Προς το περιεχόμενο

''Wounded horse''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα καινουριο τραγουδι...

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιοδηποτε σχολιο!

Καλη ακροαση!

WOUNDED_HORSE_mp3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ταμπούρο θέλει (ειδικά στην αρχή) πιο δυνατά.

Το κόντρα ride ανέβασε το στο ρεφραίν και "απλωσέ" το. Σα να μπουκώνει όταν σκάνε και τα άλλα όργανα.

"Σκοτείνιασε" το κομμάτι λίγο ακόμα. Βγάλε λίγο την 80ίλα από πάνω του. Σωστο bpm.

Καθάρισε και ξεχώρισε λίγο το μπάσο. Δεν έχει υπόσταση.

Η κιθάρα στο bridge "έκατσε" το κομμάτι. Σπρώχτην.

Στο σόλο ούρλιαξε την κι άλλο. Κι ανέβαζε.

 

Πολύ ωραίο κομμάτι και σε κρίνω χωρίς το "ρε για Ελληνας και home made είναι πολύ καλή δουλειά". Πάμε παραπέρα τώρα. Καταλαβαινόμαστε.

Πρόσεχε την πατίνα.  ;)

Και προπαντός μη μου δίνεις σημασία.  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εύχομαι να είσαι πάντα τόσο δημιουργικός ...

Πραγματικά το απόλαυσα.

Χωρίς να μπορώ να κάνω συσχετισμούς συγκεκριμένα σχεδόν κάθε φορά που ακούω δουλειές σου μου 'ρχεται στο νου ο Kotzen!

 

Εύγε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokosta σ ευχαριστω παρα πολυ για τις δημιουργικες παρατηρησεις που δειχνουν οτι προσεξες τη δουλεια μου.

Το κομματι θελει ξανα μιξαρισμα...

Στο σολο ''εκατσε'' γιατι ηθελα ν αφησω μονο την lead χωρις ρυθμικες.

Αν αφησω την ειτιλα θα βγει αποτυχημενη σεβεντιλα...

Και τετοια ιεροσυλια δεν την αντεχω.. ;)

 

Bit Collector..το να κανεις τετοιο συνειρμο για μενα με τιμαει αφανταστα γιατι ο Kotzen

ειναι κατ εμε ο Hendrix του αιωνα μας..

Σ ευχαριστω απο καρδιας...χαιρομαι που τ απολαυσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σταύρο, ενώ ξέρεις πια ότι στο αμάξι ακούω μόνο Stavro Papadopoulo, εσύ βάλθηκες να με σκοτώσεις :o!!!!!

Είναι δυνατόν να παίζει το “Wounded Horse” και να πάς κάτω από 200??

Καλά ρε εσύ θα το βάλω στο mp3 και θα πάω με endo με τη μηχανή ….. όπου πάω!!! Παλαβός είσαι παιδί μου????

Rhythm section : Rock Solid….

Guitars: Όγκος – τσαμπουκάς- additude- balls!!

Guitar Solo: U are a 6string Shooter, U slice my head like a laser beam!!!

Δεν λέω αγαπημένος ο Richie…..(και φίλος στο myspace ;D ;D ;D)αλλά Ladies and Gentlemen: Stavros Papadopoulos. Αν πέσει στο ίδιο folder (στο mp3 player) και ο Richie θα τον ακούσω δε λέω. Και έχει πιθανότητες διότι Richie Kotzen αυτός Stavros Papadopoulos εσύ, το «R» με το «S» κοντά είναι. Αν τον έχω καταχωρημένο ως Kotzen…δεν του δίνω καμία ελπίδα!!! Βεβαία θα ακούω Poison!!!Είναι και τυχερός!!!! Επανέρχομαι.. Φωνητικά : Λιώνουν το μυαλό.

Όντως ρε Σταύρο ήρθε η καταιγίδα που περίμενα (και είχες υποσχεθεί)! Τι να σου πω  αγόρι μου ΦΤΟΥ ΣΟΥ!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

….και οι φίλοι του Forum να με συγχωρέσουν για μερικά ορθογραφικά λαθάκια που μου ξέφυγαν ανωτέρω…..αλλά προσπαθήστε να συντάξετε κείμενο με 120 db πάνω από το κεφάλι σας…..και το κεφάλι σας να πάει πάνω – κάτω …και τότε μπορεί να συμβεί και σε εσάς!  :D :D :DΕυχαριστώ για την κατανόηση  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι, λόγω της μίξης που έχεις κάνει, είναι κάπως άνευρο. Είμαι σίγουρος πως αν ξαναδείς εντάσεις, panning, eq κτλ. θα αναδειχθούν πράγματα που τώρα μπερδεύονται μεταξύ τους κι τελικώς “μουρμουρίζουν” περισσότερο παρά ακούγονται.

 

Αν και η 80’s hard rock αισθητική δεν μου είπε ποτέ τίποτα, το παίξιμο(ιδιαίτερα στην κιθάρα), η σύνθεση, οι στίχοι και η ερμηνεία σου είναι, νομίζω, σε εφάμιλλο επίπεδο με τα συγκροτήματα στα οποία αναφέρεται η μουσική σου.

Εύχομαι καλή συνέχεια. :)

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις οτι καθε φορα που ακουω κομματι σας χαιρομαι που κρατιεται ζωντανη και ακμαιοτατη τοσο δημιουργικα η αγαπημενη μου μουσικη και μαλιστα στην Ελλαδα!

 

Live στη Θεσσαλονικη ποτε ειπαμε οτι θα σας δουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο μου άρεσε το κομμάτι και βέβαια έχει και σπουδαίο 2ο μέρος κουπλέ (she ..... like a demon...). Eίσαι πάντα καλός τραγουδιστής με προφορά που πείθει και εξαιρετικός κιθαρίστας. Όσο για τη παραγωγή, ίσως μερικά db πάνω να τα ήθελε. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LK...μ εχεις κανει θεο,μια φορα να σε δω,να μου πεις σ αγαπω γυρνα πισω... ;D ;D ;D

Σ ευχαριστω πολυ αδερφε..χαιρομαι τοσο που γουσταρεις!

Σε λιγο και ρο θα σου στειλω το CD μου που εχει ολες αυτες τις λαικες επιτυχιες...

να μην αναλωνεσαι με εμπιθρι...

 

kostri εχεις δικιο για τη μιξη..θελει παλι μιξη για ξεμπερδεμα και εντασεις..

Σ ευχαριστω!Που αναφερεις και τους στιχους γιατι λιγοι το προσεχουν..

 

georgekz750 να σαι καλα!

 

ΝεστοRam σ ευχαριστω για το σχολιο!(εισαι και συ απ τους λιγους που μιλανε για στιχο..)

Εκτος απο db θελει καλυτερες ισορροπιες και προσοχη στο compression.

Ποσταρα την πρωτη πρωτη μιξη η οποια για καποιο λογο (ο καιρος?)εγινε με τ αυτια σα να ταν μπουκωμενα κι αυτο φαινεται στην σχετικη ''ομιχλη''που καλυπτει καποια μερη του τραγουδιου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου