Προς το περιεχόμενο

Spyros Delta - Socrates - Mr. W.C & Mountains part2 - guitar cover


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατ-κιουτ, δυο κομματια απο τον αγαπημενο δισκο των Socrates "Waiting For Something", αφιερωμενα με αγαπη στον Περικλη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου εφτιαξες την Κυριακη μου Σπυρο ...ως αρρωστος Σωκρατικος  πρεπει τωρα να ακουω ολη μερα τα παιδια!!!Γκρουπαρα με οποια συνθεση και να κατεβαιναν!!

Οσον αφορα το παιξιμο σου δεν χρειαζεσαι αβαντες οποιος εχει αυτια ακουει!!

Καλημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα καλα λογια παιδες.

Σπαθας ειναι αυτος.

Ειναι μεγαλη τιμη, να παιζει καποιος, κομματια του με αποδεκτο τροπο.

 

Μου εφτιαξες την Κυριακη μου Σπυρο ...ως αρρωστος Σωκρατικος  πρεπει τωρα να ακουω ολη μερα τα παιδια!!!Γκρουπαρα με οποια συνθεση και να κατεβαιναν!!

Οσον αφορα το παιξιμο σου δεν χρειαζεσαι αβαντες οποιος εχει αυτια ακουει!!

Καλημερα.

Τα ετοιμαζω για jamarisma (μαζι με το lady που θα γραψω σημερα) οταν κουρδιζουμε με τον Αντυπα  ;D

 

 

πολύ ωραίο παίξιμο και τρομερές επιλογές  :)

αν και περίμενα να ακούσω και το ποιμενικό σόλο στο mountains  :-\

Να το παιξω λες απο πανω live?

Αμ εγω δεν το ηθελα?

Δυσκολο ομως να παταω ακριβως ρυθμικα για να μη ακουστει ασχημα  (αφου ειναι free).

Λες να ζητησω απο τον Αντυπα, αν το εχει πολυκαναλο, και να βγαλω backingtrack?  ;D ;D 8) 8) :D :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προλαβαίνουμε να ηρεμήσουμε απ' τα πρώτα που μας ανέβασες...μας ρίχνεις κι άλλο... ;D

 

Επαναλαμβάνομαι αλλά κι αυτό είναι πάρα πολύ ωραίο! Έχεις πολύ feeling και ωραιότατο ήχο. Η άνεση δε που βλέπω στο παίξιμό σου είναι αξιοσημείωτη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οπως εχω καταλαβει ειμαστε ''ομογαλακτοι'' μουσικα με τον Σπυρο θελω να αναφερω ενα ιστορικο αυτου του κομματιου (Lady ) oπως το εχω ζησει απο κοντα !!

Ηταν το 1976 αν δεν κανω λαθος και oi Socrates μολις ειχαν γυρισει απο το εξωτερικο με τον Δισκο ''Phos'' στις αποσκευες τους (σε παραγωγη Β.Παπαθανασιου ) και ειχαν κλεισει να παιζουν στο τελευταιο οροφο του καταστηματος ''Αθηναια'' στη Σταδιου.Εγω λογω γνωριμιας με τα παιδια και κυριως με τον τοτε μπασιστα τους Αντωνη Πιτσολαντη ημουν καθε μερα μεσα!!Η συνθεση ηταν Γ,Σπαθας,Α.Τουρκογιωργης κιθαρες,Α.Πιτσολαντης μπασο , Γ.Τρανταλιδης ντραμς και πληκτρα η ο Δ.Πολυτιμος η ο Παυλος Αλεξιου (δεν το καλοθυμαμαι)ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ λοιπον ξεκιναγανε το riff του Lady και μετα πεφτανε στο θεμα του I am a man (Traffic,Winwood,Chicago ).To Lady  ολοκληρωθηκε αργοτερα με την επομενη συνθεση .Περιττο να περιγραψω το τι γινοτανε στην Αθηναια τοτε που επαιζαν οι SOCRATES ...ΧΑΜΟΣ!!

Ευτυχως που υπηρχαν και αυτοι και ακουγαμε ΡΟΚ καλοπαιγμενο γιατι ολοι οι αλλοι το ειχαν ριξει στην κουλτουρο αμφισβητηση ,ανταρτικα ,ρεμπετικα κλπ .Αυτην την κουβεντα ισως να την ανοιξουμε μια αλλη φορα!!Γεια σου Σπυρο ευχαριστω για την αφιερωση !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε αρχοντα αφου ασχοληθηκες με σοκρατες ριξε και το mountains ολοκληρο ,μας το αφησες στη μεση .Πολυ γουσταρω να το ακουσω απο σενα γιατι ξερω οτι θαναι αξεγαδιαστο.Ελα αφου μπηκες στον κοπο κανε ενα καλο.Κλαρινο κασταση και ετσι.Εκει ειναι που τον γουσταρα καργα τον Σπαθα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ για την "πειρατεία", αλλά πρέπει να πω ότι το drum pattern που είχε βγάλει ο Αντύπας για το Mountains είναι εξαιρετικό.

 

Λες να ζητησω απο τον Αντυπα, αν το εχει πολυκαναλο, και να βγαλω backingtrack?  ;D ;D 8) 8) :D :D

Ναι, ναι, ναι! Και μετά να μου δώσεις τα τρακς κι εμένα για να τα χρησιμοποιήσω ως ντραμς-play along! ;D

 

 

Συγχαρητήρια κι από μένα. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου