Προς το περιεχόμενο

Επένδυση με Τεκνοφον του δωματίου μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, αφού την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια από το προηγούμενο ποστ, και όχι γιατί δεν έχω τι να πώ αλλά επειδή βάρυνε το θέμα, θελω να μοιραστώ το εξής:

 

Αφού έντυσα με Τεκνοφονι τα πάντα εδω μέσα, όπως τοίχους, ποτήρια, νιπτήρες, μπανιέρες, μονιτορς, ποτήρια φραπέ και ντύθηκα και με ότι περίσεψε μπορώ να πω το εξής: Ο ήχος μου βγαίνει πιά από τα ηχεία και όχι από το υπερπέραν!!! Τα Geneλεκάκια μου είναι καλύτερα από ότι νόμιζα! Τα αφτιά μου άνοιξαν!! Επιτέλους μπορώ να κάταλάβω ότι το Eastwood από Gorillaz είναι παραγωγή του κώλου και ότι τα 7 χρόνια στο θιβέτ που πέρασα με μιξαρίσματα από τα BX5 δεν πήγαν χαμένα!!! Αεεεερααααααα!

 

Επόμενο προτζεκτ είναι να φτιάξω μερικές μπασοπαγίδες.

Μπορεί να υπερβάλλω λίγο στα λεγόμενά μου ως συνήθως, αλλά όντως είχε αποτέλεσμα. Εντυσα εκεί που βλέπετε και κάτω από τα γραφεία.

 

merged2s.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το Teknofon / L-60 "Λαβύρινθος"

 

11% απορρόφηση @ 125Hz

29% απορρόφηση @ 250Hz

72% απορρόφηση @ 500Hz

96% απορρόφηση @ 1000Hz

98% απορρόφηση @ 2000Hz

100% απορρόφηση @ 4000Hz

 

Αυτά έγραφε πάνω στη συσκευασία.

Ασχετα με τις βλακείς που λέω, ακόμα και αυτή η διακριτική τοποθέτηση που έκανα με ελάχιστα έξοδα (~120€ μαζί με τις ταινίες διπλής όψης) βελτίωσε απίστευτα τον ήχο. Κυρίως όμως την κατευθυντικότητά του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πήρα από midiclub, Θερμοπυλων 49 Κεραμεικος

www. midiclub.gr - 2105221220

 

Εκανε γύρω στα 150, δεν θυμάμαι ακριβώς βαριέμαι να δώ το τιμολόγι, περίπου τόσο.

 

Κάνει αρκετή δουλειά, σίγουρα όχι ότι καυχιέται αλλά κάνει. Πιστεύω ότι για 150 καλό είναι, για τα αλλα που έχουν τα διπλάσια αμφιβάλλω. Θα κοιτάξω να βρώ χρόνο να ανεβάσω μερικά samples για review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου