Προς το περιεχόμενο

Κουλό πρόβλημα με τη virtual memory των windows


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά τι κάνετε?Καλά και γώ!!!Το μηχάνημα μου δεν είναι καλά αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Η εικονική του μνήμη απο τη στιγμη που μπαίνει στα windows αρχίζει να ανεβαίνει ανα 300 Kb περίπου μέχρι να τερματίσει στο όριο.Αφού τερματίσει αρχίζει τα άπειρα error όπου ναναι και μόνο με restart διορθώνεται.

 

Έχω antivirus-firewall-utorrent-emule-lastfm-true emu(virtual usb key)-onboard-maudio-usb modem να τρέχουν εξτρά απο τα στάνταρ των windows αλλά τα είχα και πρίν το πρόβλημα και δουλευαν όλα κανονικά χωρίς πρόβλημα στην εικονική μνήμη.

 

Τι λέτε έχετε ιδέα τι παίζει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν γίνεται αυτό, άνοιξε τον task manager(ctrl+alt+del) και δες αν σου δείχνει τι σου τρώει τόση μνήμη.(αν και μάλλον το έχεις κάνει ήδη). Άπο κει και πέρα βλέπουμε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν φαίνεται τπτ να τρώει αυτή τη μνήμη, όλα σταματάνε σε ένα όριο αλλά κάποιος που δε φαίνεται συνεχιζει να την τρώει.Ότι μπορούσα κοιταξά και msconfig πείραξα και task manager αλλά τπτ.Δεν μπορώ να δώ ποιός τα τρώει ρε συ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήσου λοιπόν, ποιό/ποιά προγράμματα έβαλες και μετά στο έκανε αυτό. Κάνε απεγκατάσταση τους(αν υπάρχουν προγράμματα που αφού τα έβαλες δημιουργήθηκε το πρόβλημα) και δες τι γίνεται.

Αν πάλι δεν έχει συμβει κάτι τέτοιο, δοκίμασε άλλο antivirus μπας και το δικό σου δεν έχει πιάσει τίποτα ύποπτο που μπορεί να δημιουργεί και το πρόβλημα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξα πάλι το msconfig και έβγαλα τα ctfmon,nvcpl,nwiz,nvmctray,last.fm helper και έκανα επανεκκίνηση.Φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα στη μνήμη αλλά το ίδιο είχα κάνει και προηγουμένως αλλά το πρόβλημα επανήλθει σε επόμενο restart.

 

Το σύστημα ξαναέβαλε μόνο του τα last.fm helper,nvcpl στο msconfig.

 

Με επισκέπτεται το φάντασμα του αγιοβασίλη και μου κάνει κόλπα?Τι γίνεται ρε γμτ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να προέρχεται από το true emu το πρόβλημα, επειδή συνήθως μαζί με κάτι τέτοιες "εφαρμογές" εγκαθιστώνται και κάποιες κρυφές. Αν το έχεις το true emu για αυτό που νομίζω ότι το έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό που νομίζεις το χω αλλά τοχω 4 χρόνια τώρα χωρίς πρόβλημα.Τώρα του ήρθε να βγάλει πρόβλημα?Δε νομίζω να φταίει αυτό.Κάτι αλλο είναι αλλά που θα πάει θα το βρώ και θα το πατήσω σαν σκουλίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε :)

1) ανοιξε task manager

2) πηγαινε view-> select columns -> κανε tick sto Virtual memory size.

3) πηγαινε  processes δες πιο process σου τρωει το Virtual memory και σκοτωσε το.

4) Καποια εφαρμογη εχει memory leakage, οποτε απεγκατεστησε τη και αν συνεχιζει να εμφανιζεται τρεξε regedit και αφαιρεσε την  απο τη registry.

Αν θες βοηθεια μπορεις να ψαξεις στο google, το φαινομενο αυτο ειναι αρκετα συχνο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από πότε στο κάνει αυτό? αν είναι μερικές μέρες μπορείς να κάνεις μια επαναφορά συστήματος και κατά πάσα πιθανότητα θα είσαι μια χαρά

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά δεν βοηθάει.

Όπως εξήγησα δεν φαίνεται ποιός τρώει τα αποθέματα της μνήμης.Κάτι είναι που δεν φαίνεται στο task manager.

Έχω απενεργοποιήσει την επαναφορά συστήματος γιατί είναι μια απάτη και μίση.Σε κάθε φορμάτ την απενεργοποιώ.

κοιταξα πάλι το msconfig και έβγαλα τα ctfmon,nvcpl,nwiz,nvmctray,last.fm helper και έκανα επανεκκίνηση.Φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα στη μνήμη αλλά το ίδιο είχα κάνει και προηγουμένως αλλά το πρόβλημα επανήλθει σε επόμενο restart.

 

Το σύστημα ξαναέβαλε μόνο του τα last.fm helper,nvcpl στο msconfig.

 

Αυτό ισχύει ακόμα.Σε επόμενο restart δεν ξέρω αν θα ξαναρχίσει να τη ρουφάει με το καλαμάκι τη μνήμη ο διάολος αυτός που δεν ξέρω τι είναι και ποιός είναι.Κάποια απο αυτά που έβγαλα είναι του συστήματος startups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου