Προς το περιεχόμενο

Build your own clone (byoc) kits. Γνώμες;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα kit από την εταιρεία "Build your own clone". Συγκεκριμένα, σκέφτομαι να πάρω τον κλώνο του Big Muff "Large Beaver".

 

 

Έχει ψωνίσει κανείς από εκεί;

 

Γνώμες;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τις δικές μου τις ξέρεις... ξέχασα να σου πω ότι οι οδηγίες είναι πολύ καλές, και ότι οι πλακέτες είναι τυπωμένες με αναλυτικότατες θέσεις και κωδικούς του κάθε εξαρτήματος, κάτι που διευκολύνει πολύ την συναρμολόγηση.

 

 

 

ΥΓ. Όχι, δεν τα έχω φτιάξει, έχω ένα Rat κι ένα Muff (και τα δυο με vintage specs) αλλά επειδή δεν έχω καθόλου χρόνο κάααθονται άφτιαχτα. Στο σάιτ του πρέπει ακόμη να έχει τα βίντεο με οπτικοακουστικές οδηγίες.

 

 

 

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ. Όχι, δεν τα έχω φτιάξει, έχω ένα Rat κι ένα Muff (και τα δυο με vintage specs)

 

Εγώ έχω χρόνο αυτό τον καιρό. Πόσο μου πουλάς το Muff? ;D

 

 

 

 

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμενο με ενδιαφερει και εμενα........μπας και βρω επιτελους ενα muff που να μου αρεσει και να το κρατησω πανω απο.................δυο μερες...............

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία μου, έχοντας πάρει μια ιδέα (απο τα posts σου) του τί σου αρέσει, έχω την αίσθηση πως το Pink Flesh της Skreddy θα ήταν ιδανικό. Βέβαια η περίοδος αναμονής είναι τεράστια,και η τιμή "αλμυρή" αλλά ηχητικά νομίζω πως σου πάει τίγκα  ;D ;D

 

Εδώ ένα (οχι και τόσο καλό) demo

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα εντοπίσει αυτό το σάιτ, και είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα :o !!!

 

Είναι πραγματικά τόσο καλό όσο φαίνεται, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία μου, έχοντας πάρει μια ιδέα (απο τα posts σου) του τί σου αρέσει, έχω την αίσθηση πως το Pink Flesh της Skreddy θα ήταν ιδανικό. Βέβαια η περίοδος αναμονής είναι τεράστια,και η τιμή "αλμυρή" αλλά ηχητικά νομίζω πως σου πάει τίγκα  ;D ;D

Ενδιαφέρον ακούγεται...

Πόσο πάει το "μαλλί" δηλαδή? ;D

 

Διαβάζω στο site τους "This pedal is on hold temporarily.  I need a bit of time to catch up on orders.  Will be back soon, though!"  :(

 

 

 

By the way, μόλις έλαβα mail από τον http://www.axeandyoushallreceive.com/ και μου είπε ότι έχει διαθέσιμα Large Beavers (γιατί έχει πέσει ...περονόσπορος τελευταία και είναι παντού out of stock) και ζητάει μαζί με μεταφορικά 133$ ήτοι 90€...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Χθες έλαβα το Large Beaver kit και παρόλο που ήταν η 1η μου απόπειρα, μέσα σε μια μέρα το έφτιαξα!!! ;D ;D

 

Έφτιαξα το Triangle Version (#1):

 

largebeaver.jpg

 

 

Αισθάνομαι διπλή ευτυχία γιατί πέραν ότι το έφτιαξα με τα χεράκια μου, το πετάλι είναι πάρα πολύ καλό ηχητικά !!! :D

 

Με το που το συνέδεσα παρατήρησα 2 πράγματα:

 

1) το πετάλι βγάζει ΤΡΕΛΗ Gilmour-ίλα!!!

2) έχει ΑΙΩΝΙΟ sustain

 

;D

 

Αναμείνατε για clips σύντομα ;)

 

Τις επόμενες μέρες θα του βάλω και την πρόσοψη που του αρμόζει.

 

Έφτιαξα μερικές εναλλακτικές προσόψεις και θα ήθελα να μου πείτε ποια σας αρέσει περισσότερο:

 

deaf.jpg

 

Sign1.jpg

 

Orange.jpg

 

wall_version.jpg

 

Step_out2.jpg

 

rust_version.jpg

 

LargeBeaver-prism.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαγκωτό η Dark Side of the Moon.

 

Bέβαια, ο Θεός να το κάνει triangle muff γιατί έχει... τέσσερα knobs κι όχι τρία σε σχήμα τριγώνου. Βέβαια, ο ήχος του μπορεί να είναι πράγματι από triangle muff... αν το λες εσύ (φανατικός "τοιχάκιας") δεν έχω κάποιο λόγο να μην σε πιστέψω!  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου