Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να ανεβασω μουσικη;


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μπορέσει να ακούσει κάποιος μουσική σου, αρκεί να ανεβάζεις το mp3 αρχείο, σε κάποια τοποθεσία στ ιντερνέτι.

 

Αυτό μπορεί να είναι είτε διαθέσιμο για κατέβασμα, είτε για απλή ακρόαση, ή και τα δύο!

 

Για να δώσεις link για κατέβασμα, μπορείς να ανεβάζεις στο rapidshare (www.rapidshare.com)

 

Για κατέβασμα/αναπαραγωγή μπορείς να ανεβάσεις στα:

www.box.net (φιλοξενία αρχείων και online player προσωπικα αυτό χρησιμοποιώ, είναι πολυ εύχρηστο)

ή να φτιάξεις μια σελίδα στ www.myspace.com και να ανεβάσεις σε αυτό κομματια.

 

Υπάρχουν και online players όπως τον www.ijigg.com  στον οποίο μπορείς να ανεβάσεις κομμάτια, χωρίς να μπορεί ο ακροατής να κατεβάσει το mp3 αρχείο. Θεωρητικά αυτή η δυνατότητα υπάρχει και στο myspace, αλλα οι download managers "τσιμπάνε" το αρχείο απο τον player του και το κατεβάζουν ακόμη και αν ειναι απενεργοποιημένο το download.

 

Αυτά γενικα! Προσωπικά προτιμώ το box.net. Είναι πιο εύχρηστο και διαχειρίζεται διαφορετικα τις φωτο, mp3 κλπ.

Ελπίζω να βοήθησα, περιμενουμε να ακούσουμε κατι απο σένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι νεος στο φορουμ. Οχι στα χρονια. Πώς μπορω να ανεβασω μουσικες μου στο φορουμ;

 

Δες εδώ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=152986.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myspace πως μπορω να ανεβασω τραγουδι?εχω προσπαθησει αλλα δεν μπορω? ???

 

Πρέπει να κάνεις artist signup κι όχι απλό signup. ;)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εκτιμώ τη διαθεση σας να βοηθήσετε, αλλά τα παραπάνω δεν αφορούν το δικό μας φόρουμ.

Είναι κοινή πρακτική αλλά όχι και αυτή που προτείνουμε.

Όλα αυτά τα ανεβασμένα αρχεία σε άλλα sites αναγκαστικά οδηγούν σε εκατοντάδες dead links (καθώς σύντομα παύουν να ισχύουν), με αποτέλεσμα σε πάρα πολλές συζητήσεις που αφορούν αυτά σαν θέμα, δεν υπάρχει πια το επίμαχο κομμάτι.

 

Οι οδηγίες είναι καρφιτσωμένες στο About Noiz και αναφέρουν τα εξής:

 

Μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία όπως εικόνες και ήχο στις εξής μορφές: mp3, wma, wav, gif, jpg, mpg, pdf, txt, zip.

Maximum size 6mb.

 

Κάτω από το χώρο που γράφετε το κείμενο όταν κάνετε ένα νέο post, υπάρχουν οι "πρόσθετες επιλογές".

 

Επιλέγετε "Επισύναψη αρχείου:" και όπως στα Windows, ανεβάζετε το αρχείο από τον υπολογιστή σας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να μου πουν απο το box.net ότι θα σβησουν τα αρχεία μου ποτέ...

Τώρα αν γίνει 3ος παγκόσμιος και κάτσει καμμια στραβή, θα το αντέξουμε!

Μόνο το rapidshare σβήνει τα αρχεία των απλών χρηστών, αν δεν κατεβαστούν τουλάχιστον 1 φορά κάθε 90 μέρες.

Και το myspace δεν πρόκειται να σβήσει ποτέ αρχεία...

 

Ο Yameth μάλλον το λέει επειδή θέλει κίνηση στο server του noiz!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αγαπητέ lambrosgg θα μου ήταν ιδιαίτερα ευχάριστο να μην διυλίζουμε τον κώνωπα σε θέματα αυτονόητα όσο αυτό.

 

Το τι θα κάνει το τάδε site, αν θα υπάρχει 5 χρόνια αργότερα, ή ποια είναι η πολιτική διατήρησης αρχείων ή πως αντιμετωπείζει το slurping, δεν θέλω να μπω στη διαδιακασία να το μάθω για όλα και το καθένα. Εξήγησα πολύ απλά τους λόγους παραπάνω.

Ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου