Προς το περιεχόμενο

magid de spell - Πως τους ξέφυγε αυτό?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάμπρο σίγουρα δεν είναι και ότι πιο φυσιολογικό αλλά ΜΗΠΩΣ έρχεται από το PC σου; Το άκουσες και σε άλλους υπολογιστές;

 

Λές να είναι απο το πι σι μου και να ακούγεται μόνο όποτε βάζω το συγκεκριμένο κομμάτι στο συγκεκριμένο σημείο?

 

εγω ακουω εναν ήχο στο 0:53 ακριβώς... αλλα δν είμαι σίγορος...

 

Αυτό είναι! Το γνωστό σε όλους μπαλονάκι των win.

 

 

Όχι οκ το άκουσα αλλά δεν είναι από τα windows σίγουρα. Πρόσεξε το και στο 56, ακούγεται αλλά πιο ψηλά τονικά.

 

Κατάλαβα τι λές, αλλα δεν είναι ο ίδιος ήχος. Αυτός που λές στο 56 είναι κρουστός. Αυτός που λέω εγω, φαίνεται ότι είναι digital.

 

Και επειδή το κομμάτι όλο είναι λουπαριστό (κιθάρες ντραμς κλπ κλπ) είναι πιο σίγουρο ότι όντως είναι λάθος, γιατί αυτός ο ήχος δεν ξανακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ούτε εγώ νομίζω πως είναι ήχος από windows.. μπορεί να μην χρησιμοποιούν και windows στην τελική εκεί που το έγραψαν.. αν μάθεις που έγινε η ηχογράφηση ίσως λυθεί και η απορεία.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ νομίζω πως είναι ήχος από windows.. μπορεί να μην χρησιμοποιούν και windows στην τελική εκεί που το έγραψαν.. αν μάθεις που έγινε η ηχογράφηση ίσως λυθεί και η απορεία.  :)

 

Σωστό σε βρίσκω, αλλα λίγο δύσκολο να μάθουμε που γράψανε το δίσκο και ακόμα πιο δύσκολο να μάθουμε αν είχαν pc ή mac τότε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπρο αν ηταν το 1ο σου μηνυμα αυτο θα ημουν σιγουρος οτι εισαι μανατζερ.

 

Νιάου? Δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλα θα με ενδιέφερε να γίνω μάνατζερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίδαγμα της ημέρας: Όλοι MAC :P:P:P

 

θα συμφωνήσω, αλλα για άλλους λόγους! Παρόλο που χρησιμοποιώ pc χρόνια τώρα, η ανωτερότητα των mac και του osx φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, για να σοβαρευτουμε.

Αν προσεξετε, πισω σε ολο το κομματι υπαρχει ενα pad το οποιο κανει "κυματα". Την ωρα που "σκαει" λοιπον στο 0:53 αυτο το wave, εχει τελειωσει το slap του το μπασο, γι'αυτο και ακουγεται λιγο πιο εντονα.

 

Για του λογου το αληθες, προσεξτε μετα στα 0:56-0:57 που ακουγεται ξεκαθαρα το loop του pad.

Μην ξεχναμε πως οταν ηχογραφηθηκε το συγκεκριμενο κομματι, αμφιβαλλω εαν χρησιμοποιηθηκαν ψηφιακα μεσα ηχογραφησης σε ολη την παραγωγη....

 

 

edit: Ακομα καλυτερα, ακουστε το τελος του κομματιου, οπου πλεον ειναι ξεκαθαρο το pad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου