Προς το περιεχόμενο

Prince Oliver Band - Μαυρες Ψυχες


nikosgi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δικός μας είσαι!!!

Γενικά ότι έχεις κάνει μέχρι στιγμής με τους Prince Oliver έχει αρκετό ενδιαφέρον, με μακράν καλύτερο το σκούφο σου...

Προσωπικά θα γούσταρα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να ακούσω κάτι σε αυτό το στύλ "γύφτικο jazz", με Ελληνικό στίχο, και με πολιτικό-κοινονικοποιημένο ύφος, αλλά πάντα με μια δόση χιούμορ.. Κάτι σαν σύγχονο ρεμπέτικο!!!

Πιστεύω πως οι καιροί που ζούμε, είναι κάτι παραπάνω απο ιδανικοί για τέτοιου είδους τέχνη.. Υπάρχουν τόσα που χρειάζονται κράξιμο γύρο μας, ΑΠΕΙΡΑ ερεθίσματα και απορώ γιατί δεν παράγουμε περισσότερη τέτοιου είδους τέχνη... Όλοι, ο καθένας απο το δικό του μετερίζι κι όπως μπορεί.

Η Ελλάδα αυτή τη στιγμή είναι το ιδανικό μέρος, για να γραφτούν διαχρονικά βιοματικά έπη..

Λέω εγώ τώρα...

Μπράβο πάντως Νικόλα συνονόματε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα φίλε μου, κι εμένα είναι το ονειρεμένο πρότζεκτ μου κάτι τέτοιο..

Κάτι που να μην αναλώνεται τόσο στον ήχο κ στις λοιπές αηδίες "αν και είμαι πρεζάκι αυτών", αλλά να μένει στην ουσία, γιατί πιστεύω πως οι τέχνες γενικά κ η μουσική ειδικότερα, είναι ένα απο τα όπλα του λαού σε τέτοιες περιστάσεις..

Λιγους μήνες τώρα κι εγώ κάνω τα πρώτα βήματά μου στα γύφτικα, αλλά μου τα σταματάει η μαμά πατρίδα σε λίγες μέρες.. Ελπίζω απο το Γενάρη να ξεκινίσω κι εγώ να κάνω κάποιες ιδέες μου πράξη, αλλά μέχρι τότε εσύ καλό θα είναι να μας δίνεις ιδέες εμάς των άπειρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου