Προς το περιεχόμενο

Έμβασμα και Απορίες για Playback


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρτε εδώ σαπίλες ρε παιδιά.Μολις γύρισα απ την πειραιώς που πήγα να την κλείσω αφού δεν με εξυπηρετεί η χρεωστική της.Στον playback είχα κάνει 2 προσπάθειες για να αγοράσω την κιθάρα αλλά τις απέρριψε γιατί δεν δέχεται χρεωστικές αλλά προπληρωμένες με συμπεριφορά πιστωτικών(τα χω λίγο μπερδεμένα και γώ γιατί μπερδεμένα τα άκουσα).

 

Που είναι το περίεργο?Έχει κάνει δέσμευση κάποιου ποσού ο γάλλος για τη συναλλαγή.Αφου δεν τη δέχτηκε τη συναλλαγη γιατί δεσμεύει χρήματα.Μάλιστα και με περίεργα ποσά.Την πρώτη φορά κράτησε 3,5 ευρώ περίπου και τη δεύτερη 9 ευρώ περίπου.Αυ΄τα για τις προσπάθειες που έκανα.Γιατί διαφέρει το ποσό δεσμευσης στις παραγγελείες?Στο σύστημα της πειραιώς φαίνεται ότι έχει δώσει χρονικό όριο της δέσμευσης για 20 και 21 Δεκεμβρίου αντίστοιχα με τις προσπάθειες που έκανα και που είχαν διαφορά μιας μέρας.

 

Αυτά τα χρήματα θα τα αποδεσμεύσει μετά απο το χρονικό όριο?Ψίχουλα είναι αν τελικά δεν τα πάρω αλλά γιατί τα δέσμευσε?Τι κουλά είναι αυτά ρε παιδιά.

 

(Ρώτησα για την κάρτα της Alpha Bank και είπανε οτι θα την έχω σε 10 μέρες αν αρχίσω τη διαδικασία και το άφησα προς το παρόν.Έχετε δουλέψει με άλλη κάρτα που να μην είναι πιστωτική και να τη δέχετε ο Playback?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε φιλε τι θελεις και μπερδευεις με τις κ...πιστωτικες! :P Εγω οταν πιγα να πληρωσω για την playback (στην Εμπορικη) με πριξανε για να βγαλω πιστωτικη ,αλλα σιγα μην εβγαζα. προτιμησα να πληρωσω το εμβασμα 15ευρω και να ξεμπερδευω. Ετσι κι αλλιως δεν χρησιμοποιω και ουτε θελω να μπλεκω με τραπεζες....Τωρα αν καποιος την εχει τοσο αναγκη, εχει μπλεξει με τις ελληνικες τραπεζες για τα καλα.... :-\

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zithon δεν θέλω να μπλέξω με πιστώτικες για αυτό κοιτάω με χρεωστικές-prepaid-gift cards να τη βγάλω.Για αυτό έχουν δημιουργηθεί αυτές οι κάρτες επειδή διαφέρουν απο τις πιστωτικές για το λόγω οτι όσα βάζεις τόσα έχεις να ξοδέψεις σε αντίθεση με τις πιστωτικές που έχουν την πίστωση χρημάτων μέχρι ενός ορίου και ασχέτος αν έχεις στον λογαριασμό υπόλοιπο.

 

Το θέμα είναι γιατί δεν δέχεται τις συναλλαγές ο plyback και γιατί κάνει τις λαλακίες που αναφέρω.Το έμβασμα το ξέρω σαν λύση αλλά δεν είναι λύση τόσο άμεση όσο μια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα.Κάποτε πρέπει να μάθουμε και τα περι καρτών και τραπεζών και συναλλαγών με εξωτερικό.Εμπειρία είναι κι αυτό.Για αυτό ρωτάω και περιμένω απαντήσεις στα κουλά που αντιμετωπίζω.

 

Μάλιστα για την χρέωση αυτή έπαθε πλάκα η υπάλληλος γιατι δεν της έχει ξανασυμβεί κάτι αντίστοιχο, δηλ. χρέωση χωρίς συναλλαγή και έπερνε τηλέφωνα σε κεντρικά που και αυτοι πρώτη φορά το ακούγανε.Μιλάμε πιο γκαντέμης απο μένα δεν παίζει.Την βασανίζω 2-3 βδομάδες την υπόθεση με την τράπεζα και τις κάρτες και ακόμα τρέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail στον playback να δώ τι θα μου πούνε.Αν θα μου απαντήσουν κιόλας που δεν το βλέπω γιατί είχα ξαναστείλε για άλλο λόγο και με γράψαν κανονικά και με το νόμο.Τι γίνεται ρε γμτ όλες οι σαπίλες απο μένα θα γίνονται, αμάν πια.Έχω καραφλιάσει μέχρι και τους τραπεζικούς με την υπόθεση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην σας ανυσηχήσω κιάλο και σας φύγει το ενδιαφέρον πήρα απάντηση και απ τον playback.

 

Εγώ είχα γράψει

Hi, today i was check my bank and i saw that you have charging my

acount ~12,5 euros for dealing.I was try to order 2 times with the card and

you have keep the first ~3,5 euros and secord ~9 euros.I can\'t

undestand for why because my order was defused by playback.

 

My card is debit visa card.You don\'t accept debit cards but credit

cards or prepaid visa?I can\'t understand why you defussing my

orders.Please tell my the reason if you want.

 

Αυτοί έγραψαν

 

Hello,

 

Unfortunately we can't get the explaination for your bank refusing the payment. Th small amounts are part of our security process and will be refund soon.

 

Best regards

 

Order Status Playback

Laurent Dibo-Cohen

50 rue Ardouin - Bat 566

93400 Saint Ouen - France

Tel : +33149210080

 

[email protected]

http://www.playback.eu

 

Εμείς γράψαμε

Εσείς γράψατε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γαμώ τα σίριαλ. "Το μεγάλο ταξίδι της χρεωστικής". Τρομερή ταλαιπωρία. 10 μέρες η αλφα ε; Έτσι είναι, μεγαλοπιάστηκαν με τα χιλιάδες δάνεια που έχουν δώσει οι τοκογλύφοι

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kontras άνετα μεγαλοπιάστηκαν, αφουα απο εξυπηρέτηση σκίζουν.Αντι να με κρατήσουν σαν πελάτη με ειρωνευόταν κιόλας.Ζητούσαν του κόσμου τα χαρτια για να ανοίξω ένα λογαριασμό στο όνομα μου.Μάλιστα πήγα σε 2 υποκαταστήματα, στο κεντρικό και ένα παράρτημα εδώ στη Λάρισα.

 

Πρέπει να πάει η αίτηση στα κεντρικά για να βγεί η κάρτα.Σε αντίθεση με την πειραιώς που μόνο τεμενάδες δεν μου κάνανε όταν την άνοιξα και τώρα που πήγα να την κλείσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου