Προς το περιεχόμενο

New Roland Fantom G8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΑ ΦΙΛΕ ruffneck ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΕΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ "ΟΠΑΔΟΙ" ΤΗΣ Roland.ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ 1)ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ

                                                    2)ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΥΦΩΝΙΑ

                                                    3)ANALOG MODELING EXPANSION ΤΥΠΟΥ Μ3.ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΕΣ ΣΤΟ FORUM ΤΗΣ Roland WWW.FANTOMIZED.INFO ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ "ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ" ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΑΝ ΤΗ Roland (ΕΔΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ALESIS) ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό μεν αλλά not too much.

Θα μου πεις παίρνει usb stick,του καρφώνεις ένα 4-5 giga

ε...και τι έγινε θα εχω ενα stickακι καρφωμένο απο πάω;

Μάλλον πάμε για το επόμενο ::) ούτος ή άλλος το έχω φορτωμένο

με srx.Ενταξει 16-22 εφε στο performance 128 midi και 24 audio κ.α

αλλά προσωπικά εμένα δε μου κάνει αυτό το ''τσικ'' για να το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΦΙΛΕ ruffneck ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΕΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ "ΟΠΑΔΟΙ" ΤΗΣ Roland.ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ 1)ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ

                                                    2)ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΥΦΩΝΙΑ

                                                    3)ANALOG MODELING EXPANSION ΤΥΠΟΥ Μ3.ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΕΣ ΣΤΟ FORUM ΤΗΣ Roland WWW.FANTOMIZED.INFO ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ "ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ" ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΑΝ ΤΗ Roland (ΕΔΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ALESIS) ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

 

Σκοπός τις Roland από ότι κατάλαβα ήταν να βγάλει μια τελική full έκδοση του Fantom με κάποια έξτρα χαρακτηριστικά αυτό ήθελε να πετύχει και αυτός ήταν και ο σκοπός τις εταιρίας.Δεν πρέπει να τη κατακρίνουμε για το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί τα ίδια έκανε και η korg παλιότερα  με το triton σε triton extreme(πράγμα που άφησε αρκετούς ευχαριστημένους με τη συγκεκριμένη έκδοση).Τώρα 128 πολυφωνία δεν είναι καθόλου άσχημη πιστεύω για το κόστος  που θέλει να το πουλήσει, μιας και είναι το ανώτερο προς το παρών για τα περισσότερα workstation(εξαιρείτε το ΟΑSΥS).Τώρα για σκληρό μάλλον περίμενε μετά απο 3 χρόνια που θα κυκλοφορήσει κανένα νέο μοντέλο τις roland και αν βάλουν ποτέ κιόλας.Τέλος το  ANALOG MODELING EXPANSIOΝ  δεν νομίζω ότι το χρειάζεται η Roland μίας και τα περισσότερα μοντέλα της τα έχει επανακυκλοφορήσει Π.χ. sh101-sh201,JUNO 106-JUNO G,JUNO 1&2-JUNO D,MC303-MC909(προτελευταία έκδοση στο συγκεκριμένο μοντέλο),TB303 & JUPITER 8 - VARIOS(χάρη στα software που περιλαμβάνει),JD800,990 & D50 - V SYNTH, XT,GTκ.τ.λ.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου