Προς το περιεχόμενο

ενα θεμα απο ρε mixolydian σε 3/4...


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε αρκετά σημεία μου θύμισες λίγο απο john scofield.Καλό είναι αυτό τώρα?

Ε, μαλλον κοπλιμεντο θα πρεπει να το θεωρησω αυτο!....βεβαια απορω λιγο με την συγκριση απ'την στιγμη που τα παιξιματα μου στο κομματι δεν εχουν τιποτα το "outside" οπως εχουν κατα κορον του Scofield (δεν πρεπει να εχω χρησιμοποιησει καμμια "εκτος κλιμακας" νοτα)....Ισως ο ηχος και το γενικοτερο mood του κομματιου να σου θυμισαν κατι απο αυτον... ;)    edit:τωρα που το ξανακουω υπαρχουν αλλαγες στην τονικοτητα, αλλα αυτες βρισκονται μεσα στο θεμα του κομματιου , οχι στο solo το οποιο ειναι πανω σε ενα ακκορντο... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks bluezlick...ελπιζω να ακουσες το ολοκληρωμενο κι οχι το πρωτο....Διαπιστωνω οτι ακομη και μετα την επισημανση με ΚΕΦΑΛΑΙΑ που εχω κανει στο πρωτο ποστ, το αρχικο και ημιτελες εχει κατεβει και ακουστει σχεδον τις τριπλασιες φορες απ' το πιο ολοκληρωμενο που βρισκεται στο τελος της πρωτης σελιδας....Δεν ηθελα να αντικαταστησω το ημιτελες που υπαρχει στο πρωτο ποστ γιατι θα ακυρωνα την κριτικη των φιλων που απαντησαν πρωτοι, οταν υπηρχε μονο αυτο το mp3 προς ακροαση..... ;)

 

ολοκληρομενο ακουσα  ;D

keep on playing man!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ήχος της κιθάρας-ενισχυτή περισσότερο θα λεγα παρά το συγκεκριμένο παίξιμο.Τις outside δεν τις έχεις αλλά μόνο αυτές λείπουν για να γίνει τελείως scofield.Σε πολλά σημεία μου φάινεται οτι scofieldίζης απλά με τη διαφορά οτι δεν έχεις νότες εκτός.

 

Και ναι κοπλιμέντο είναι......φτιάσε και τπτ πιο τζαζομπλουζέ ναουμ.....

 

Άσχετο αλλά αυτές τις εκτός τις σκίζει για πολύ ώρα ο γιαννακης.Την παλεύεις να ακούς για τόση ώρα πρασινιές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άσχετο αλλά αυτές τις εκτός τις σκίζει για πολύ ώρα ο γιαννακης.Την παλεύεις να ακούς για τόση ώρα πρασινιές?

Αν συνεχισεις να ακους και να παιζεις jazz  θα την παλευεις κι εσυ...εγω μπορει να μην παιζω (πια ,καποτε το προσπαθουσα) αλλα ακουγα και ακουω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ συ μακρυνάρι σε σκιά σε λέω είναι ο πιο υπερβολικός σε εκτός κλίμακας παίξιμο.Όλοι οι άλλοι γνωστοί κλασσικοί που ακούω ώς τώρα δεν κάθονται μισή ώρα εκτός αλλά παίζουν λίγο και ξαναεπανέρχονται.Αυτό μάλιστα μαρέσει και το κάνω κ γώ(λέμε τώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχονται λεει ο κοσμος..χωρισ το ''ξανα''.. :-\

 

Αν όμως κάποιος:

1)πάει ==> έρθει

2) ξαναπάει => επανέρθει

3) πάει για 3η φορά? τότε ξανα-επανέρχεται  8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τένκ γιου αγόρι με τα ξανθά μαλλιά και την αλογίσια χαίτη.......

 

αλιγάτορ δεν έμαθες ακόμα με ποιόν έχεις να κάντς μι φαίνιτι ναούμ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πάρα πολυ καλό μου άρεσαν πολύ οι συνδέσεις και ο ήχος τέλειος μπράβο  :)

 

edit: Αν δεν σου κάνει κόπος μπορείς να μας πεις τις συχορδίες? ακούγονται πολύ όμορφα

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου