rig

 

η καλύτερη λύση για μένα είναι να περάσεις την κιθάρα σου απο ένα ποιοτικό DI ΒΟΧ (άνω των 100 €) και να ηχογραφήσεις καί το direct σήμα αλλα καί τον ενισχυτή σου ταυτόχρονα.οπότε έχεις περιθώριο να πειραματιστείς στο gutar rig  ή όποιο άλλο,επίσης κατα τη διάρκεια της ηχογράφησης δέν θα χάσεις το feel σουτ γιατί θα ακούς τον ήχο απο τον ενισχυτή σου ακαριαία εν συγκρίση με την μικρή καθυστέρηση και το δυνατό direct σήμα που θα ακούς κατα την διάρκεια της ηχογρ. στο rig.

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου