Προς το περιεχόμενο

Ανθολόγιο ευρέως καταξιωμένων & αναγνωρισμένων μουσικών κυκλοφορι


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή τη στιγμή ακούω (και παίζω μαζί με) το Youthanasia των Megadeth. Είναι ένας πραγματικά αριστουργηματικός δίσκος όπου η σύνθεση, η εκτέλεση και η παραγωγή είναι σε τρομερή αρμονία.

 

Είμαι πολύ περίεργος να μάθω:

 

α) πόσοι το έχετε ακούσει και συμφωνείτε (ειδικά αν δεν είναι το μουσικό ιδίωμα που σας εκφράζει).

 

και

 

β) για εσάς πιο άλμπουμ ταιριάζει περισσότερο στην περιγραφή που έδωσα πιο πάνω;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

α) είναι δισκάρα (και στο λέει κάποιος πού εδώ και πολύ καιρό δεν ακούει μέταλ)

 

β)έτσι οπως έπεσε το μάτι μου σε κατι cd  8α διαλέξω δύο δίσκους

 

          1) tattoo από rory gallagher

          2) συνεργασία thelonious monk και john coltrane

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πραγματικά πολύ καλός δίσκος το youthanasia. Ο δίσκος με τον οποίο έχω κολλήσει τρελλά από τη μέρα που βγήκε είναι το Scenes from a memory απο Dream Theater. Το αστείο είναι ότι όσο περισσότερο τον ακούω, τόσο περισσότερο ζουμί ανακαλύπτω.

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πραγματικά πολύ καλός δίσκος το youthanasia. Ο δίσκος με τον οποίο έχω κολλήσει τρελλά από τη μέρα που βγήκε είναι το Scenes from a memory απο Dream Theater. Το αστείο είναι ότι όσο περισσότερο τον ακούω, τόσο περισσότερο ζουμί ανακαλύπτω.

 

+1

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Είναι όντως πολύ ωραίος δίσκος αν και η φωνή του mustaine κάτι μου κάνει τους πάω πολύ τους megadeath

2) i.Black album από Metallica. Πιστεύω ότι τόσο από πλευράς παραγωγής όσο και από πλευράς ιδεών και "metal" αρμονίας στα κομμάτια, το album σκίζει...

ii.OK Computer από Radiohead... Το θεωρώ διαμάντι της σύγχρονης μουσικής καθώς συνδυάζει πρωτοτυπίες τόσο σε ενορχηστρωτικό επίπεδο όσο και στην παραγωγή

iii. Painkiller από Judas.... εεε τι να λέμε!!!!  ;D ;D ;D ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρόνια μαζι - Βανδή, Φοιβος

 

:o ;D

 

IV - Led Zeppelin

 

Καλά οχι απο θέμα παραγωγής!!! Εναλλακτική θα συμφωνησω με τον kkaravolas Ok Computer

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου