Προς το περιεχόμενο

Συμβατότητα καρτών ήχου (ADAT I/O)


music man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω την profire 2626 της Maudio και σκέφτομαι να παρω μια ακόμη με άλλα 8 κανάλια και σκέφτομαι να πάρω μια άλλη για την αλλαγή. Θα μπορούν να συνεργαστούνε και να έχω σύνολο 16 input κανάλια σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι ευχαριστημένος με τη σταθερότητά της, το πιο λογικό είναι να πάρεις έναν A/D ADAT converter/ preamp, π.χ. αυτό...

 

http://www.thomann.de/gr/focusrite_octopre_mkii.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα μπορείς αν δουλεύει και standalone η κάρτα να σετάρεις τα inputs να βγάινουν από την ADAT out και αν οι κάρτες είναι συγχρονισμένες στην ιδια δειγματοληψία μπορείς να μεταφέρεις μέ ενα οπτικό καλωδιο τα 8 έξτρα κανάλια στην κάρτα που θα χρησιμοποιείς στο DAW σου.

Γνώμη μου, μην το κάνεις. Τι πάει να πει έτσι για αλλαγή. Σε χαλάει κάτι στην profire?

Αν όχι πάρε μια ίδια ακόμη. Αν απλά θέλεις παραπάνω κανάλια και προενισχυσείς τότε χτύπα έναν 8καναλο προενισχυτή μικροφώνου με ADAT έξοδο πχ. Focusrite octopre που παρέθεσε ο φιλος παραπάνω.

Καλύτερα θα την κάμεις τη δουλειά σου.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα specs της αναφέρει:

 

 

functions as eight-channel mic pre/eight-channel A/D-D/A converter > standalone operation

 

 

... οπότε αυτό που θέλεις γίνεται. Αν σε παίρνει χτύπα RME για να έχει νόημα αυτό που πας να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου