Προς το περιεχόμενο

Duesenberg starplayer TV+


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το στερητικό σύνδρομο κιθάρας ξαναχτύπησε...

Μόλις σήμερα έκανα παραγγελία αυτή:

white1.jpg

 

Ενα σκαφοειδές (semi hollow για την ακρίβεια) ήταν κάτι που πάντα ήθελα!! Δυσκολευτηκα να αποφασισω το χρώμα, σκεφτομουν το trans orange, τελικά κατέληξα στο vintage white.

 

white2.jpg

 

Έχει έναν humbucker πίσω, έναν P90 πάνω (και piezo το οποίο ενώ θα μου είναι άχρηστο γενικά, ίσως δώσει μερικές επιλογές ήχων extra σε συνδυασμό με τους μαγνήτες). 22 τάστα, δωδεκάρι radius, set in neck και το πολύ καλό τρέμολο που ενώ λειτουργεί σαν bigsby, δεν έχει τον σπαστικό τρόπο περάσματος χορδών!

Όσο για το design.... τι να πω.....!!!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τί θα γίνει με σένα ρε συνάδερφε; G.A.S και στο πάτωμα; Ακόμα δεν έβγαλες τις ζελατίνες απ'την tele...

 

;D ;D ;D

 

Με το καλό να σού'ρθει! Δεν είναι του γούστου μου, αλλά πιστεύω ότι χτύπησες φλέβα παρ'όλα αυτά. ;)

 

Παραμένεις "η ντροπή των ταυρομάχων" ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα προτιμουσα την silver sparkle (Λαμπεις Μπαμπη μου!) ή την blue sparkle ,αγορασες ΚΙ-ΘΑ-ΡΟΥ-ΚΛΑ  ,μετα απο την Tele/strat ,σαφως η πλεον ενδιαφερουσα & "χρηστικη" κιθαρα που κυκλοφορει κατα την ταπεινη μου γνωμη εκπληκτικη σχεδιαση,εμφανιση και features.... ;)  και το σημαντικοτερο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα την εχει ακομα και η κουτση Μαρια..... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα προτιμουσα την silver sparkle (Λαμπεις Μπαμπη μου!) ή την blue sparkle ,αγορασες ΚΙ-ΘΑ-ΡΟΥ-ΚΛΑ  ,μετα απο την Tele/strat ,σαφως η πλεον ενδιαφερουσα & "χρηστικη" κιθαρα που κυκλοφορει κατα την ταπεινη μου γνωμη εκπληκτικη σχεδιαση,εμφανιση και features.... ;)  και το σημαντικοτερο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα την εχει ακομα και η κουτση Μαρια..... ;D ;D

 

Ναι αλλά έχει διπλό μαγνήτη πάνω, δηλαδή είναι του σατανά!

Πολύ ωραία πάντως, με άρεσε.

Στην μεσαία θέση παίζει ο διπλός κανονικά ή σπλιταρισμένος για αντι-βζζζ;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί θα γίνει με σένα ρε συνάδερφε; G.A.S και στο πάτωμα; Ακόμα δεν έβγαλες τις ζελατίνες απ'την tele...

 

;D ;D ;D

 

Με το καλό να σού'ρθει! Δεν είναι του γούστου μου, αλλά πιστεύω ότι χτύπησες φλέβα παρ'όλα αυτά. ;)

 

Παραμένεις "η ντροπή των ταυρομάχων" ;D ;D

 

Καθόλου η ντροπή των Ταυρομάχων!!!!  :D :D

Με 2 ταυρακια ετοιμοπόλεμα και με την ελπίδα πως κάποτε θα αγοράσω και ένα custom, είμαι ένας ταυρομάχος που απλά ξεκουράζεται!!!  ;D ;D ;D

 

Thanks guys, πιστεύω κι εγώ πως είναι κούκλα..... σύντομα θα έρθει και θα ανεβάσω φότος και review!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O humbucker sized P90 στο neck είναι η σπουδαιότερη ανακάλυψη μετά τον τροχό και δε σηκώνω αντίρηση.Τελος.

 

 

Με το καλό να έρθει φίλε...αμα δε βαριεσαι κάνε κανα βιντεακι για το testing one two...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου