Προς το περιεχόμενο

ηχογραφηση κιθαρας στο pc


Costas_SD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν παιζω κιθαρα  και δεν εχω ασχοληθει και πολυ με τετοιου ειδους plug-ins(ενισχυτες,καμπινες κτλ),μια γνωμη θα ηθελα πια θεωρειτε  δηλαδη εσεις τα καλυτερα.(για ηλεκτρικη κιθαρα,για ηλεκτρακουστικη υποθετω χρειαζονται μονο τα συνηθισμενα fx-plug in)

 

ο υπολογιστης ειναι amd athlon x2 με καρτα emu 1820m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα πάντα εκτός από metal της waves το gtr3 είναι απίστευτο το έχω ακούσει και είναι πολύ καλό

 

ο amd μια χαρά είναι  ;)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gtr3 δεν το εχω δοκιμασει ακομα.σημερα δοκιμασα το guitar combos,οκ ητανε.το amplitube ειχε τυχει μια φορα στον P 4 που ειχα πριν αλλα πολυ ζορισμα τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To guitar combos είναι κάποια μέρη από το guitar rig που τα ένωσαν για να φτιάξουν κάποιους ενισχυτές. Άρα αν σου άρεσε, λογικά θα σου αρέσει και το μεγάλο. Για το amplitube δεν έχω να πω τπτ άλλο εκτός από το ότι είναι φοβερό και τρομερό, αλλά αρκετά πειναλέο!

Βέβαια με τον επεξεργαστή σου καλά θα είσαι. Από ραμ όμως πως πας;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα χρησιμοποιησει για λιγο το guitar rig 1 & 2 και ειχα την εντυπωση οτι ειναι πολυ καλο...απλως με το amplitube τοτε ειχα προβλημα και δεν μπορεσα να το αξιοποιησω.και εγω στο μυαλο μου ειχα το guitar rig 3 οποτε τωρα επιβεβαιωθηκε η επιλογη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καινούριο gr3 υπάρχουν και signature ήχοι, που μοιάζουν όντως πάρα πολύ στους αυθεντικούς που χρησιμοποιούν οι ...μεγάλοι!

 

Και πέρα απο αυτό, έχει και μια νέα δυνατότητα: το live view όπου μπαίνει σε full screen μια εικόνα μεγάλης πεταλιέρας, την οποία ελέγχεις με το rig control (αν το πάρεις αυθεντικό) με τα συνηθισμένα presets.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ απο το gr2 (το 1 δεν το δοκίμασα ποτέ) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, έως ευτυχισμένος με την σειρά guitar rig.

Για μένα είναι το μόνο πρόγραμμα στον υπολογιστή που του βάζω 10/10. Δεν θα μπορούσα να ζητήσω τίποτα λιγότερο ή περισσότερο απο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα στις παραμορφώσεις λίγο μου την έσπαγε αυτό, και γιαυτό προτίμησα το amplitube και δεν το μετάνιωσα. Ποιο αληθοφανές, ιδίως στα βρώμικα, αλλά το cpu usage βαραει στο θεό!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου