Προς το περιεχόμενο

Η σημασία του serial number


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ άλλαξα το μπράτσο της ibanez jem και κανείς δεν μου ζήτησε serial (βέβαια αυτό έγινε πριν 3 χρόνια, δεν ξέρω αν έχει σημασία). Παρόλ' αυτά εννοείται ότι το serial number είναι εξαιρετικά χρήσιμο και καλά κάνεις και το αναφέρεις, κυρίως για τα καταστήματα που τα πουλάνε με τη λογική "έλα μωρέ ποιός θα το προσέξει"

παιζει ακριβως οπως επαιζε και με το μαμά?

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ααααααααααααχ τι μου θυμησατε...μια πονεμενη ιστορια, ημουν μικρος, τοτε μαθαινα να παιζω, βλεπω σενα μαγαζι (του κεντρου που πλεον εκλεισε) την τελεια Ibanez Prestige την δοκιμαζω, μαρεσει, love at first sight, φοιτητης τοτε, 800ευρω μου λεει, παω στον τριμη 1000 ευρω, ε τι να κανω ενεδωσα..τα χρονια περασαν, η κιθαρα πηγε στον (Θεο) Οικονομακη μου λεει "που ειναι ο serial?", τον κοιταζω με το βλεμα την αγελαδας που βλεπει τα τρενα να περνανε και τοτε μετα απο 4 (!!) χρονια συνειδητοποιω οτι δεν εχει serial number..γενικα η κιθαρα εχει τελειο ηχο, ηχογραφησα πολλα κομματια, εκανα πολλα live, πλεον τα ταστα θελουν επιγοντως τριψιμο και φυσικα τα χρηματα που εδωσα (800+150 ο seymour duncan + 220 fernandes sustainer) ειναι πεταμενα λεφτα γιατι η κιθαρα εχει μικρη μεταπωλητικη αξια...

 

οποτε ΠΑΝΤΑ κοιταμε να εχει serial number.

 

και κατι ακομα, πηρα μια Gibson Lp studio το serial υπαρχει, αλλα δεν φαινεται!! για να καταλαβετε δεν ειναι βαμενο με μαυρο χρωμα (η κιθαρα ειναι ασπρη) αλλα με ασπρο..δηλαδη φαινεται μονο αν κοιταξεις την κιθαρα υπο συγκεκριμενη γωνια..ειναι νορμαλ αυτο?  ???

να τονισω ομως οτι στην βαλιτσα ειχε ενα χαρτι απτην gibson που ελεγε οτι το μοντελο "ταδε" ελεγχθηκε και το serial που εχει εκει ειναι το ιδιο με το serial της κιθαρας.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις κατι με τις μαιμουδες εσυ ε? :)

 

χαχα ναί, έχω ένα πρόβλημα, δε χωνεύω τους πονηρούς.. (κατά τα άλλα ούτε έχω ποτέ αγοράσει μαιμού, ούτε σκοπεύω να πουλήσω..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου