Προς το περιεχόμενο

Ενα vintage ΣΚ..


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αστα αρχηγε μου,παντως μη στεναχωριεσαι ...σοβαρη (ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ) διαφορα στον ηχο,εχουν οι Gibson (ειναι απλα εξωπραγματικα καλυτερες οι παλιες) οποτε εμεις δεν εχουμε προβλημα... :) :) εμεις οι οπαδοι του..συναρμολογουμενου ειμαστε οκ μια και ελαχιστες απο τις strat & tele που επαιξα ηταν καλυτερες απο αυτες που ηδη εχω αρα no worries...:) (αν και επαιξα μια Jazzmaster του 59 που μου..αλλαξε τη ζωη...:)  )

 

παντως ΤΙΠΟΤΑ δεν ακουγεται οπως ενας πραγματικος Bassman του 50 (τα reissue ειναι απλα ..ανεκδοτα...) και γενικα οι παλιοι ενισχυτες απλα δεν...υπαρχουν ,ΚΑΜΜΙΑ σχεση με οτιδηποτε βγαινει σημερα (και τους ακουσα "πλαϊ-πλαϊ" με πολλες "μπουτικες")    δυστυχως τα παλια υλικα ακουγονται οντως καλυτερα....

 

παντως ειχα καιρο να δω τοσο πραμα μαζεμενο....και αρρωστησα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγω παντως δεν ενθουσιαζομαι και ουτε τρωω παπα,ουτε με παλια ουτε με καινουρια..μηχανηματα...αν εισαι παιχτης ολα καλα ακουγονται...αυτο το..."τα παλια ακουγονται καλυτερα" μου θυμιζει κατι μυθους σαν..."τα παλια ξυλα ειναι πιο καλα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω ρε superfunk, τι μας εκανες....  :o :o :o

 

που μενει ο φιλος σου?

 

θελει να αποκτησει κι αλλους φιλους απο Ελλαδα?

 

...εστω, εναν ακομα?

 

...εναν?  ...μονο!     

 

εχεις δικιο παντως για τις Gibson.

Οι παλιες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ, τη στιγμη που τα "εγγονια" του Leo μπορουν να ακουστουν (περιπου) σαν τα "παιδια" του...

 

Και οντως τα single-ply pickguards των 50's δεν κιτρινιζουν. Απλα ...παραμορφωνονται!...

 

πωωωπωωωω μας παρα_μορφωσες ρε SF!....

 

ευγε! παντα τετοια!

 

PS. και ειπαμε, εε? αν θελει κι αλλο Ελληνα φιλο ο ...φιλος, ειμαι μεσα!  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

χλιδη.....!! :o  αν βρεις χρονο γραψε και κατι για τους ενισχυτες (αυτο δε περασε στο ντουκου:

που να δεις τι επαθα οταν βγηκαν οι...ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν ενθουσιαζομαι και ουτε τρωω παπα,ουτε με παλια ουτε με καινουρια..μηχανηματα...αν εισαι παιχτης ολα καλα ακουγονται...αυτο το..."τα παλια ακουγονται καλυτερα" μου θυμιζει κατι μυθους σαν..."τα παλια ξυλα ειναι πιο καλα..."

....συμφωνώ ότι ο παίκτης κάνει το όργανο!

Βέβαια μια strat του 54 σίγουρα αποτελεί κίνητρο για περισσότερη μελέτη! ;)

XL1000V MK2 BLACK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μια....απλη

 

 

 

51115211576f49c098d238e08eed64d57d62b4e3170fe5ba83474733982eca5cb3e76f6d.jpg

 

strat του 54......(δηλ. του πρωτου ετους κατασκευης.....) η οποια εχει γλυτωσει απο τα χερια του Frusciante 3 φορες (τοσες την εχει ζητησει και τοσες του την εχουν αρνηθει...)

 

τι να πω...κανει οσο ενα ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ αλλα ειναι το holly grail (& απο ηχο...καλουτσικη ηταν... :))

 

αντε παω να παρω ενα Αταραξ ακομα... :)

 

εγω αρκουμαι στα διαμερισματα μου παντως...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα καταλαβα τι επαιζε με ολους αυτους τους marshall ....(παντως αν μου ελεγαν οτι μου κανουν μια απο τις κιθαρες δωρο θα διαλεγα μαλλον την '56 lp special.......πρεπει να σκοτωνει!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

51115211576f49c098d238e08eed64d57d62b4e3170fe5ba83474733982eca5cb3e76f6d.jpg

 

strat του 54......(δηλ. του πρωτου ετους κατασκευης.....) η οποια εχει γλυτωσει απο τα χερια του Frusciante 3 φορες (τοσες την εχει ζητησει και τοσες του την εχουν αρνηθει...)

 

 

γιατι να την αρνηθει καποιος απο τον εν'λογο κυριο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου