Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο www.proguitarshop.com


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Θελω να μαθω αν καποιος απο σας εχει ψωνισει απο το συγκεκριμενο αμερικανικο καταστημα, και αν ναι ποια η εμπειρια του. Κατα ποσο εξυπηρετικοι ηταν και σε ποσες μερες παρελαβε τα πραγματα.

Αυτο που με απασχολει πιο πολυ ειναι το τελωνειο, αλλα σε ερωτηση που τους εκανα μου ειπαν οτι δηλωνουν την χαμηλοτερη τιμη, ωστε να αποφυγει αυτη την ταλαιπωρι και εξοδο ο πελατης.

Επισης κατι αλλο, απ οτι ειδα το συγκεκριμενο καταστημα πουλαει και στο ebay αλλα τα εηοδα αποστολης εκει εμφανιζονται μεγαλυτερα απο οτι στο site τους, ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

Thanks προκαταβολικα!

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης κατι αλλο, απ οτι ειδα το συγκεκριμενο καταστημα πουλαει και στο ebay αλλα τα εηοδα αποστολης εκει εμφανιζονται μεγαλυτερα απο οτι στο site τους, ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

Thanks προκαταβολικα!

 

Τα έξοδα του ebay για τους πωλητές είναι αρκετά τσουκτερά, οπότε λογικά έχουν υψηλότερα μεταφορικά γιατί προσπαθούν να μοιράσουν το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικα εξυπηρετικοι σε ολες τις περιπτωσεις που παρηγγειλα απο αυτους (σε μια φορα μαλιστα που οι ταχυμεταφορες μου εχασαν το δεμα μου εστειλαν αμεσα αντικατασταση). H ταχυτητα παραλαβης του αντικειμενου εξαρταται απο το ταχυδρομικο service που θα πληρωσεις, τα τελωνεια δεν αφορουν το proguitarshop, και ολα αυτα μπορεις να τα διαβασεις αναλυτικοτερα σε απειρα αλλα θεματα κανοντας ενα search.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τελωνεια δεν αφορουν το proguitarshop,

 

τι εννοεις? ::)

Οτιδηποτε ερχεται απο Αμερικη δεν περναει τελωνειο?Το proguitarsohp γιατι δεν εχει σχεση μ αυτο?

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις? ::)

Οτιδηποτε ερχεται απο Αμερικη δεν περναει τελωνειο?Το proguitarsohp γιατι δεν εχει σχεση μ αυτο?

 

Προφανώς ό,τι πάρεις από Αμερική, είτε προέρχεται απο proguitarshop είτε όχι, θα μεταχειριστεί με τον ίδιο τρόπο στο τελωνείο, αυτό εννοεί ο φίλος.

 

Τώρα βέβαια, η δήλωση κατώτερης τιμής κτλ παίζει ρόλο, αλλά αν κοιτάξεις το θρυλικό thread "Πως φέρνουμε κιθάρα απο Αμερική", θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απλα μια φορα που πηγαν στραβα τα πραγματα, (η παραγγελια μου δεν ηρθε και το αμερικανικο μαγαζι μου πουλουσε τρελλα), το paypal μου εδωσε τα χρηματα μου πισω 10 μερες αφου εκανα το claim. με την πιστωτικη σιγουρα θα ηταν πιο δυσκολο να βγαλεις ακρη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου