Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στο πιατίνι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στους συμφουρίτες!

 

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις.

Έχω ένα hi-hat (πολύ καλό) εδώ και κάποιους μήνες και χθές πήρα ένα πανί (στεγνό, απαλό και... ανοιχτόχρωμο) για να το σκουπίσω λίγο γιατί υπάρχουν σημαδάκια από της μπακέτες και είδα μετά οτί πάνω στο πανί είχε μείνει ένα πρασσινοπό χρώμα.

 

Και ρωτάω τα εξής.

 

-είναι περίεργο το οτι αφήνουν σημαδάκια οι μπακέτες? μπορεί να μου κάνουν πρόβλημα ή κάτι? (υπ όψιν πως παίζω σχεδόν αποκληστικά με το tip στο hi-hat)

 

-να ανησυχήσω για το πράσσινο? (τα τύμπανα είναι στο ημιυπόγειο σπίτι μου που δυστυχώς τον τελευταίο καιρό έχει βγάλει λίγη υγρασία...)

 

Α! και κάτι που θυμήθηκα τώρα! έχω βγάλει τις ετικέτες που έιχαν τα πιάτα από μέσα, αλλά έχει μείνει κόλλα. το χαλάει? με τι να τη βγάλω?

 

Αυτά!

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

-είναι περίεργο το οτι αφήνουν σημαδάκια οι μπακέτες? μπορεί να μου κάνουν πρόβλημα ή κάτι? (υπ όψιν πως παίζω σχεδόν αποκληστικά με το tip στο hi-hat)

 

ναι τα σημαδακια σιγα σιγα θα γίνουν τρυπίτσες και το hihat θα μοιαζει με σουρωτήρι

 

-να ανησυχήσω για το πράσσινο? (τα τύμπανα είναι στο ημιυπόγειο σπίτι μου που δυστυχώς τον τελευταίο καιρό έχει βγάλει λίγη υγρασία...)

 

αυτό το πράσινο ειναι μουχλα και αν το αφήσεις θα φυτρώσουν μανιτάρια

 

Α! και κάτι που θυμήθηκα τώρα! έχω βγάλει τις ετικέτες που έιχαν τα πιάτα από μέσα, αλλά έχει μείνει κόλλα. το χαλάει? με τι να τη βγάλω?

 

ναι θα ξεραθει με τον καιρο και θα στο ραγίσει...

 

φυσικά κάνω χούμορ...τίποτα δε θα πάθει το πιάτο την κόλλα βγάλτη με βενζίνη ή με ζεστο νερό και σαπουνάκι

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα!

 

Αν ξεκίναγες με τη μούχλα (που είναι και το πιό πιθανό από αυτά τα τραβηγμένα) θα είχα ψαρώσει απ την αρχή!

 

Σωστό το χούμορ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα σημάδια είναι λίγο περίεργο ::)..Πρεπεί να το κοπανάς δυνατά για να αφήνει σημάδια..Πάντως η υγρασία βλάπτει τα πιατίνια.Καλύτερα όταν τελειώνεις το παίξιμο να τα βάζεις στη θήκη τους...

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... τι να πω...Σίγουρα δεν παίζω δυνατά. Πάντως η αλήθεια είναι πως παρατήρησα οτι με καινούριες μπακέτες δε γίνεται αυτό... ούτε με nylon tip. Αλλά προτειμώ wooden tip και δεν μπορώ να αλλάζω μπακέτες κάθε λίγο...

Ανέβασα και 2 φωτογραφίες για όποιον έχει περιέργεια... Δε φαίνονται πολύ καλά, στο κοντινό ίσως λίγο. Είναι αυτά τα πολύ μικρα σημαδάκια!

 

http://img689.imageshack.us/i/p7080057.jpg/

http://img822.imageshack.us/i/p7080058.jpg/

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου