Προς το περιεχόμενο

...teleG.A.S.ter!


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εχεις 10 λεπτακια χρονο,ψαξε και βρες μου που ειπα πως οι squier εχουν ιδια ποιοτητα με τις eric johnson.

θα με υποχρεωσεις...

 

I beg your pardon?  ??? ??? ???  Whitenoise, δεν απευθυνόμουν σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν εχεις 10 λεπτακια χρονο,ψαξε και βρες μου που ειπα πως οι squier εχουν ιδια ποιοτητα με τις eric johnson.

θα με υποχρεωσεις...

 

I beg your pardon?  ??? ??? ???  Whitenoise, δεν απευθυνόμουν σε σένα.

μα δεν σου επιτίθεμαι φίλε μου αλλά δεν νομίζω κανείς απτά μέλη που συμμερίζονται τις απόψεις μου να ισχυρίστηκε  κάτι τέτοιο.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παρεπιπτώντως είχες ακούσει σπίτι μου και την CP 60s, και την Custom shop 1962, θυμάσαι που με την μία έλεγες ρε συ μα καλά η Μέξικο παίζει καλύτερα?? Με την δεύτερη όμως και λίγο πιό προσεκτικά?? Θυμάσαι που σχεδόν "τενεκέδιζε" μπροστά στον σαφώς πιό "γεμάτο" ήχο της Custom shop? και μένω μόνο στον ήχο..και που να είχαμε χρόνο να παίζαμε καμιά ώρα και βάλε...

 

τακη και οι δυο κιθαρες σου(custom shop-cp60) ειναι απιστευτες. :-*

η CS σου εχει λιγο πιο λαμπερο ηχο λογο μαγνητων διαφορετικου χαρακτηρα. ;)

αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη φυσικα. :-*

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν σου επιτίθεμαι φίλε μου αλλά δεν νομίζω κανείς απτά μέλη που συμμερίζονται τις απόψεις μου να ισχυρίστηκε  κάτι τέτοιο.

 

Ποιος είπε για επίθεση; Χαβαλέ κάνουμε και απευθύνομαι στους πιο πολλούς από μας. Απλά λέω ότι οι διάφορες απόψεις τύπου Superfunk δεν πρέπει να διατυπώνονται (και να αναπαράγονται) στα όρια της υπερβολής, γιατί εμείς οι ίδιοι είμαστε που τις αναιρούμε μόλις εμφανιστεί ακριβό όργανο που μας φτιάχνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποιος είπε για επίθεση; Χαβαλέ κάνουμε και απευθύνομαι στους πιο πολλούς από μας. Απλά λέω ότι οι διάφορες απόψεις τύπου Superfunk δεν πρέπει να διατυπώνονται (και να αναπαράγονται) στα όρια της υπερβολής, γιατί εμείς οι ίδιοι είμαστε που τις αναιρούμε μόλις εμφανιστεί ακριβό όργανο που μας φτιάχνει...

ένα ακριβό όργανο συνήθως είναι και παρά πολύ καλά κατασκευασμένο,

το θέμα είναι αν αξίζει τα χρήματα που δίνεις παντα.

κατά την ταπεινή μου γνώμη οι εταιρίες με τις πιο λογικές τιμες για αυτό που προσφέρουν είναι η carvin(συμφωνείς φαντάζομαι Τάκη) και η ibanez.

αρκεί να ταιριάζουν στην αισθητική του ενδιαφερόμενου.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι μπρέ τα ίδια λέμε, αλλά σου τονίζω με τα παραπάνω ότι είναι απόλυτα σχετικό τι εννοεις εσύ ή εγώ υψηλή τιμή.

 

το ξερω οτι λεμε τα ιδια και οτι συμφωνουμε σε αυτο,απλα ηθελα να τονισω οτι δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο.το παραδειγμα με τα αυτοκινητα ειναι αστοχο.

κανεις δεν λεει πως μια squier ειναι ακριβη ενω μια CS φθηνη(αντιθετα δηλαδη) οποτε το τι ειναι φθηνο η ακριβο λιγο πολυ το καθοριζει η αγορα και η καθημερινοτητα.

 

Αν εννοείς υψηλή τα 1000-1500 €, απλά η Gibson εκεί δίνει "σκουπίδια" (σχήμα λόγου)

Γιατί από ότι πήρα χαμπάρι η Gibson μιά χαρά μας τα λέει από στανταρντ και άνω... οπότε δεν μιλάμε για 1000-1500€ όπου φρίτουμε στον ανταγωνισμό με πολύ καλύτερα πράγματα. Από κει και πάνω υπάρχει άλλος "Θεός"....και ευτυχώς ή δυστυχώς ... υπάρχει..

 

 

καμία αντίρρηση ότι η standard (και άνω)είναι σούπερ κιθάρες.

Δεν μείωσα ποτέ την ποιοτική αξία των ακριβών οργάνων αλλά

το ζητούμενο είναι αν υπάρχει κιθάρα εφάμιλλης ποιότητας με πολύ πολύ πολύ λιγότερα χρήματα(ίσως και με κάποια mods)

η δική μου πείρα μου λέει.. ναι!

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαφωνώ με την άποψη ότι το ταυράκι epiphone ότι κι αν το κάνεις δεν γίνεται SG την απόδειξη την έχω στα χέρια μου..... Εντάξει ρε παιδιά το Kia ΔΕΝ γίνεται AUDI όμως δεν υπάρχει Audi με τάσια και χωρίς RadioCD, όμως το Seat ή το VW ή το Scoda μπορεί να γίνει πολλές φορές καλύτερο κι από Audi....

Μπορεί το Seat πχ να μην έχει την φινέτσα ενός Audi όμως αμα πετύχει Ferrari της κάνει πλάκα.... δηλ. μπορεί η Deluxe μου να μην είναι Custom Shop αλλά όποιος την παίξει θα καταλάβει γιατί μιλάμε  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το Seat πχ να μην έχει την φινέτσα ενός Audi όμως αμα πετύχει Ferrari της κάνει πλάκα....

προσεξε πως τα λες φιλε γιατι θα βρεθεις στα καλα καθουμενα να προσπαθεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάω πάλι στο άθλιο παράδειγμα των αυτοκινήτων

όντως το παράδειγμα τον αυτοκίνητων είναι εντελώς άθλιο (και άστοχο να συμπληρώσω εγώ)

 

Καλά, η ευγένεια σας με έχει σκλαβώσει ρε παιδιά. Καμιά απόπειρα να διαφωνήσετε κοσμίως έχει προγραμματιστεί;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου