Προς το περιεχόμενο

ενα θεμα απο ρε mixolydian σε 3/4...


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου ρε longshadow, παιχταρά μου.... Χάσιμο είναι το κομμάτι... Ταξίδεψα...  Ωραία η Guild.... ;)

 

Η αλήθεια είναι ότι θυμίζει the end, ειδικά το δεύτερο.... Το πρώτο μου θύμισε πιο πολύ Allman Brothers...

 

Keep travelling!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο!!! ;)

 

Μάλιστα σου "έκλεψα" 1-2 μέτρα από την αρχή που δεν έχει σόλο και το loop-αρα, κάνοντάς το έτσι έαν ωραιότατο backing track για εξάσκηση ;D

 

Το ύφος με παρέπεμψε στο θεϊκό κομμάτι του SANTANA "Aquamarine":

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you guys!...το θεμα ειναι οτι δεν εχω "πολυακουσει" doors στη ζωη μου (οχι τοσο τουλαχιστον ωστε να πιστευω οτι με επηρεασαν υποσυνειδητα) αλλα οι παλαιοτερες δουλειες του Santana οπως η "θεικη" κομματαρα που ποσταρε ο Ηλιας σιγουρα τριγυριζουν στο κεφαλι μου απο την "πολλη χρηση"... ;D ;)....ειδικα οταν ημουν νεωτερος οι 7 στους 10 μου ελεγαν: "μου θυμιζεις Santana"......(Ηλια εισαι ενας παλιοκλεφτης!!.. ;D ;D ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο κομμάτι και ωραία παιξίματα!!

Θα ηθελα αν μπορεις να μου πεις πως εφτιαξες αυτο τον ηχο στο μπασο

 

Επισης πως μετρας τα 3/4;  δεν μου βγαινει. εγω μετραω 4+2 δηλαδη 6 με το ταμπουρο να πεφτει στο 5.

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε gpolic το μπασο προερχεται απο το προγραμμα "broomstick bass"....τοσο το μπασο οσο και τα τυμπανα ειναι προγραμματισμενα νοτα νοτα και οχι παιγμενα γιατι δεν διαθετω midi keyboard...οσο για το μετρημα, σωστα το μετρας ,απλα μετρας σε ογδοα..(4+2=6 ογδοα)....για να καταλαβεις τα τεταρτα ακου την "κουδουνα" που εβαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ 6/8 θα το μέτραγα πάντως, και όχι 3/4.

 

Ωραία κιθάρα, εμένα μου θυμίζει Σπάθα ;) Πολύ όμορφες γραμμές πάντως, ωραία ατμόσφαιρα, απλά όντως του λείπει *κάτι* για να το πεις ολοκληρωμένο κομμάτι. Ίσως ένα πιο σαφές θέμα. Πολύ καλός ήχος και ατμόσφαιρα πάντως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά αποφασίστε αν είναι 3/4 ή 6/8. Θέλω να το ακουσω και φοβάμαι μην μπερδευτώ.

(Αστειεύομαι το άκουσα)

 

Τώρα μάλιστα longshadow.  :) 

Πολύ ωραίο. Και τα drums ακούγονται πολύ ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου