Προς το περιεχόμενο

My Rig Rundown (2017)


panos1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και πάλι!

 

Επανέρχομαι με το ετήσιο Rig Rundown για το 2017. Κάποια πετάλια έχουν αλλάξει αλλά η φιλοσοφία στο στήσιμο της πεταλιέρας παραμένει η ίδια.

Αν έχετε κάποια πρόταση, σχόλιο ή απορία θα χαρώ να τη συζητήσουμε.

 

 

Εξοπλισμός:

 

Fender Strat w/ Rocketfire Total 60s

Two Notes Torpedo CAB w/Ownhammer IR

Kingsley Maiden BF

Digitech Polara

Strymon Timeline w/ expression switch

TC Electronics Polytune 2 mini

Wampler Tumnus

RMC10 wah

Crazy tube Circuits Dual Looper

Himmelstrutz Fitzo

Himmelstrutz Fetto Maximus

Mooer Tender Octaver

Proco Rat

Crazy Tube Circuits Vyagra

Radial JDI

Belden 9778 cable w/ Neutrik plugs

Evidence Monorail patch cables w/ SIS plugs

 

My Rig Rundown 2016:

 

My Rig Rundown 2015:

  • Like 1

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Πάνο αγόρι μου τα παρουσιάζεις πολύ ωραία με γνώσεις, πληροφορίες κλπ.

Γιατί τα λες αγγλικά μ'αυτή τη #*!0προφορά;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε Πάνο αγόρι μου τα παρουσιάζεις πολύ ωραία με γνώσεις, πληροφορίες κλπ.

Γιατί τα λες αγγλικά μ'αυτή τη #*!0προφορά;

 

Συμφωνώ.

Πες τα στα Ελληνικά και βάλε υπότιτλους αγγλικούς (ξέρω είναι έξτρα κόπος).

 

Μπράβο πάντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Πάνο αγόρι μου τα παρουσιάζεις πολύ ωραία με γνώσεις, πληροφορίες κλπ.

Γιατί τα λες αγγλικά μ'αυτή τη #*!0προφορά;

 

;D Έχετε τα δίκια σας. Έτσι όπως το βλέπω εγώ όμως η απάντηση ειναι, επειδή σχεδόν κανείς μη Έλληνας κιθαρίστας (και είναι κατά χιλιάδες περισσότεροι από τους Έλληνες) δεν θα κάτσει να δει βίντεο σε μη Αγγλικά, έστω και %&^% σα τα δικά μου.

Επίσης, για τους Έλληνες ακούγομαι περιέργα, για τους υπόλοιπους εξωτικός.  O0

 

Ελπίζω να μην σας ξενερώνουν τόσο τα Αγγλικά μου ώστε να μην δείτε το βιντεάκι. Αν συμβαίνει αυτό είναι πρόβλημα.

  • Like 1

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα να δω το βίντεο προκατειλημμένος από τα σχόλια και με διάθεση να σε υπερασπιστώ, γνωρίζοντας ότι τα παππούδια του νόιζ ενίοτε και μες στη γεροπαραξενιά τους γίνονται υπερβολικά. Αλλά δυστυχώς έχουν δίκιο. Το θέμα δεν είναι η προφορά σου γιατί έχω ακούσει και χειρότερες, αλλά η εκφορά του λόγου σου. Δεν είναι τόσο καθαρός με αποτέλεσμα να κουράζει εύκολα το αυτί και να κάνει επίπονη την παρακολούθηση του βίντεο.

 

Α, πολύ ενδιαφέρον το rig και πολύ καλός ήχος.

 

Υ.Γ. Λέτε να είμαι κι εγώ γεροπαράξενος?  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αγγλικα σου ειναι καλυτερα απο τα ελληνικα του 90% των Ελληνων οποτε δεν με ενοχλησαν καθολου  ;D

 

Ωραια παρουσιαση και ενδιαφερον rig.

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Πανο, μου επεσε το σαγονι!  :o

 

1. Δεν ειχε τυχει μεχρι τωρα να δω τα προηγουμενα σου Rig Rundowns.

2. Δεν ξερω για τους αλλους, αλλά εγω πιο πολυ χαζευα αυτα που εβλεπα και ακουγα, παρα aksant κτλ :)

3. Απο περιεργεια και μονο, ενα συνολικο κοστος, ετσι για να τριξουν λιγο οι τσεπες μου;

4. Τελευταια ηταν που πουλησα 2 πεταλια μου,προηγουμενη boss, και πηρα την Boss GT-100. (Γιατι βρε αδερφε μας το κανεις αυτο; Mολις τωρα την πηρα;;;; :-\  :'( )

5. Τωρα εγω, θα βαλω θερμομετρο, και αν δεν ειναι πυρετος, τοτε ειναι GAS!!!! :P

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό βίντεο κ ποιότητα ήχου. Είχα δει και τα προηγούμενα σου και ήταν και αυτά εξαιρετικά.

Μια προσωπική παρατήρηση θα ήταν για την εναλλαγή των εικόνων που θα προτιμούσα να ήταν πιο αργή, για να προλαβαίνουμε να θαυμάζουμε, αλλά ok, no big deal.

 

Και μια ερώτηση. Προφανώς ασχολείσαι με την μουσική παραπάνω από απλό hobby κι έχεις και ανάλογες απαιτήσεις σε ποιότητα ήχου, ποσότητα ήχων and last but not least φορητότητα. Ένας μικρός combo λαμπάτος (5-10 watt) με μικρόφωνο μπροστά δεν θα ήταν καλύτερος από τα 2 πετάλια που έχεις (προενισχυτή+τελικός). Προσοχή, σε καμία περίπτωση δεν είναι κριτική, μομφή ή οτιδήποτε παρόμοιο, αλλά για να ενημερωθώ και να μάθω την φιλοσοφία "διαφορετικών" συνδεσμολογιών.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Πανο, μου επεσε το σαγονι!  :o

 

1. Δεν ειχε τυχει μεχρι τωρα να δω τα προηγουμενα σου Rig Rundowns.

2. Δεν ξερω για τους αλλους, αλλά εγω πιο πολυ χαζευα αυτα που εβλεπα και ακουγα, παρα aksant κτλ :)

3. Απο περιεργεια και μονο, ενα συνολικο κοστος, ετσι για να τριξουν λιγο οι τσεπες μου;

4. Τελευταια ηταν που πουλησα 2 πεταλια μου,προηγουμενη boss, και πηρα την Boss GT-100. (Γιατι βρε αδερφε μας το κανεις αυτο; Mολις τωρα την πηρα;;;; :-\  :'( )

5. Τωρα εγω, θα βαλω θερμομετρο, και αν δεν ειναι πυρετος, τοτε ειναι GAS!!!! :P

 

Γεια σου φίλε Holystone!

 

Χαίρομαι που σου άρεσαν τα βίντεο και ελπίζω να αποτελέσουν έμπνευση για περαιτέρω εξερεύνεση και μελέτη σχετικά με τον ήχο σου.

 

Μια χαρά είναι η GT100, μην αγχώνεσαι καθόλου. Πιο πολύ ρόλο στο αποτέλεσμα παίζει ο χειρισμός και η ρύθμιση των παραμέτρων του εξοπλισμού. Δηλαδή είναι θέμα γνώσης και αισθητικής.

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου