Προς το περιεχόμενο

Καινούριο παιχνίδι (heavy duty)!


Lukather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα, με περισσή χαρά αντάλαξα τον παλιό combo μου (Mesa Boogie Nomad 55) με ένα καταπληκτικό κομμάτι

 

Fender Super Twin Reverb

183 watt

 

12.jpg

4.jpg

5.jpg

11.jpg

7.jpg

15.jpg

14.jpg

 

μιλάμε είναι απίστευτο εργαλείο!

λαμπάτο παραμετρικό εκουαλάιζερ (με footswitch παρακαλώ!)

2χ12 φεντερ ηχεία

6χ6l6 (!!!!!)

τώρα που θα τον ανοίξω είναι το πρόβλημα...

επίσης έπεσε στα χέρια μου ένα Ibanez Tube King overdrive (λαμπάτο) το οποίο διατίθεται προς πώληση

 

πετάω στα σύννεφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστόοοοος ;) Καλόπαικτος!!!

 

Να δω τώρα πώς θα τα "δαμάσεις" όλα αυτά τα Watts...;D

 

ΥΓ: Μη κλέβεις!!! 180W είναι...:P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εμφανής η προτροπή της fender για χαμηλά distorσια. Τί είναι το βελάκι στο off στ distortion που ΦΩΝΑΖΕΙ κλεισε με κλεισε με?  ;D ;D ;D

 

Αν και δεν ξέρω τίποτα απο ενισχυτές, μου φαίνεται ωραίος! Καλορίζικος φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κουβαλιέται με τίποτα ρε!

καλά για καθαρά δε μιλάμε! είναι απίστευτος!

το dist είναι για κλάματα. σαν κλ@νι@ μιλάμε...χάλι μαύρο!

μάλλον το κάναν εσκεμμένα για να μισήσει ο κόσμος το ντιστ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Μια που υπάρχει ήδη ανοικτό θέμα για τον εν λόγω ενισχυτή είπα να μην ανοίξω άλλο.....

Kολλητός φίλος μου χάρισε τον ΑΨΟΓΟ σε εμφάνιση Super Twin Reverb (ίδιος με αυτόν της φωτογραφίας) λέγοντάς μου ότι είχε προβλήματα - καψίματα, τρελές θερμοκρασίες κλπ.

Αφού ανοίχτηκε σήμερα εντοπίστηκαν οι βλάβες του, αλλάξα όλες τις λάμπες (μέσα μπήκα) και έκανα recapp σε μερικούς σκασμένους πυκνωτές, ρύθμισα bias κλπ ο ενισχυτής δοκιμάστηκε και τα πήγε περίφημα.

Είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ αλλά πολύ σκληρός ρε παιδιά, την γλύκα του Super Six ούτε για πλάκα (δεν έχω ακόμη τελειώσει τον Super Reverb- αγόρασα κι έναν μικρό ντε).

Ψάχνω για καναδυό κουμπάκια μαύρα (τα κλασσικά) αν μπορεί κανείς να με εξυπηρετήσει θα είμαι ευγνώμων*, μιά που το πλαστικό κουμπάκι του distortion είναι λίγο σπασμένο....

Αύριο λέω να του κάνω και την πατέντα για να πέρνει και EL34 και τον κλείνω να πάει για την αποθήκη διότι έρχονται και τα Χριστούγεννα και δεν χωράνε 2 ενισχυτές στο καθιστικό.....  ;)

 

*Αν ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω από Ελλάδα (να μην μας τα τρώνε οι Courier)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου