Προς το περιεχόμενο

Ο φθηνότερος τρόπος αποστολής απο Αγγλία??


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Θέλω να αγοράσω κάτι απο Αγγλία και για διάφορους λόγους τέλος πάντων το κατάστημα δε μπορεί να στείλει Ελλάδα και μου λέει να κανονίσω εγώ να πάει κουριερ να το παραλάβει και να μου το στείλει. Είναι 2 δέματα 10kg το καθένα και διαστάσεων 100 x 60 x 60 cm. Πράγμα πολύ ογκώδες δηλαδή. Οπότε 3 εταιρείες κούριερ που ρώτησα θέλουν 500-600€. Το κάθε δέμα κοστίζει 300€ οπότε δεν αξίζει!

 

Ξέρετε κάποιον άλλο τρόπο για να έρθει το δέμα με λιγότερα μεταφορικά?

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύστυχος τα μεταφορικά από Αγγλία είναι φωτιά. Απ'ότι βλέπω και τα δέματα σου ξεπερνάνε το όριο για Parcel force οπότε πολύ δύσκολα. Courier φθηνό δεν βρίσκεις, μόνο όταν το κατάστημα συνεργάζεται με κάποιο courier και παίρνει ιδικές τιμές.

Μια καλή λύση είναι να κανονίσεις με εταιρία μεταφορών να τα παραλάβει, από τις Ελληνικές που κάνουν μεταφορές για φοιτητές.

 

Γιατί πρόκειται αν επιτρέπετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι εντελώς άσχετο με μουσική.

 

 

;D ;D ;D

 

Με μεταφορική πως μπορώ να το κανονίσω? Να ρωτήσω δηλαδή αν θα πάνε προς Αγγλία (για άλλη μεταφορά) και αν μπορούνε να μου φέρουνε τα δέματα?

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.lkw-walter.gr/greek/transport_greece.htm

 

Τους είχα χρισημοποιήσει πριν 1 χρόνο για ένα δέμα 30 κιλών και μου είχαν πάρει γύρω στα 90 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Κάνε μια ζήτηση προσφοράς από το σχετικό link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ReCoC

 

Θα σκοτωθεις παιδακι μου με αυτους τους διαολους! Ασε που θα σε κοιτανε σαν UFO! E ρε μονο που το σκεφτομαι να περνας μεα αυτα μπροστα απο ανυποψιαστους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ZombieTone

Μην ανησυχείς καλέ! Θα φοράω προφυλακτικά! (και δεν εννοώ τα latex)

Όσο για τον κόσμο που θα με βλέπει, όπως λέει και μια φίλη μου...

"Φαντάζομαι το βλέμμα του κάθε μ@λ@κ@ που θα σταματάει με το κ_λ_άμαξο του πάνω στη διάβαση και εγώ θα πηδάω απο πάνω του!!!"

 

@kultura

Και εγώ έχω φάει τρελό κόλλημα με αυτά τα μαραφέτια και έχω ψηθεί άσχημα. Τα παρήγγειλα αλλά λόγω κάποιου νομικού προβλήματος δε μπορεί να τα στείλει. Εξ ου και το παρών thread.

 

@fleamail

Σ'ευχαριστώ φιλαράκι για όλες τις πληρορίες.  ;)

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα δει παλιότερα στο ouaou.gr, νομίζω γύρω στα 250 Έουρα αλλά τώρα δεν τα βρήκα, έχεις ψάξει για Ελλάδα;Αν τους τηλεφωνούσες;(Θάνατος η φωνή σου...)

Τα original είναι Γερμανικά, κάνε ένα καλό search να τα πάρεις από αλλού αν το νομικό πρόβλημα είναι από Αγγλία ή από το συγκεκριμένο πωλητή.

 

Ψάξε για poweriser, power rider, powerizer...

 

Και πες μας σε ποιες περιοχές θα κυκλοφορείς, να το ξέρουν οι νοιζάδες τουλάστιχον... :D

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου