Προς το περιεχόμενο

Cause we've ended as mac users...


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου λοιπον τελειωσε η εξεταστικη (1 μαθημα για πτυχιο  8)) ειπα να ασχοληθω λιγο με το καινουργιο μου macbook.

 

Χθες λοιπον εκανα τη πρωτη μου προσπαθεια να γραψω κατι οσο καλυτερα μπορω (με τις μηδενικες γνωσεις μου).

Το backing track ειναι το γνωστο cause we've ended as lovers του φιλου jeff, τα υπολοιπα ομως  δεν θυμιζουν και τοσο jeff (αλλωστε θα γινομουν ρεζιλι αν προσπαθουσα  :-[)

 

Θα μπορουσε να ειχε παιχτει λιιιγο καλυτερα, αλλα δυστυχως με πηρε σχεδον ξημερωμα...

 

Κιθαρα ειναι η γνωστη υποπτη Squier JV strat, καρφι στην on board καρτα του MAC με ενα καλωδιο κου κ*λου.

Ολη η διαδικασια εγινε με ακουστικα logitech, γιαυτο επιφυλασσομαι λιγο για το τι θα ακουσετε στο δικο σας συστημα...

 

 

http://www.soundclick.com/bands/page_songInfo.cfm?bandID=764403&songID=6706215

 

Καθε σχολιο ευπροσδεκτο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...μόνο μην πείς ότι το έγραψες και στο Garageband...γιατί κάποιοι θα αρχίσουν να πέφτουνα από τα παράθυρα.....Άξιος και σωστός Beckικός ήχος...(στο λέει ένας φανατικός

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για την ιστορία το κομμάτι είναι του Stevie Wonder

Από πάντα, αλλά ο Jeff το έκανε διαχρονικό...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους κιθαρίστες θα λές μάλλον ε;

Στην ιστορία της μουσικής, έχεις δεί ποτέ τον Stevie Wonder να το παίζει πουθενά? Είναι σαν το Samba pa Ti του Pouente που το έκανε διάσιμο ο Carlos...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως το αγαπημενο μου κιθαριστικο σολο ever

stavrilian μου αρεσε πολυ γιατι εδειξες οτι σεβαστηκες την εκτελεση του Beck προσθεντος διακριτικα τον δικο σου ηχο κ style!

επισης εχεις πολυ ωραια Bends με αλητικο vibrato

μετα το 03:52 καποια πιο "μεταλαδικα" Licks δεν μου πολυ αρεσαν αλλα οκ  :)

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου