Προς το περιεχόμενο

ενα "πειραματάκι" πάνω σε παλιότερο τραγούδι μου


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Μη έχοντας κατι καλύτερο να κάνω, πήρα ένα παλιότερο song μου και είπα να του αλλάξω τα φώτα...

Έκανα νέα ενορχηστρωση, τραγούδησα διαφορετικά (όσο δεν έχω τραγουδιστη αναγκάζομαι να τραγουδάω εγώ, και να μην προχωρώ παρακάτω με τα project μου) και ορίστε το αποτέλεσμα

 

 

(ps: την παλιά έκδοση του κομματιού θα την βρείτε σε αυτό το λινκ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=187972.0 )

meanwhile_vox.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή σου είναι μια χαρά καλή -τουλάχιστον σε αυτό που ακούω- αρκεί να το πιστέψεις εσύ και να την εξασκήσεις αποφεύγωντας κάποια

λαθάκια  .

Συμπαθέστατο το τραγούδι ,άκουσα και τη προηγούμενη βέρσιον .

Στη τωρινή εκτέλεση κατά τη γνώμη μου η παραγωγή δεν μου κάθεται καλά στο αυτί .Ίσως το πρόβλημα να είναι στον ήχο των τυμπάνων ,ίσως να μη φταίνε κιόλας μόνο αυτά, αλλά να υπάρχει γενικώτερα θέμα  .

Η μία βέρσιον με την άλλη έχουν εντελώς διαφορετικό ύφος ,ενδιαφέρουσα η ματιά σου .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή σου είναι μια χαρά καλή -τουλάχιστον σε αυτό που ακούω- αρκεί να το πιστέψεις εσύ και να την εξασκήσεις αποφεύγωντας κάποια

λαθάκια.

Όχι καλή δεν είναι, είσαι συνέχεια στον τόνο παρά κάτι. Επίσης η προφορά σου δεν είναι καλή. Εκείνη που είναι καλή είναι η χροιά σου (εμένα μου θύμισε και λίγο Ian Curtis).

Eπίσης και το κομμάτι σου είναι καλό. Βρες τρόπο να το ηχογραφήσεις σωστά με καλή παραγωγή.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι καλή δεν είναι, είσαι συνέχεια στον τόνο παρά κάτι. Επίσης η προφορά σου δεν είναι καλή. Εκείνη που είναι καλή είναι η χροιά σου (εμένα μου θύμισε και λίγο Ian Curtis).

Eπίσης και το κομμάτι σου είναι καλό. Βρες τρόπο να το ηχογραφήσεις σωστά με καλή παραγωγή.

 

Θα το σιάξω ρε φίλε του κουμμάτι εγώ ,τώρα που έγινα μαστεράς στα DAW  ;D ;D ;D

 

ΥΓ ειλικρινά ,μακάρι να ακούω κάτι διαφορετικό πλην μπλουζ και χαρντ ροκ επαέ που έμπλεξα και πραγματικά περιμένω περισσότερη βοήθεια από σένα άνακτα  :Ναι η χροιά του ανθρώπου είναι -κατά τα γούστα μου καλη- όπως είπα όμως θέλει να το πιστέψει ο ίδιος και να εκπαιδευτεί

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει πολύ η χροιά σου, πρέπει να στο έχω ξαναπεί ;)

Αναμένω να το ακούσω μετά την παρέμβαση του samy paraga (αλήθεια, θα το σιάξει; :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει πολύ η χροιά σου, πρέπει να στο έχω ξαναπεί ;)

Αναμένω να το ακούσω μετά την παρέμβαση του samy paraga (αλήθεια, θα το σιάξει; :D )

 

Όχι βρε ,πλάκα έκανα ,τι είμαι ηχολήπτης-παραγωγός? Εδώ δε μπορώ να σιάξω τα δικά μου θα σιάξω και ξένα?  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.

Συμφωνώ με αυτά που λέτε για την φωνή και την προφορά μου, άλλωστε γιαυτό ανέφερα οτι εκτελώ χρέη τραγουδηστή προσωρινά.

Όσο για την παραγωγή, η αλήθεια είναι ότι ήταν στα πλαίσια του πειράματος να ακούγεται lo-fi. Όλοι οι ήχοι είναι απο το sampletron της gforce, με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν καθόλου συχνότητες πάνω από τα 10kh, έτσι για να ακούγεται "παλιό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου