Προς το περιεχόμενο

Minimal House 2


stavros_d80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συνέχεια του τι μπορείς να κάνεις με 2 synth σε 12 λεπτά ενώ τηγανίζεις πατάτες!

 

Εννοείτε βιννύλιο 12" 45 rpm σε limited edition με εξώφυλλο 3 διαμαντάκια ή yellow happy face!

 

Enjoy!

The_Journey_of_Sandy_Michells.mp3

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο!

 

Αν κ ποτέ δε καταλαβαίνω γιατί κομμάτια αυτής της φάσης γίνονται τόσο μεγάλα σε διάρκεια  :-[

(Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είναι καθόλου κοντά στα ακούσματά μου το συγκεκριμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κομματάκι, να πω μόνο ότι το synthesized bass στην αρχή είναι λίγο άχρονο και λόγω delay ακούγεται κάπως άσχημο... Κατά τα άλλα πολύ ωραίοι ήχοι αλλά κλασσικά πράγματα... Μου θύμισε και λίγο το autumn tactics από chicane στους ήχους (από τα αγαπημένα μου κομμάτια)... Αν μπορείς βρες κάποιον να τραγουδήσει από πάνω...θα ήταν πολύ ενδιαφέρων...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εμένα μου άρεσε το κομμάτι. Τόσο σαν σύνθεση, όσο και σαν παραγωγή γενικότερα.

Δεν θα το χαρακτήριζα minimal βέβαια (ούτε καν house) αλλά δεν έχει καμία σημασία. Έχει γίνει mastering από επαγγελματία; Ακούγεται πολύ καλά. Keep'em coming :)

 

Αν κ ποτέ δε καταλαβαίνω γιατί κομμάτια αυτής της φάσης γίνονται τόσο μεγάλα σε διάρκεια  :-[

Αυτά τα μουσικά είδη προορίζονται -κυρίως- να παίζονται σε σετ από dj, οπότε χρειάζεται κανα λεπτό-δίλεπτο στην αρχή και το τέλος με bassdrum, για να μπορεί να γίνει η μείξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα μουσικά είδη προορίζονται -κυρίως- να παίζονται σε σετ από dj, οπότε χρειάζεται κανα λεπτό-δίλεπτο στην αρχή και το τέλος με bassdrum, για να μπορεί να γίνει η μείξη.

 

2 λεπτα για να δεσεις τις μποτες και να το μιξαρεις  ???  ???

 

ο jeff mills θα'χε αλλαξει 3-4 κομματια σε 2 λεπτα  ;D

με 2 πικαπακια και αντε κανα 909.

τουλαχιστον παλια, τωρα δεν εχω ιδεα  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτα για να δεσεις τις μποτες και να το μιξαρεις  ???  ???

 

ο jeff mills θα'χε αλλαξει 3-4 κομματια σε 2 λεπτα  ;D

με 2 πικαπακια και αντε κανα 909.

τουλαχιστον παλια, τωρα δεν εχω ιδεα  :)  :)

 

Καλά ντε, μη βαράς!  ;D Δεν είμαι dj, αλλά ένας κοινός θνητός δε χρειάζεται τουλ. 16 μέτρα στην αρχή για το bpm & beat matching? Βάλε και άλλα τόσα για ένα αργό crossfade...? Και άλλα τόσα στο τέλος για την μείξη με το επόμενο κομμάτι;...

Και δεν είναι δυνατό να ξεκινάνε όλα τα κομμάτια με μπότα απ'το πρώτο δευτερόλεπτο... ούτε να τελειώνουνε με τον ίδιο τρόπο.. anyway, προσωπική άποψη και offtopic :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι πλακα κανω, δε στη 'λεω'.  ;D

Απλα ειναι αστειο γιατι οταν ειπε ο Evilnye

"Αν κ ποτέ δε καταλαβαίνω γιατί κομμάτια αυτής της φάσης γίνονται τόσο μεγάλα σε διάρκεια" 

ηθελα να απαντησω "για να μπορει να μιξαρει μεχρι και ο πιο ασχετος dj" αλλα βαρεθηκα να το γραψω, και καπακι εγραψες περιπου το ιδιο πραγμα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου