Προς το περιεχόμενο

Unaffected tone


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά,

αναρωτιόμουν,αφού τελικά πήρα τον προενισχυτή που είχα βάλει στο μάτι(tech21 psa 1.1), που θα βρω έναν ενισχυτή που να μην χρωματίζει καθόλου τον ήχο που θα έχω...

 

Στο σάιτ της tech 21 έχει τους power engine οι οποίοι λέει δεν χρωματίζουν...Γνωρίζει κανείς επι του θέματος?Ισχύει αυτό που λέει η tech21?Καποια άλλη εταιρία?

 

Υπάρχει κάτι σε λαμπάτο που ίσως να είναι καλύτερη επιλογή?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα ειναι αρκετα καλοι οι power engine και ταιριαζουν απολυτα στο psa-1.1  .εγω που δουλευα το psa-1 με λαμπατο δεν πιστευω οτι αφηνε τις καλυτερες των εντυπωσεων

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Excuse me αλλά υπάρχει λαμπάτος προενισχυτής ή τελικός (για μουσικά όργανα εννοείται πάντα) που να ΜΗΝ χρωματίζει τον ήχο; Στην τελική αυτό δεν είναι που μας αρέσει, το ότι τον χρωματίζουν πολύ όμορφα;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...που θα βρω έναν ενισχυτή που να μην χρωματίζει καθόλου τον ήχο που θα έχω...

 

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσω αλλά όσες ηχογραφίσεις έχω κάνει με Mesa Boogie (μοντέλο Studio) βγάζουν το πιο ολοκληρωμένο ήχο ενώ παράλληλα καταλαβαίνεις τη κιθάρα, εφφέ κλπ.

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δηλαδις, με ενα mesa 20/20 και την/τις αντιστοιχη/ες καμπινα/ες και το psa θα ακούω τον ήχο που έχω ρυθμίσει?

Ή αν βαλω mesa θα ακούω ήχο mesa,αν βάλω engl θα ακούω engl,κτλ???

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα επρεπε να σε χαλαει πολυ το οτι ενας τελικος θα σου χρωματισει. Αυτα που θα σου δωσει ενας λαμπατος power amp, δεν θα τα παρεις απο το PSA οσο και να το ψαχνεις... Οποτε ξανασκεψου τι ειναι αυτο που ψαχνεις....

 

Αυτη τη στιγμη, που το ακους το PSA και δεν θες να χρωματιστει το αποτελεσμα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ΠΑΝΤΑ θέλουμε ένα χρωματισμό στον ήχο μας... και ειδικά οι λάμπες είναι που τον χρωματίζουν τόσο ευχάριστα στο ανθρώπινο αυτί...  Αν δεν έχεις κανένα χρώμα πώς θα γίνει να ζωγραφίσεις τον ωραίο πίνακα του ήχου σου; (τάδε έφη Μπλάντι Σάντεϊ κλπ κλπ)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου