Προς το περιεχόμενο

Έμβασμα και Απορίες για Playback


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού δοκίμασα με την χρεωστικη της Πειραιώς να αγοράσω μου την απορρίψανε 2 φορες.Ο λόγος μάλλον ότι είναι visa electron και όχι visa πιστωτική κανονική.Μου είπαν ότι μάλλον δεν δέχεται χρεωστικές ή και electron ο playback.Λογικό μου ΄φανηκε και έτσι αποφάσισα να το κάνω μέσω τραπεζικής συναλλαγής(έμβασμα).

Τα έξοδα λέει είναι 30 λεπτά και γίνεται μέσω τηλεφώνου.Σε υποκατάστημα τα έξοδα είναι 9 ευρώ ???

 

Μου είπε επισης ότι υπάρχουν και έξοδα της άλλης τ΄ραπεζας που θα τα λάβει και είναι 5 ευρώ.Αυτά πρέπει να τα πληρώσω εγώ ή ο playback?Οχι πως είναι το σημαντικό ποσό αλλά αν δεν χρειάζεται γιατί να τα δώσω?Έχετε ιδέα?

 

Επίσης το έμβασμα είναι πιο αργο σε συναλλαγή και αποστολή ή κάνω λάθος?Οι ελληνες τώρα λογικά θα τα βάλουν δευτέρα αφού δεν δουλευει το κατάστημα σαββατο.Ο γάλλος θα τα δεί τρίτη στην καλύτερη περίπτωση.Σωστά?Και όλο αυτό σε αντίθεση με μια πιστωτική που θα την έβλεπε και αυριο ο γάλλος αφού λειτουργεί και σάββατο το πολυκατάστημα του και λογικά δευτέρα θα τα έστελνε στον κουριερ.

 

Τέλος έβαλα στην παραγγελεία τη ups να κάνει τη μεταφορά.Αυτό είναι καλό και αξιόπιστό?Η να έβαζα μια άλλη γαλλική που έχει ο plyback και λέει για 48 ώρες παράδοση?

 

In order to proceed with your wire, you will need to provide our bank infos – to be found using link below.

To secure identification, please make sure to quote your recorded reference () along with wire.

To keep your order valid, payment should be received within seven days.

 

Please note that according to different bank policies, you may be charged for transfer fees.

We treat your order so that it arrives to you within the best times.

Your account will only be debited as your order is shipped.

 

You will be contacted by our sales team as soon as possible during our opening hours, from Monday to Saturday from 10h30 AM to 7h00 PMwith 19 H.

 

Βλέπεται εδώ πουθενά να λέει ότι τα έξοδα θα τα επιβαρυνθώ εγώ?Τα δικά τους εννοω.Τα δικά μου της Πειραιώς σίγουρα αλλά τα δικά τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα που γράφω ολοκληρώνω τη διαδικασια εμβασματος.Λενε για 4 εργασιμες μερες για τη διαδικασια.Κρίμα,ψηνομουνα να την εχω αυτη την εβδομάδα γμτ.Για ασφαλεια θα τα βαλω εγω τα εξοδα και βλέπουμε τι γίνεται μετα.Ευχαριστώ  για τη απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως 2 φορές που προσπάθησα μου δωσε άκυρο.Μπορείς να μου πεις την κάρτα σου ποιά είναι?Η κάποιος άλλος που να χει ψωνίσει απο playback με χρεωστική χωρίς πρόβλημα ποιάς τράπεζας ήταν αυτή η χρεωστική?

 

Όπως φαίνεται η Πειραιώς δεν την παλεύει και το λέτε και σε άλλα θέματα οτι έχετε προβλήματα και σεις με αυτή την κάρτα.Τους έχει φάει η πολύ ασφάλεια, μου φαίνεται και δεν διώχνουν τα λεφ΄τα για πουθενά.Τα ζεσταίνουν σαν κοτούλες τα αυγουλάκια ναουμ.Βαζελούμπες γμτ. κάντε κάτι της προκοπής επιτέλους......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με την Πειραιώς το ίδιο ζήτημα είχα. Και όταν πήγα και τους το είπα μου είπε μια χαριτωμένη μικρή και αγνή ξανθούλα "μα, γιατί δεν χρησιμοποιείται πιστωτική;;;;" Δώστε τους παντεσπάνι...

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτό ρωτάω ρε μαν σε ποιά πήγες?Αν είναι να την ψάξω αλλού.Ψώνισες απο playback όμως?Γιατί μπορεί να έχει πάλι προβλημα η λαλακία τους.Πές μου λίγο πιο αναλυτικά σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στην Alpha και μου δούλεψε μια χαρά στο Playback. Όταν ρώτησα στην Alpha πώς γίνεται να μην το παίρνει μου είπε ότι χρεωστική ξεχρεωστική, αν είναι visa electron, μπορεί να υπάρξει πρόβλημα (βέβαια δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι ισχύει, καθώς η κοπέλα που μου το είπε στην τράπεζα δεν φάνηκε και τόσο βέβαιη...). Πριν την βγάλεις όμως ρώτησέ τους, έτσι ώστε να μπορείς να τους ξεχέσεις μετά αν δεν γίνει δουλειά.

 

 

Ξαναπηγαίνοντας στην πειραιώς (και ρωτώντας και σε άλλες τράπεζες για επιβεβαίωση) έμαθα το εξής:

Στην πιστωτική κάρτα είναι πιο εύκολο να "ακυρώσεις" ένα ποσό απ' ότι στη χρεωστική. Δηλαδή: Αν γίνει μια στραβή με την πιστωτική, μπορείς να πεις δεν την έκανα την αγορά και δεν δέχομαι να το πληρώσω, και βγάζεις άκρη (έχουν γίνει πολύ ευαίσθητοι στο θέμα των πιστωτικών και των ακυρώσεων).

Στη χρεωστική μπορείς μεν να κάνεις κάτι τέτοιο, αλλά ΔΕΝ είναι βέβαιο ότι θα γίνει.

 

Για να μη σε ζαλίζω όμως, η χρεωστική της Alpha δούλεψε. Δεν ξέρω αν έχει κάτι αλλάξει, γιατί η συναλλαγή μου είχε γίνει αρκετό καιρό πριν.

 

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου