Προς το περιεχόμενο

θηκη για ΑΛΕΝ στο headstock....


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σορυ που ρωτάω αλλά είναι τόσο ανάγκη να έχεις ένα τέτοιο;

 

ποια η διαφορά του να το είχες στο τσεπάκι της θήκης της κιθάρας;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατι δηλαδη να μην τα εχω μονιμως πανω στην κιθαρα?

Πολύ εύλογο ερώτημα.  :) Εγώ π.χ. έχω στην πίσω πλευρά της κιθάρας, το άλλεν για το truss rod,  το ψιλο αλλενάκι για τα saddles, λίμες για το nut, ένα κατσαβίδι για το intonation, ένα κουρδιστήρι, ένα μολύβι, ένα κολλητήρι με 1 μέτρο καλάι και ένα σπρέϋ (clear coat) γα τις γρατζουνιές.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δηλαδη να μην τα εχω μονιμως πανω στην κιθαρα?

Πολύ εύλογο ερώτημα.  :) Εγώ π.χ. έχω στην πίσω πλευρά της κιθάρας, το άλλεν για το truss rod,  το ψιλο αλλενάκι για τα saddles, λίμες για το nut, ένα κατσαβίδι για το intonation, ένα κουρδιστήρι, ένα μολύβι, ένα κολλητήρι με 1 μέτρο καλάι και ένα σπρέϋ (clear coat) γα τις γρατζουνιές.  ;D

 

Να βαλεις και μια προκα. Εκει μπορεις να κρεμας 2-3 ανταλλακτικα σετ για χορδες.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ εύλογο ερώτημα.  Smiley Εγώ π.χ. έχω στην πίσω πλευρά της κιθάρας, το άλλεν για το truss rod,  το ψιλο αλλενάκι για τα saddles, λίμες για το nut, ένα κατσαβίδι για το intonation, ένα κουρδιστήρι, ένα μολύβι, ένα κολλητήρι με 1 μέτρο καλάι και ένα σπρέϋ (clear coat) γα τις γρατζουνιές.  Grin!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!sweet...

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@jmone, Δεν εννοούσα που τις βρίσκουν, αλλά που τις κρεμάνε.  :)

 

Πέραν της πλάκας,

 

@zithon.... δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να έχεις πάνω στην κιθάρα ένα εργαλείο που -στη χειρότερη περίπτωση- θα χρησιμοποιήσεις μία φορά το χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπέρα μου σε όλους,

 

Το αλλενάκι μπορεί να το χρησημοποιεί όταν θέλει να κουρδίσει, να αλλάξει χορδές άν έχει lock και floyd rose οπότε χρήσημο είναι ένα τέτοιο πραγματάκι.

 

Θυμάμαι οι bareta κάποτε το είχαν όπως και κάποιες ibanez ( η δική μου δεν το έχει όμως >:( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου