Προς το περιεχόμενο

Είναι καλά τα πληκτρα μου;


ex-15y.laikospliktras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα στο χάριζα, αλλά σκέφτομαι να το κρατήσω να το δώσω στο παιδί μου αυριο μεθαύριο, μπάς και τσιμπήσει και ασχοληθεί.

 

Γιατι εγώ θα είμαι σκληρός πατέρας.

 

Θα του το βάλω εκεί και θα του πώ, αν κάνεις τίποτα με αυτό και με πείσεις τότε θα σου πάρω καλύτερο.

 

μπουχαχαχα.!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα 15 μου  δηλ, το 1980 είχα ένα δίσκαλο έπιπλο JVC Victron  :P

με ακομπανιαμέντα Rock1, Rock2, Jazz, ... κλπ ...  :P :P

 

Πίκρα .......

 

Εσείς τώρα έχετε όλα αυτά, και  θεωρείτε δεδομένη την πολυκάναλή εγγραφή σε pc.

 

Τότε το τετρακάναλο με κασέτα ήταν παράδεισος.

 

Οκτακάναλα  :o και λοιπά ...      ......κάναλα,

ήταν όνειρο θερινής νυκτός :'(.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα 15 μου  δηλ, το 1980 είχα ένα δίσκαλο έπιπλο JVC Victron  :P

με ακομπανιαμέντα Rock1, Rock2, Jazz, ... κλπ ...  :P :P

 

Πίκρα .......

 

Εσείς τώρα έχετε όλα αυτά, και  θεωρείτε δεδομένη την πολυκάναλή εγγραφή σε pc.

 

Τότε το τετρακάναλο με κασέτα ήταν παράδεισος.

 

Οκτακάναλα  :o και λοιπά ...      ......κάναλα,

ήταν όνειρο θερινής νυκτός :'(.

 

Εγώ ειμαι 19 αλλα πρόλαβα εγραφές σε κασέτες. Θυμάμαι ότι είχα ένα κασετόφωνο με 2 κασέτες. ΤΟ ένα ήταν εγγραφή και το άλλο αναπαραγωγή. Έγραφα το πρώτο κανάλι. Το έβαζα στην αναπαραγωγή και ενώ έπαιζε ηχογραφούσα απο πάνω το επόμενο όργανο απο την mic είσοδο (ακόμα θυμάμαι την χαρά που έκανα όταν αγόρασα το πρώτο μου καλώδιο καρφί καρφι για να ηχογραφώ απο το αρμόνιο στ κασετόφωνο). Ο πρώτος μου sequencer...

Αν και PC είχα απο τα 8 μου (καμμένος πατρας) ιντερνετ δεν υπήρχε και ανακάλυψα πολύ αργότερα ότι η δουλειά αυτή γίνεται απο τους υπολογιστές!

 

Ας το καλο με συγκινήσατε πάλι!  :'( :'( :'( Με κάνετε και βγάζω vintage στιγμές της ζωής μου προς τα έξω και δεν θέλω γιατί μου χαλάνε το prestige...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ, ένα PSR320 της Yamaha έχω, που και αυτό είναι του αδερφού μου = 10 χρονών περίπου, ίσως λίγο λιγότερο. Με τα πεταλάκια μου όμως, βγάζει καθαρούλη ήχο. Μια χαρά. Το mm6 ανταποκρίνεται;; Τραβάει καλά;; Γιατί αυτή θα είναι η επόμενη αγορα.

 

Και εγώ παίδες, 16 είμαι.

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ενα PSR 310 ειχα και αυτο μεταχειρισμενο. Μετα βιας οι γονεις μου ειχαν καταφερει να μου παρουν ενα PSS110 και ενα Farfisa Tk75 ( αν τα ψαξει κανεις θα καταλαβει γιατι δεν ειναι παραξενο που ειχα 2 πληκτρα ).

Μετα απο απο το 1997 πηρα το PSR 730...Ε κι απο εκει και περα, χρειαστηκα παλι καμια 8αρια χρονια για να προχωρησω ( thank you Underground )

 

Εγω ειχα κανει αλλη "μπινια"

ΜΕ ενα thomson κασσετοφωνο, ειαχ συνδεσει ενα μικροφωνο του "ποπου" και αυτο κρεμασμενο πανω στο αναλογιο του PSR310 και ειχα γραψει μονοφωνικα ολοκληρη εργασια για το σχολειο..Ειχε πολυ πλακα και ομολογω πως απο τοτε μεχρι σημερα λησμονω αυτες τις μερες..που σημασια δεν ειχε ο ηχος αλλα το αποτελεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου