Προς το περιεχόμενο

Είναι καλά τα πληκτρα μου;


ex-15y.laikospliktras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε *****το βλεπω τισ φωτο απο τα πλητρα σας και εχω παθει πλακα....

πειτε μου ,εχω ενα mo6 και ενα pa50 για την ηλικια μου ειναι ενταξει η .....(15 χρονων)

παντωσ οι περισσοτεροι απο εδω ,και δεν λεω ολοι επειδοι δεν τα εχω δει ολα εχετε ***** τα μηχανηματα.......!!!! ??? ??? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω στην ηλικία σου είχα ένα μια clavinova και τίποτ άλλο. Κ αυτή για να διαβάζω πιάνο. Για συνθ αρμόνια κλπ ούτε λόγος. Το πρώτο μου συνθ το πήρα πρίν 3 μήνες περίπου και είναι το mm6 και είμαι 19.

Εγώ πιστεύω ότι ήδη έχεις αρκετά για 15 χρονών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε *****το βλεπω τισ φωτο απο τα πλητρα σας και εχω παθει πλακα....

πειτε μου ,εχω ενα mo6 και ενα pa50 για την ηλικια μου ειναι ενταξει η .....(15 χρονων)

παντωσ οι περισσοτεροι απο εδω ,και δεν λεω ολοι επειδοι δεν τα εχω δει ολα εχετε ***** τα μηχανηματα.......!!!! ??? ??? ;D ;D

 

Άσχετο, αλλά νομίζω ότι το πολύ chat με greeklish φαίνεται στον γραπτό σου λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το πρώτο μου συνθ το πήρα πρίν 3 μήνες περίπου και είναι το mm6 και είμαι 19.

Εγώ πιστεύω ότι ήδη έχεις αρκετά για 15 χρονών!

 

Φίλε να σε ρωτήσω, ως αρχάριος στα συνθ είσαι ικανοποιημένος από το mm6; Οι δυνατότητές του υπερβαίνουν αυτές ενός αρχαρίου ή είναι πράγματι (όπως λέει η yamaha) ένα συνθ για πρωτάρηδες;

Το ξέρω ότι φεύγω λίγο από το θέμα  ::) αλλά πάντα ήθελα να ρωτήσω κάτοχο του mm6 για τις εντυπώσεις του...  8)

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο μου συνθ το πήρα πρίν 3 μήνες περίπου και είναι το mm6 και είμαι 19.

Εγώ πιστεύω ότι ήδη έχεις αρκετά για 15 χρονών!

 

Φίλε να σε ρωτήσω, ως αρχάριος στα συνθ είσαι ικανοποιημένος από το mm6; Οι δυνατότητές του υπερβαίνουν αυτές ενός αρχαρίου ή είναι πράγματι (όπως λέει η yamaha) ένα συνθ για πρωτάρηδες;

Το ξέρω ότι φεύγω λίγο από το θέμα  ::) αλλά πάντα ήθελα να ρωτήσω κάτοχο του mm6 για τις εντυπώσεις του...  8)

 

Το ΜΜ6 είναι η καλύτερη αγορα σε αυτά τα χρήματα. Ούτε μεταχειρισμένο δεν βρίσκεις κάτι καλύτερο. Πάρα πολύ καλοί ήχοι και εύκολο στη χρήση. Η Yamaha το λανσάρει σαν ένα συνθ για αρχάριους επειδή δεν μπορείς να φτιάξεις δικούς σου ήχους και περιορίζεσαι μόνο στα εφέ τον knobs. Κατα τ άλλα για όποιον ξεκινάει ή απλώς θέλει κάτι για live είναι η ιδανική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην ηλικία σας ένα ρημάδι psr είχα 500,

 

Αλλά δεν είμαι κομπλεξικός, είστε τυχεροί που πλέον υπάρχουν όργανα που με την δικιά σας νεανικη όρεξη θα σας οδηγήσουν σε ωραία αποτελέσματα αλλά και σας δίνουν την δυνατότητα να εχετε ωραίο ήχο και ακόμα και να διαμορφώσετε νεους ήχους και στύλ.

 

Μια χαρα είστε, ]

 

Χώρια που έχετε και pc στην εποχή μας που δίνουν πράγματα που εμείς τότε 15 χρονών και να τα ακούγαμε θα λέγαμε οτι είναι επιστημονική φαντασία.

 

οχι, ψέματα είπα , είμαι κομπλεξικός, σας ζηλεύω,

 

Γκρουααααουρρρρ!!!

 

Αυτά που έχετε είναι πολύ καλά instruments, ιδιαίτερα το va είναι ένα διαμάντι.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρημάδι ρε το psr-500? Εγώ είχα το 520. Κορυφαία όργανα φίλε. Ποιότητας. Όχι σαν τις ψεφτιές που βγαίνουν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το mm6 και το pa  δίναμε σχεδόν τα ίδια λεφτά τότε, που ήταν πάνω από έναν καλό μισθό και βάλε, (οι γονείς μου δηλαδή) ,και τι πέρναμε?

 

Μονο ήχους pcm, που δεν έχουν σχέση με τα σημερινά δείγματα.

 

Χώρια που δεν υπήρχε καμία διαμόρφωσή.

 

Μονο τους ρυθμούς μπορουσαμε να πειράξουμε και να έχουμε 3-4 δικά μας styles, για να αποθηκεύσουμε midi bulk, θελαμε μηχάνημα με άλλα τόσά σχεδόν, και απο ποιότητα, ελα μωρε, τι πλήκτρα ειχε το psr τότε.

 

μονο τα sy και τα παλιά korg μετράγανε, και τα ensoniq και το k2600 αλλά αντε τότε να στα παίρνανε, σε αυτή την ηλικία κι όλας, εδώ οι μεγάλοι και καλοί μουσικοί το σκεφτόντουσαν.

 

Ασε με με το ρημάδι, το βλέπω και συγχίζομα , εκεί που του έχω τυλιγμένο με μια σακούλα σκουπιδιών, και εχει κα χαλασμένα 2-3 πλήκτρα και βαριέμαι να το ανοίξω,.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες ολοι με psr ξεκινησαμε???

 

Τεσπα...Εγώ το δικο μου σκεφτομαι να το κανω midi controller φαση...Να βγαλω-μονταρω το πλαστικο και να το ζωγραφισω....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου