Προς το περιεχόμενο

Midi keyboards


katsanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω στο προσεχές μέλλον πληκτρα midi..

 

Εχω ήδη ένα synth (Roland Fandom Xa).

 

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

1) Ποσο θα πληρώσω για ένα τέτοιο μηχάνημα με 88 βαρυκεντρισμένα πλήκτρα; Ποια είναι η φτηνότερη λύση που θα μου προτείνατε?

 

2) Μπορώ να το συνδέσω με το synth μου και να παίζω με τους ήχους του Fandom αλλά με 88 πλήκτρα?

Αν ναι πώς?

 

3) Εχω αποφασίσει να αγοράσω την emu 1212m θα συνεργάζεται καλα με το midi πλήκτρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ποσο θα πληρώσω για ένα τέτοιο μηχάνημα με 88 βαρυκεντρισμένα πλήκτρα; Ποια είναι η φτηνότερη λύση που θα μου προτείνατε?

Εξαρτάται. Θα είναι σκέτα πλήκτρα ή θα έχουν και κουμπάκια να είναι κοντρολερ; Μπορεί να πάει από 150€ ως και 500+€

 

2) Μπορώ να το συνδέσω με το synth μου και να παίζω με τους ήχους του Fandom αλλά με 88 πλήκτρα?

Αν ναι πώς?

Θα βάλεις το μιντι ουτ του στο μιντι ιν του συνθ και θα εισαι οκ

 

3) Εχω αποφασίσει να αγοράσω την emu 1212m θα συνεργάζεται καλα με το midi πλήκτρο?
σου έχω απαντήσει στο θέμα με την κάρτα ;D

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λύσεις είναι πολλές και μάλιστα σε Ελλάδα τα έχω πετύχει και σε τιμές καλύτερα από εξωτερικό. Αν είσαι από Αθήνα να σου στείλω το μαγαζί σε πμ να πας να τα δεις.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λύσεις είναι πολλές και μάλιστα σε Ελλάδα τα έχω πετύχει και σε τιμές καλύτερα από εξωτερικό. Αν είσαι από Αθήνα να σου στείλω το μαγαζί σε πμ να πας να τα δεις.

Η πιο φτηνη λυση που εχω δει κοστιζει γυρω στα 65 με 75 ευρουλια και μαλιστα απο γνωστο καταστημα υπολογιστών. Προσωπικα δε το αγορασα λογο χώρου διοτι ηταν νομιζω 88αρι. Εγω θελω μολις 2 οκταβουλες και οτι πιο απλο σε ρυθμισεις υπαρχει. Ετσι για να βαραω κανα drum set στο ezdrummer, να πεταω τιποτα synth μελωδιουλες στο Nuendo και τετοια απλα. Και βεβαια φτηνο. Να συνεχισω να κοιταζω ή μονο μεταχειρισμενο θα το βρω αυτο που θελω σε τιμη καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρίξε μια ματιά εδώ

 

Μου φάνηκε καλή προσφορά! αλλά θέλω και μια δεύτερη γνώμη.

 

Τωρα θα μου πείς αυτό κανει 200 ευρώ..

 

Υπάρχει και μια λιγο πιο κουτσουρεμένη έκδοση στα 150, απλά αυτό μου φάνηκε καλή ευκαιρία γιατί έχει πιο πολλές δυνατότητες..

 

Επίσης υπάρχουν και τα σκέτα Midi όπως αυτό M-Audio

 

Εσείς ποιο θα μου προτείνατε?

A! και μηπως ξέρετε πόσο καιρό κάνουν να έρθουν από το εξωτερικό?

Κάνουν πάνω από μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου